Висше в Дания

  • 1 749
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте. Тази година завърших 12 клас. Смятам да поработя една година да си събера пари, защото нашите нямат възможност. След тази година смятам да се запиша да уча в Дания. Реших го това, защото образованието е безплатно, а и 99% по - добро от това в България, което е платено. Не знам как протича там приемането, но желая да се запиша нещо с Компютри. Жалкото е, че не ме бива с математиката, защото бях чел някъде, че даже отличници не ги приемат, заради някакви часове, а на мен общия ми успех е 4,48.. Английският език ми е средно, но за тази цел ще се запиша на частни уроци и ще си го науча до такава степен, която да си взема изпита по английски. Въпроса ми е с този успех има ли смисъл изобщо да се пробвам да кандидатствам или да не се занимавам.. Мечта ми е, но тази година осъзнах, че трябваше да уча през последните години, за висок успех, за повече реализация, но уви.

Не желая коментари от хора, които не учат там или нямат опит с това. Благодаря!

Последна редакция: ср, 23 юни 2021, 16:57 от hariu112

# 1
  • Мнения: 583
Ако искаш да учиш "нещо с Компютри" без математика не знам как ще стане. Еидинствено в сферата на графичния дизайн не се изисква кой знае колко математика, ама не съм чувала дали датчаните са светила там. И как човек, когото "не го бива" в математиката може да оцени къде образованието е по-добро в област, която изисква отлични познания в математиката?

# 2
  • Мнения: 4
Ако искаш да учиш "нещо с Компютри" без математика не знам как ще стане. Еидинствено в сферата на графичния дизайн не се изисква кой знае колко математика, ама не съм чувала дали датчаните са светила там. И как човек, когото "не го бива" в математиката може да оцени къде образованието е по-добро в област, която изисква отлични познания в математиката?
Честно казано не ми помогна с този отговор. Конкретно питам как протича самото приемане, какви изпити, какви документи, дали има значение от общият ми успех и т.н - Точно за това питам, за да мога да се подготвя.

Последна редакция: ср, 23 юни 2021, 16:26 от hariu112

# 3
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Ако искаш да учиш "нещо с Компютри" без математика не знам как ще стане. Еидинствено в сферата на графичния дизайн не се изисква кой знае колко математика, ама не съм чувала дали датчаните са светила там. И как човек, когото "не го бива" в математиката може да оцени къде образованието е по-добро в област, която изисква отлични познания в математиката?
Честно казано не ми помогна с този отговор. Конкретно питам как протича самото приемане, какви изпити, какви документи, дали има значение от общият ми успех и т.н - Точно за това питам, за да мога да се подготвя.

Извинявам се, но не виждам как може да ти се помогне.
Общият ти успех е 4,48. Едва ли ще можеш да се подготвиш за каквото и да било. Как ще наваксаш няколко години математика и английски? Самото обяснение, че искаш да учиш "нещо с компютри" покзва, че си напълно неориентиран и нямаш никаква идея за какво става въпрос.

# 4
  • Мнения: 583
Избираш си университетите и там доста подробно се описва какви сертификати трябва да се покрият за кандидатстване в съответния университет - най-често PTE Academic, IELTS, TOEFL, C1 Advanced.

# 5
  • Мнения: 4
Избираш си университетите и там доста подробно се описва какви сертификати трябва да се покрият за кандидатстване в съответния университет - най-често PTE Academic, IELTS, TOEFL, C1 Advanced.
Благодаря ти за полезния коментар. Все още се чудя в кой университет, за което имам време разбира се + да се подготвя. В Швеция имам познати там биха ми помогнали най - вече с квартира, но съм се насочил към Дания, макар и че там също е безплатно образованието.

# 6
  • Мнения: 25 599
Избираш си университетите и там доста подробно се описва какви сертификати трябва да се покрият за кандидатстване в съответния университет - най-често PTE Academic, IELTS, TOEFL, C1 Advanced.

Остави. Той даже не разбира за какво му говориш... Sad
Иначе искал... Искането все още е безплатно, но осъществяването на мечтите, т.е. получаването, не е. Искат се или много пари, или много учене. В случая не виждам нито едно от двете.
Дори и третото не виждам, което няма да спомена, защото се подразбира.

# 7
  • Мнения: 4
Избираш си университетите и там доста подробно се описва какви сертификати трябва да се покрият за кандидатстване в съответния университет - най-често PTE Academic, IELTS, TOEFL, C1 Advanced.

Остави. Той даже не разбира за какво му говориш... Sad
Иначе искал... Искането все още е безплатно, но осъществяването на мечтите, т.е. получаването, не е. Искат се или много пари, или много учене. В случая не виждам нито едно от двете.
Дори и третото не виждам, което няма да спомена, защото се подразбира.
Нито ме познаваш, нито ме знаеш що за личност съм. Относно парите и времето, ако си беше направил труда да прочетеш, че 1 година ще работя и спестявам пари, и ще уча дотогава, щеше да се усетиш, преди да пишеш тези глупости. Няма смисъл да коментирам повече. Видях що за форум е това и с какви хора. Къде са "мамите", когато ти потрябват.., а не псевдо разбирачите.

# 8
  • Мнения: 25 599
Цунки и гунки!
Ама няма да ти помогнат, пич.

# 9
  • Мнения: 229
Успехът ти е нисък, но това не значи, да се откажеш. Имах съученик, който имаше четворки по химия, но се стегна и последната година се яви на изпит и поправи с шестица. На приемния също изкара шест. Познати ходиха на изложение за световно образование. Там са казали, че Дания не приема български студенти вече. Не знам, дали е вярно, но си провери. Гледат броя часове по математика, и оценките по математика. За една година трудно ще изкараш сертификат, ако нямаш добра основа. Стига да искаш ще успееш. По- добре още сега замини, защото в България много малко ще спестиш. Светът принадлежи на смелите.

# 10
  • Мнения: 142
Избираш си университетите и там доста подробно се описва какви сертификати трябва да се покрият за кандидатстване в съответния университет - най-често PTE Academic, IELTS, TOEFL, C1 Advanced.

Остави. Той даже не разбира за какво му говориш... Sad
Иначе искал... Искането все още е безплатно, но осъществяването на мечтите, т.е. получаването, не е. Искат се или много пари, или много учене. В случая не виждам нито едно от двете.
Дори и третото не виждам, което няма да спомена, защото се подразбира.
Нито ме познаваш, нито ме знаеш що за личност съм. Относно парите и времето, ако си беше направил труда да прочетеш, че 1 година ще работя и спестявам пари, и ще уча дотогава, щеше да се усетиш, преди да пишеш тези глупости. Няма смисъл да коментирам повече. Видях що за форум е това и с какви хора. Къде са "мамите", когато ти потрябват.., а не псевдо разбирачите.

Нищо не ти пречи да опиташ в някой от университетите, в които не искат хорариум по математика.
Нужен ти е международен сертификат по английски, но не е лошо да знаеш добре поне да говориш, да си направиш мотивационно писмо с което да се представиш добре и малко късмет!
Обърни се към някоя от фирмите консултанти за образование в чужбина или посети някое от изложенията, ако има тази година и ще получиш реална информация.
Късмет!

# 11
  • Мнения: 18
Успехът ти е доста нисък, там компютърните специалности са много желани. Обикновено искат тойфел или йелтс, които са правени в рамките на 2 години.
Може да се насочиш към консултантска фирма, след като за момента нямаш начална идея, там ще те консултират много добре.
Аз преди години се обърнах към такава, но вече я няма. Но имах подбрани университети, хубаво е да имаш начална ориентация какво точно и къде би искал/а. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 142
За съжаление в Дания обмислят да намалят бройката на чуждестранни студенти, дори на такива от ЕС, с около 10%,така че ще става все по-трудно. Това е информация от датските вестници, но сигурно ще го направят, може би от следващата година.

# 13
  • Мнения: 118
Датското правителство е направило сайт "Висше в Дания" за такива като нас:
https://studyindenmark.dk/
Четеш и ревеш.

# 14
  • Мнения: 9
Ако искаш да учиш "нещо с Компютри" без математика не знам как ще стане. Еидинствено в сферата на графичния дизайн не се изисква кой знае колко математика, ама не съм чувала дали датчаните са светила там. И как човек, когото "не го бива" в математиката може да оцени къде образованието е по-добро в област, която изисква отлични познания в математиката?
Честно казано не ми помогна с този отговор. Конкретно питам как протича самото приемане, какви изпити, какви документи, дали има значение от общият ми успех и т.н - Точно за това питам, за да мога да се подготвя.

Извинявам се, но не виждам как може да ти се помогне.
Общият ти успех е 4,48. Едва ли ще можеш да се подготвиш за каквото и да било. Как ще наваксаш няколко години математика и английски? Самото обяснение, че искаш да учиш "нещо с компютри" покзва, че си напълно неориентиран и нямаш никаква идея за какво става въпрос.

Напълно е възможно да се подготви. Щом има година. Първо равнище от нулата може да се научи приблизително с Khan academy за около 3 месеца, има видеа и на български и/или със субтитри. Има и сумати много други платени и безплатни ресурси. Още 3 месеца да научи малко съвсем начален анализ. След това 6 месеца тежко решаване на задачи за да се разберат тънкостите малко по-добре.

До автора: Погелдни international baccalaureate или други подобни организаций и виж как стоят нещата със вземане на изпит там, и се подготвяй за това. Лично не съм сигурен защо искаш да се набуташ в Дания, но това си е лично твой избор. В българия въпреки всичко би ти излязло доста по-евтино. Наваксва се математиката и то бързо, говоря от опит. За английският не съм сигурен. Може да се наложи да забавиш с още една година, в зависимост от това точно колко подготовка ти трябва. Погледни също и определени университети и учебни планове. Да не се окаже, че не е това, което търсиш. Даже пробвай да научиш малко програмиране първо. Не е хубаво да кандидатстваш, без да си сигурен точно с какво ще се занимаваш.

Общи условия

Активация на акаунт