Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема XIII

  • 28 865
  • 749
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 27 138
В този ред на мисли ето едно доста популярно меме по историята... Grinning

# 301
  • Мнения: 36 426
Идеално!
Между другото, ето един трейлър на шпионски сериал, който май не е фантастика, но все пак го слагам.



Ако бях тийнейджърка, вероятно щеше доста да ми хареса.

# 302
  • София
  • Мнения: 27 138
Да, Алекс Райдър го почват днес по AXN. Всеки понеделник от 22:00 ч. Ще го гледам с интерес. Simple Smile

# 303
  • София
  • Мнения: 27 138
Емии, съжалявам отново за двойния пост, но 3 дена чакам някой да напише нещо в темата, пфф

Тъй, никой ли не гледа Мандалорецът? Sad
Та това е НФ събитието на годината, все пак... Simple Smile

На гледалите епизод 1 от новия сезон, направи ли ви впечатление кой е
Скрит текст:
тоз човечец в края на епизода? :p
а самите легендарни червени доспехи да ви говорят нещо?

ако не си гледал не отваряй, ако си гледал, но не се сещаш отваряй
Скрит текст:
Е как кой,
ам че самият Боба Фет! Simple Smile
Юхууу


А ето ви руския Мандалорец! Grinning

# 304
  • Мнения: 8 194
Е, гледахме го. А за това в скрития текст
Скрит текст:
И аз като видях шлема за не го се сетих, но бронята му не беше ли някаква сивкаво-зелена. Не беше червена, май. Такива са ми спомените, а не ми се рови.

# 305
  • Мнения: 36 426
Аз го гледам по принцип, просто ми изникна една допълнителна работа през последните дни и не ми остава много време за сериали. Само вечер по някое риалити, и това е. Днес мисля да понаваксам Simple Smile

# 306
  • Мнения: 11 308
Аз също го гледам, но ще изчакам тази седмица да излезе и 2 епизод, да си направя една вечер с пуканки с децата.

# 307
  • Мнения: 36 426
Изгледах го, хареса ми. Този дракон да не са го вкарали, за да възбужда носталгия у феновете на ГоТ?

# 308
  • София
  • Мнения: 27 138
Петя,
тц, нищо общо с Троновете. Има повече допирни точки с червея от Дюн, но и това не е. В смисъл от Хърбърт е взета оригиналната идея (Татуин е пустинна планета, как се движи и появява и от под земята), но Дракона си има своя живот във Вселената Стар Уорс и не са го пльоснали ей така от нищото в шоуто. Simple Smile
Ето кратко разяснение:
Историята с Krayt Dragon-а е засегната още в Епизод 4: ''Нова надежда'' от 1977 г. където Оби Уан Кеноби наподобява рева на този вид дракон, прогонвайки tusken-ите, които нападат Люк и двата дроида в пустинята. Също така има и скелет на такъв дракон в пустинята в един от старите филми. Ловът на дракона в епизода си е директна препратка освен към филмите, най-вече към играта ''Knights of the Old Republic (популярна сред феновете като КОТОР),'' където има точно такъв лов на Krayt Dragon. Има ги и бантите, с които го примамват да излезе, има я и перлата, която се вади, след като го убие героя там. С една дума - Лукас може и най-вероятно се е инспирирал от Дюн, но в случая това вече е отдавна надживяло и надхвърлило простата заемка. И показаното в епизода няма конкретно общо с идеята от Дюн, а си има вече собствена и многогодишна история. Simple Smile

малко за Боба Фет
Ако не помните да ви припомня, че чудовището Сарлак уж изяде Боба Фет в Завръщането на Джедаите (Епизод 6).
По принцип във вече отхвърлените материали от Дисни (така наречените "Легенди" и Expanded Universe" успява да се измъкне от Сарлака). Но от Дисни изтриха всичко и в момента единственито което се признава за Канон, от старите неща (а те са безброй много книги, игри, комикси и т.н.) е ''Clone Wars'' на Дейв Филони. Така че официално Боба Фет, все още не се води жив, до момента в който не се потвърди че това е той. Но това е той. Няма как да не е. А и за него се спекулираше, че ще се появи в сериала, още за първи сезон.
А как се е измъкнал? Ами различни версии има, но аз препоръчвам да се изчака и да се ви каква история ще ни предоставят Дейв Филони и Джон Фавро.

за Филони и защо Мандалорецът има толкова тежки фенове
Истината е, че Дисни искаха да си правят свой Star Wars и зачеркнаха тотално всичко което е било преди тях. То затова във филмите не се открива нищо от нещата които феновете са обичали, при това много. Но за късмет, Дейв Филони имаше свободата, да черпи от тези истории и да вкарва част от добрите неща в ''Rebels.'' И накрая стана така, че филмите не са особено възлюбени, а нещата правени от Филони са обичани от всички.

намигване
Дроида на лелката, която посрещна Мандо когато кацна - дроида, с който му показа на картата къде е минното градче е всъщност е оригиналния дроид от Епизод 4 - първия който Люк и чичо му щяха да вземат вместо R2D2. Wink

Последна редакция: чт, 05 ное 2020, 17:06 от Diavolo

# 309
  • Мнения: 36 426
Т.е.
Скрит текст:
Мандо да е Боба Фет? Само че, въпреки, че има ужасно много фенове, Боба Фет не е благороден персонаж, а и в по-новите филми (втората трилогия) той има история на произхода (или иначе казано "ориджин стори"). Ако помня правилно: той е клонинг, а баща му е мандалорец, който е използван от високите бледи извънземни за създаването на армията на клонираните. Малкият е бил отплатата за поръчката (единственият, който не е ГМО, не е с ускорен растеж и има нормална продължителност на живота). След като видя как убиват баща му, прибра бронята и изчезна в сенките (до появата му в по-късен период, т.е. в историята на Люк).
Освен това, "бащата" на Боба си сваляше шлема без притеснение, което може да означава, че може и да не е истински мандалорец.

# 310
  • София
  • Мнения: 27 138
Точно така, правилно си разбрала всичко.
само едно леко разяснение
Скрит текст:
не Мандо (главния герой) е Боба Фет, а този мъж, който дадоха за кратко в края на епизода, за секунди. Това трябва да е Боба Фет, няма кой друг да е. Но ще видим де, уф. Simple Smile
Аз още когато намери доспехите му ми светна ама до последно не таях надежди, хаха.
и мдам, Боба Фет е много харесван персонаж, макар и да беше лош, просто си има голяма армия от фенове.

# 311
  • Мнения: 36 426
А, сега те разбрах Simple Smile Знам, че е популярен, но в оригиналната трилогия той не прави почти нищо, сигурно гийковете са го харесали заради интересната броня и от там му е потръгнало))

# 312
  • София
  • Мнения: 27 138
изхледах Space Force

https://www.imdb.com/title/tt9612516/?ref_=nv_sr_srsg_0

напомня донякъде на Авеню 5, но е по-различен.
Стив Карел и Джон Малкович в каста не е шега работа. Не знам, като цяло е Ок и е хубаво да се види, освен това епизодите са по 30 мин. но е и нещо, което може да се пропусне.
Освен традиционната вече ирония към Тръмп и надпреварата с новия голям враг, Китай, създателите на шоуто не се ограничават само с това което правят почти всички останали в момента, но се бъзикат и с черните и с жените и с всичко общо взето, което е плюс за сериала, тъй като не е поредната едностранна либерална пропаганда.

# 313
  • Мнения: 11 308
Diavolo, много благодаря за коментара към Space Force, защото доста му се чудех, след разочарованието от Аway.

# 314
  • Мнения: 36 426
На мен и двата сериала ми харесаха, а не го очаквах. Спейс форс е по-добрият, но Хю Лори се представи отлично в неговия.
Честно казано, не вярвам, че Мелания копнее да стане дизайнерка - доста тъпа шега.
От Спейс форс ми хареса най-много Джон Малкович.

Общи условия

Активация на акаунт