Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема XIII

  • 28 866
  • 749
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 27 142
Изгледал и аз Мандалорецът, епизод 3
амиии, ще каже следното: ''THIS IS THE WAY'' Grinning
Мнооого силен епизод. Simple Smile Но защо по дяволите само 30 минути??? Мислех, че тази простотия е спряла със сезон 1. Не може това бижу със само 10 епизода и да ни се поднася на лъжичка по малко. Пфф.
Но както и да е, навлязоха вече мощно в историята Simple Smile

Не слагам спойлери тук, защото не издавам нищо от сюжета. Това са само имена и актьори.

Такаа, тук вече си има мощни препратки към анимациите, така че хората гледайте ги, иначе много детайли ще ви бягат. Аз още в сезон 1 алармирах. И започнете с ''Star Wars: The Clone Wars''

Ооооо Бо-Катан Крайз, юхуууу Simple Smile А и Кейти Сакхоф ми е любимка, уф.

С огромно нетърпение чакам появата на голямата ми любимка, Асока Тано (очаква се в епизод 6 да дебютира ама няма сигурно инфо, само клюки), за тези, които не знаят, това е култовата и легендарна ученичка на Дарт Вейдър (е още като Анакин Скайуокър ама хайде сега подробности) и мога да кажа голяма любимка на хард феновете на STAR WARS.

С голямо нетърпение се очаква и появата на Сабин Рен, друг много важен герой от ''Бунтовници'' Вече писах за нея когато разказах легендата за меча, който забележете Бо-Катан издирваше. Simple Smile

В епизода видяхме и супер звездата от WWE, Саша Банкс. Имаше спекулации, че Саша Банкс ще играе Сабин Рен, но това не е тя на 100%
Именно Саша
Скрит текст:
спаси бебока сладур от чудовището

Мандо е
Скрит текст:
фанатик, хехе. Той по принцип си е доста консервативен. Да видим дали ще вкарат религиозен фанатизъм тук. Wink

# 361
  • Мнения: 36 428
Между другото, позна ли Мъжа в черно от Лост - актьорът май се казваше Титус, но не помня фамилията... Той беше капитанът на имперския кораб.

# 362
  • София
  • Мнения: 27 142
Е, как, хехе и на него се изкефих Simple Smile Титус с някаква странна немска фамилия беше или така звучаща, не си спомням.
И той е култова мутра. Мен ми е стар любимец.
Скрит текст:
Не случайно и не го убиха, хехе
Wink
Аз го свързвам и с Бош и с Агентите на ЩИТ. Simple Smile

между другото нещо, което ме дразни
за имперските щурмоваци
винаги съм се дразнил във филмите, а и тук в шоуто колко слаби ги изкарват. С някои редки изключения разбира се. В анимациите не е точно така. Можеше да хвърлят някоя и друга граната, да ги понатупат малко, да ги озорят. Това са хора минали сериозна военна подготовка.
Ама това е положението...

Последна редакция: нд, 15 ное 2020, 16:00 от Diavolo

# 363
  • Мнения: 36 428
Да, всички са некадърни - и щурмоваците и по-високите рангове
Скрит текст:
- какво да кажем за оня, който заключи мандалорците при контролното табло - гений! Всички са "калинки" и са получили работата си с връзки...

# 364
  • Мнения: 11 309
Днес намерих време и изгледах 3те епизода на Мандалореца. Ами имам една дума само - кеф!
Дано продължат в същия дух.

# 365
  • Мнения: 36 428
В момента в Озон са намалили доста фигурки Фънко - има поне 3 варианта на Детето, в единия яде жаба))
В случай, че някой иска да си го сложи на бюрото.

# 366
  • София
  • Мнения: 27 142
Това бебе Йода кърти просто. Амии прекалено сладко са го направили, хаха. Simple Smile Масов хит е навсякъде. Всичко живо поръчва, купува. И малки и големи му се кефят. :о
Това с яйцата между другото стана сериозен проблем. Според мен доста пресолиха манджата. Нали то е ясно, че е вкарано за хумор, ама хумор, хумор колко да е, все пак си хапва от застрашен вид.

# 367
  • Мнения: 36 428
И то от разумен вид. Ако бяха просто някакви жаби, като в първи сезон би било все едно, но това (майката) беше високо интелигентно същество, което отгоре на всичко, прегръщаше яйцата все едно са бебета и ги увиваше с одеялце, за да не измръзнат.
И не е вярно, че не е забелязала, че малко липсват - преди да си направи преводач, тя посочи на Мандо монитора на контейнера (светеха разни лампички) и изквака някакъв въпрос. Явно след това е премислила нещата и е решила да не се оплаква.

# 368
  • София
  • Мнения: 27 142
Направих специална тема за Тъмните му материи
Започна втори сезон на един от най-чаканите сериали за годината.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1271574

Simple Smile

# 369
  • Мнения: 9 180
Не съм го гледала,но звучи интересно.

 Мандалореца.
Добре,че мандалорианците не са били алчни за власт по време на Републиката.
Бебе Йода от първо лице разбра за кръговрата - първо изяде яйцатя на влечугите,после беше изядено от гиганска сепия (или нещо подобно) - всяко неразрешено хранене е наказуемо във вселената на Междузвездни войни. Веднъж си хищник,но в следващия път си плячка,то навсякъде е така.
Мандо следва древен протокол за който си мислех,че е валиден за всички,но явно не.Колко логично и много ме е яд,че не се бях сетила.Винаги има разкол в даден строй.Дали Мандо е в грешния коловоз или в правилния? Дали ще има обръщане в даден момент или сляпо ще продължи да вярва в познатото.
Харесва ми.Може да го гледаш като фен на целия франчайз,но дори да не си запознат с анимацията пак ще е интересно.
Никога няма да видим летящото яйце на бебе Йода. Cry

# 370
  • Мнения: 11 309
Вчера изгледах  накуп излезлите 5 епизода на Discovery. Беше зле първите 2 епизода, после взе да става за гледане. Третият епизод беше режисиран от Джонатан Фрейкс. Вече в бъдещето, могат да клинчат от канона. Т.е. да пишат нов канон. Май единствените бели актьори без маски са албиноса и рижавата. Всички останали са индуси, араби, африканци.

# 371
  • Мнения: 9 180
Единият пилот е от бялата раса.Както и Сару,поне артиста.
Момичето със симбиота - Адира,която се оказа лесбийка също е от бялата.

Казах,че няма да го гледам,но не издържах.Сега с Федерацията,която не е това,което беше сякаш става по-интересно.Нямам големи очаквания,но Джорджио ми харесва.

# 372
  • Мнения: 318
Мислех да не гледам Дискавъри,но може да му хвърля едно око.Но определено не ми допада идеята,че в бъдеще няма федерация,съсипват идеята на цялата вселена на Стар Трек.
Иначе нали за Джорджиу щеше да има отделен сериал,какво стана с него?

# 373
  • Мнения: 9 180
Има Федерация,но не е това,което очакваш.
В 5-ти епизод я намират.
Скрит текст:
По-малка е,има по-малко кораби,по-малко членове и една единствена мисия - да реши кризата. Няма проучвателни мисии. Обаче е в по-добро положение отколкото очаквах,но пак е на прага на оцеляването.
Пак е по-добре от Федерацията при Пикард,тук са обединени и макар,че има недоверие на Дискавари,вероятно ще работят заедно.Екипажът се надяваха да намерят нещо познато (идеализирано),но сега трябва да се доказват.

# 374
  • Мнения: 11 309
Tuon, да, единия пилот е бяла актриса, но е половин андроид и с този окуляр ми спомня на борг. Затова не я броих, ще за мен си е маска това. Младото маце със симбионта го забравих. Ама ми е леко неприятно.
Стана ми интересно какви мисии ще имат за в бъдеще.

Общи условия

Активация на акаунт