Паркиране пред блока

  • 10 607
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7
А когато тръгна някъде с колата и се върна, този от магазина си е преместил колата, където съм била преди това.Е защо, нали няма мое и твое място?

Този човек не ми е съсед, а има магазин за мебели

Последна редакция: чт, 09 юли 2020, 10:06 от bubanka

# 16
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 842
Блоковете не вървят с парко места на улицата пред тях. Магазини,кафенета, съседи, майки с деца, пенсионери - всички имат равни права да паркират, където преценят за добре, стига да е рамките на правилата за движение по пътищата.

# 17
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Ясно е че има правила за всичко. Идеята ми беше, каквато и винаги е, първо да се опитам да реша проблема си по човешки разбран начин. Като не стане, ок действа се с " по закон", "съгласно наредбата" и т.н. но само употребата на тези два израза автоматично изостря ситуацията.
Всеки живущ в апартамент, без гараж или парко място изпада в такава ситуация не рядко. Със сигурност и човека с буса и т.н. също не му е чужда позицията на автора. Въпрос на договаряне и разбиране е всичко.

# 18
  • Мнения: 10 679
Пред нашия блок е голям зор с местата, защото сме и на центъра и работещите, както и хора от други квартали( като идват до центъра) ни окупират постоянно. Ама какво да се прави. Улицата е обществена. При нас е сложно, щото и количката на детето е в багажника и все дебнем да спрем пред блока, за да не разнасям малката надалеч. Мъжът ми един път обикаля час и половина и накрая спря на 20 мин пеша от вкъщи...
Много често паркираме пред съседни блокове и колата стои с дни там, заради количката. Сигурно има хора, дето се дразнят, ама да чукна на дърво, не са си отмъщавали.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 14 202
Доста хора, вкл. такива, които нямат спорове за места, смятат, че който си ползва мястото с години или живее в блока, морално или дори не само морално е с предимство.

Скрит текст:
В родния ми блок още когато бяхме деца, колите бяха много по-малко и нямаше проблеми с паркирането, един съсед си бетонира място в двора (общински двор, триетажна кооперация) и си направи гараж с лека конструкция. После махна гаража, но бетонът остана. Никой нямаше претенции, вярно е. Сега там паркират дъщеря му и зет му (една кола). Обаче местата станаха кът - живеем до болница и ВУЗ - и веднъж аз паркирах на единственото останало свободно място, тяхното бетонирано. От едната му страна други съседи са си направили трап за ремонт на коли, от другата има тясна ивица ниски храсти, пред мен - оградата на дворното място. Вечерта зетят се върнал и макар вече да имаше освободени други места, ме запушил наказателно. Аз трудно мога да мина през трапа или през храстите - има опасност да заседна. Щях да закъснея да прибера детето от градината, която е далече, вдигнах гюрултия, дойде той, отмести си колата без бой, но заяви, че той за това място имал нотариален акт. Айде, бе, и кво ти пише в нотариалния акт? Ами - пишело една шеста идеална част от общите части. И те тека. На другия ще му пише в личната карта, че адресът му е в блока, пред който сте паркирали, на третия - нещо трето.

Обаче брат ми вика: прав е, те това място го ползват от много години, те са си го бетонирали, всички са били съгласни.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 4 022
ами съседът е нахалник, ама другите защо го търпят.... то ако всеки си бетонира  на воля.... докато няма нотариален акт - не е собственик на нищо, а за общинска земя - публична собстевност - няма как да стане

# 21
  • Мнения: X
Щом само ти си с автомобил от целия блок с възрастни хора,
Ако тя е единствена с автомобил от целия блок, не е логично да не оставя място и за нея след паркирането на буса и колата на съседа. Съмнявам се, че пред блока има място само за 2 коли.

Чудо голямо, че няма да паркира точно пред своя блок. Редовно паркирам пред някой от съседните блокове, ако няма място пред нас. Още не съм се счупила от непосилното натоварване на походя пеша от съседния блок до моя.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Всеки може да паркира пред блоковете, това са си паркинги за всички.

# 23
  • София
  • Мнения: 11 435
Това е публичен паркинг, затова много хора си купуваме места/гаражи и тн. или ние сме идиоти, че си даваме парите? Нямате никакви предимство пред когото и да е и не виждам причина да ви се полага, когато си платите, ще го имате.

# 24
  • Мнения: 6 924
Сигурно има хора, дето се дразнят, ама да чукна на дърво, не са си отмъщавали.
По време на изолацията март - май, трябваше да използвам брандирана кола заради постовете и документа за преминаване. Но не се налагаше често излизане и колата стоеше паркирана с дни в едно междублоково пространство на около 150-200 метра от жилището ми.
На дестетия ден съвестен гражданин беше пуснал оплакване в страницата на фирмата за която работя, че фирмен автомобил заемал местата за паркиране на живущите.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 129
Много ми е интересно такива съвестни ако отидат на работа, на гости или тн, дали паркират през 3 пресечки за да "има за живущите" или тогава вече обръщат палачинката...

# 26
  • София
  • Мнения: 7 980
Освен ако не говорим за блок насред полето, винаги ще паркираш пред нечий блок. Проблемът е повсеместен в големите градове, вкл. и за жилищните квартали, които не са някаква зона с ограничено паркиране.

# 27
  • Мнения: 774
Пред нашия блок е същата ситуация.Всяко семейство има по две коли минимум.Паркираме колата кой където свари.Ако закъснеем след 19ч. паркираме през няколко улици.Направо е кошмар.То затова няма смисъл от нова кола.Купуваш трошка и кой където свари паркира.Става въпрос за София.

# 28
  • Мнения: 7
Скрит текст:
Много ми е интересно такива съвестни ако отидат на работа, на гости или тн, дали паркират през 3 пресечки за да "има за живущите" или тогава вече обръщат палачинката...
 
Да, но тези за който спонавате- на гости, на работа са за определено време, а не денонощно буса да заема място на "живущите"

Скрит текст:
Щом само ти си с автомобил от целия блок с възрастни хора,
Ако тя е единствена с автомобил от целия блок, не е логично да не оставя място и за нея след паркирането на буса и колата на съседа. Съмнявам се, че пред блока има място само за 2 коли.

Чудо голямо, че няма да паркира точно пред своя блок. Редовно паркирам пред някой от съседните блокове, ако няма място пред нас. Още не съм се счупила от непосилното натоварване на походя пеша от съседния блок до моя.
Въпросния човек не ми е съсед, а под блока има магазин за мебели.Мисля че е нахално вечерта като приключи да си държи буса и така ние от блока да не можем никога да си паркираме

Последна редакция: чт, 09 юли 2020, 10:08 от bubanka

# 29
  • Мнения: X
Много ми е интересно такива съвестни ако отидат на работа, на гости или тн, дали паркират през 3 пресечки за да "има за живущите" или тогава вече обръщат палачинката...
 
Да, но тези за който спонавате- на гости, на работа са за определено време, а не денонощно буса да заема място на "живущите"
Много ли е сложно да схванеш. че "живущите" НЯМАТ паркоместа пред блока? Паркинга пред блока ви е общинска собственост и всеки може да паркира там. "Живущите" ще имате паркоместа, когато си ги платите. Дотогава те са колкото ваши, толкова и на всеки друг.

Общи условия

Активация на акаунт