Паркиране пред блока

  • 10 791
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 821
Ей, това е, простотията отново побеждава... Жената е наругана и се притеснява да не и повредят колата, щото съседа е простак и си е намерил изкупителна жертва, на която да се прави на интересен. В същото време няма да може да си закара детето на детска, щото някой друг умник я е запушил...

# 46
  • Варна
  • Мнения: 36 609
Най-вероятно същият този е я запушил. Ама и тя седи и търси алтернативни варианти вместо да викне ченгетата. А онзи сигурно гледа сеир отнякъде за нейна сметка. Мъж няма ли в картинката, авторке?

# 47
  • Мнения: 1 466
Не, не е същият.
Мъжът ми работи в чужбина, в момента го няма. В понеделник, ако отново някой ме е запушил сутринта, ще звънна на КАТ.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 36 609
А като ти беше запушена колата после махна ли се? Или още стои? Как разбра, че не е същият? Защо не остави една бележка на чистачката му с учтива молба като паркира пред теб поне да има листче с телефонен номер в случай на нужда?

# 49
  • Мнения: 1 636
Абе в тоя град "паяци" нЕма ли? Да, ще им дадете 20-30 лв, ама оня, дето му е вдигната колата ще плати много повече. А и ще се замисли следващия път как да паркира.

# 50
  • Мнения: 1 466
И двата пъти когато се върнах от яслата, колата я нямаше. Съседи ми казаха на кого е. Всички паркоместа вечер са заети и човекът се е надявал, че ще стане рано и ще се изнесе преди мен. Каза, че по ирония и двата пъти се е успал. Спрял е пред мен, защото аз спирам до една извивка на тротоара и там паркингът е най-широк, да не пречи на влизащите. Не е оставил номер, защото е мислел, че и трима ни, пред които е спрял, знаем на кого е колата. Разбрахме се преди малко съвсем учтиво.
Иначе паяци няма тук.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 36 609
Е, този поне е излязъл човек. Хубаво, че не е бил онзи дебил от другия блок.

# 52
  • Мнения: 1 466
Моята сага продължава. Сега явно преча и на паркинга пред моя блок. Преди няколко дни ми вдигнаха чистачките, днес ми пукнаха гумата. Чудя се дали да сложа видеорегистратор с паркинг камера? Някой има ли предложения за марка и модел? Или да сложа камера на терасата, която гледа точно към паркинга? Не знам обаче през нощта дали ще заснеме нещо, понеже е тъмно, уличното осветление се пада встрани и светлината му не стига до паркомястото. Нищо не разбирам от камери и приемам всякакви съвети и насоки.

# 53
  • Мнения: X
Видеорегистратора снима само напред, в най-добрия случай, ще е с 360 градусова камера и ще хваща и прозорците на предните врати. Само че в тъмното не се знае дали нещо ще се види, ако пък има някакво стабилно инфрачервено осветление, ще гълта яко ток и акумулатора ще замине. А и камера се елиминира лесно с качулка. За съжаление нищо не помага срещу дребните комплексарски душици. Винаги ще намерят начин да си излеят злобата. Варианта е някаква фалшива камера тип кутия с голяма леща и с мигащо диодче, колкото да плаши мизерниците. Поне ще е евтино, вместо регистратор за 300 лева, който може и да не върши работа.

# 54
  • Мнения: 22 867
А някаква лампа допълнително не става ли да се сложи? Имам предвид, че мъжете от блока осветиха добре и пред входа със силно светеща лампа и задната страна на блока, където са гаражите, също е осветена, но там от улично осветление. Беше издействано пак от тях.

# 55
  • Мнения: 1
Подобен казус, интересно ми е дали някои се е сблъсквал с подобен, бизнес сграда в 100% жилищен комплекс. Имат подземен паркинг, но прег сградата преди години обособяват 5 места за паркинг, преди 1.5 години, тези места се превърнаха в фитнес/пушилня и се заградиха. Това отвори 2.5 места на улицата за паркиране, те обаче са все още обозначени с маркировка забраняваща паркиране, писахме на общината заради глоби които явно собственика на сградата предизвиква като звънни на С.Мобилност. От там казаха, че ще проверят, и сега са сложили табела "Забранено паркирането" 5 служебни места, което е абсолютно невярно, 5те места са в момента сбирка за фитнес и цигари, а на самата улица са максимум 2 коли събираемост. Предполагам, че собственика на сградата е взел старата табела и я сложил сам там, или плаща право на улицата без да се ползва, но не вярвам , как да проверим ?

# 56
  • Мнения: 2 810
Да пред блока е, не е двор.Това значи ли че може буса му да стои денонощно?

В момента в България значи. Всеки си паркира където си иска за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт