ОКТОМВРИйки 2020 - тема 4

  • 26 938
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 488
Здравейте в новата тема 😊 При мен ъпдейт оказа се, че съм с отрицателен резус фактор и доста се бях притеснила, защото и доста късно си пуснах изследванията за кръвна група. Но видях, че и доста от вас са като мен и се успокоих 😀 Освен това напоследък доста ме мъчи силна болка в лявото рамо. Направо е нетърпимо понякога и спането става доста трудна задача .

# 16
  • Мнения: 335
Може ли малко помощ за резултата от обременяването?
На гладно от вена 3,69 при норма до 6.
На 1час от пръста-7,75 при норма до 10.
На 2часа от пръст-8,04 при норма до 7,80.
Всъщност не съм сигурна и дали стойностите за бременни са същите.
Това значи ли гестационен диабет?

На гладно резултатът ти е много добре, както и на първия час. На 120 мин. е завишено, трябва стойността да е по- малка от тази на 60 мин. Консултирай се с лекаря си, но не мисля, че става въпрос за ГД. Пиши какво са ти казали след прегледа. Дано няма нищо притеснително.
На мен никога не са ми взимали кръв от пръста при обременяване.
Благодаря ! И аз се учудих за пръстите, дано не са объркали нещо, че то много народ се изсипа вчера, тълпи от хора за PCR тестове..

# 17
  • Мнения: 105
Здравейте!
За трета ФМ - аз ще си ходя, защото нито Чавеева, нито моята АГ са ми казали, че не трябва. Явно при мен е необходим и този преглед.
tcvetito и релакс90, аз също се следя при д-р Атанасова, но досега съм ходила само в МЦ Афродита. Следващия път вече ще я попитам за раждането и откога трябва да започна да записвам прегледи в Токуда. Доволна съм от нея и бих я препоръчала. Надявам се всичко да е наред и при вас.

# 18
  • Мнения: 1 202
Момичета, излязоха ми резултатите от урината и ми пише за левкоците 5-6 на поле /при норма 4/ и за белтък-sledi, според вас какво означава, дали имам възпаление някакво...

# 19
  • Мнения: 488
Момичета, излязоха ми резултатите от урината и ми пише за левкоците 5-6 на поле /при норма 4/ и за белтък-sledi, според вас какво означава, дали имам възпаление някакво...

Трябва да си пуснеш и стерилна урина. Аз бях със същите резултати последния път и след стерилната урина се оказа, че нямам бактерии .

# 20
  • Мнения: 196
Благодаря за новата темичка 😍

Аз си запазих час за третата ФМ. Искам да видя бебка още веднъж по обстойно, тъй като предния път се криеше доста.

# 21
  • Мнения: 31
Здравейте дами,
Вчера бях на преглед и ми изписаха Магнерот 2х1, защото имам контракции. Даже на видеозона получих 2 за много кратко време и каза че матката ми е чувствителна. Днес отново имам контракции задържат се около 3 минути и не са болезнени, а като много голяма тежест на корема дори и краката. Сега не знам да се притеснявам ли, дали е нормално, да отивам ли на преглед... чудя се да не би аз да се филмирам прекалено много или това си е притеснително 😒

# 22
  • Мнения: 423
Delisardeli, благодаря за темичката! Да ни е щастлива и лека 🤞
Bebcho20, може би е добре да се свържеш с доктор, или се опитай да го караш леко до следващия преглед.
Vili123, наистина стерилна урина е най-добре да пуснеш. Аз имах притеснения, за радост поне в урината нищо няма.
При мен нещата не са розови, но се опитвам да устискам. Ежедневието ми е максимално разтоварено откъм физически усилия, но главата ми пречи много 🤭 На днешния преглед се потвърди ситуацията от миналата седмица: късата шийка, смъкнато бебе ниско в таза (не главично)... Малката почти стига 1 кг. Главата не ми побира как стигнах до там да се моля да прескоча 28 седмица. Дано стигна и по-напред, че сърцето ми се свива от евентуалните последствия. Спокойствие, здрава храна и медикаменти 🤞🤞🤞

# 23
  • Мнения: 31
spooky благодаря ти за отговора утре ще се обадя да си запазя час. И твоята ситуация ми звучи притеснително, мислила ли си да се консултираш с още един лекар, за да си сигурна? И дали има още нещо което можеш да направиш

# 24
  • Мнения: 423
Не направих втора консултация за серклажа, защото докторът доста убедително ми обясни защо не иска да го правим в моя казус. Може би блокирах, не знам, но вече е късно за серклаж. Лежа и стискам 😳 пия си магнезия и другите неща и преживявам от преглед до преглед
spooky благодаря ти за отговора утре ще се обадя да си запазя час. И твоята ситуация ми звучи притеснително, мислила ли си да се консултираш с още един лекар, за да си сигурна? И дали има още нещо което можеш да направиш

# 25
  • Мнения: 31
Не направих втора консултация за серклажа, защото докторът доста убедително ми обясни защо не иска да го правим в моя казус. Може би блокирах, не знам, но вече е късно за серклаж. Лежа и стискам 😳 пия си магнезия и другите неща и преживявам от преглед до преглед
spooky благодаря ти за отговора утре ще се обадя да си запазя час. И твоята ситуация ми звучи притеснително, мислила ли си да се консултираш с още един лекар, за да си сигурна? И дали има още нещо което можеш да направиш

Стискам палци да си изкараш до термин 🤞🏻🤞🏻🤞🏻

# 26
  • Мнения: 335
Spooky, и аз ти пожелавам да стигнеш термина ! Дано всички го стигнем. Two Hearts

Аз откакто пия желязо заради ниския хемоглобин, запекът ми стана железен и той. Лактулозата вече не може да го пребори. Искам да спра ужасното желязо, ама докторът ме наплаши, че с тоя нисък хемоглобин няма да стига кислород до бебето и не смея. Disappointed

# 27
  • Мнения: 46
Spooky аз съм в същата ситуация - всеки ден се моля да изкараме с бебка поне до 28 г.с,  но при мен е заради много малко околоплодни води Sad Психическото напрежение е огромно. Пожелавам ти от сърце, както и на всички мамита, да издържим до термин и бебчетата ни да са живи и здрави 💜

# 28
  • Мнения: 423
релаксче, какво ти казаха за околоплодните води, защо така?
Успех на всички! След три месеца да сме загърбили всички трудности! 🍀 Няма и да имаме време да се сещаме 🤭🥰😘
Допълвам: три месеца по моите сметки 😂😂😂 че терминът ми е в началото на октомври. Уф от толкова броене ден по ден се оплетох

# 29
  • Мнения: 46
АГ мислеше, че е от дехидратация при мен, опитахме с 3 л. вода на ден, но уви - не се повиши. Бебка е добре, не виждат проблем в нея, така че засега е мистерия от какво намаляха до долната граница. Очертава се дълго лято....

Общи условия

Активация на акаунт