Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 10

  • 34 657
  • 763
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 144
Благодаря за отговорите - не мисля че е свързано с цикъла защото ми се появява 4-5 пъти вече в най-различни периоди от цикъла. Но сега като го казахте, си давам сметка че и в спорта започнах ЯКО да се потя, аз спортувам всеки ден едно и също натоварване - но такова обливане с пот не е било.

Вече не знам кое от какво е, мисля да го игнорирам цялото нещо. Пък и в крайна сметка лято е, що да не се потя Simple Smile

# 331
  • Мнения: 537
здравейте, моля за мнение, разбира се бях на лекар, но мисля, че и тук има компетентни дами и по-лесно ще си направя заключенията. Цикълът ми го няма от 4 -5 месеца. В направените изследваня през май пролактин 63,70, LH -2,40, FSH-9,20, естрадиол -88,50, тестостерон 0,55. В изследванията през юли пролактин 103, LH -2,20, FSH-14,40, естрадиол - <18.40, тестостерон < 0,09. Лекарят ми казва, че клоня към менопауза, намаляват хормоните, и след 2-3 месеца да направя изследвания на хипофизата. Моля за вашето мнение, за което ви благодаря

# 332
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
Пак ми закъснява - 16 дни. имах зацапване около две седмици след последната менструация и това е. Направих си даже тест, че се бях притеснила. Нямам вълни. Мисля да изчакам да видя дали няма да ми дойде на същата дата този месец, и да вървя при лекарката...

# 333
  • София
  • Мнения: 5 752
Това с изпотяването и все едно имаш температура и аз го усещам, най-вече около цикъл или евентуална овулация.
Исках да питам друго - по принцип съм с много бавен метаболизъм, но по време на цикъл ми се ускорява перисталтиката. Има ли и други такива случаи?

# 334
  • Мнения: 1 911
При мен е така с перисталтиката, но е точно 1-2 дни преди цикъл. Мога да отида до 3 пъти до тоалетна по голяма нужда... Чак се чудя от къде се взимат🤣🤣🤣. Аз понеже съм и завършен хипохондрик, бях чела някъде по тоя повод че имало нещо общо с прогестерон, тоест, "изчистване на червата" предвид, че може да има бременност и че също така било част от симптоматика та при ПМС.. Вече доколко е вярно, не знам, но... факт!

# 335
  • Мнения: 492
При мен е така с перисталтиката, но е точно 1-2 дни преди цикъл. Мога да отида до 3 пъти до тоалетна по голяма нужда... Чак се чудя от къде се взимат🤣🤣🤣. Аз понеже съм и завършен хипохондрик, бях чела някъде по тоя повод че имало нещо общо с прогестерон, тоест, "изчистване на червата" предвид, че може да има бременност и че също така било част от симптоматика та при ПМС.. Вече доколко е вярно, не знам, но... факт!
Ускорената перисталтика е заради маточните контракции преди/по време на цикъл.

# 336
  • Мнения: 13 795
Това с изпотяването и все едно имаш температура и аз го усещам, най-вече около цикъл или евентуална овулация.

Мерих я , вдига се и до 37,0 , а  след пет минути е 36,2-36,3 - нормалната ми температура. Но това лято е за пръв път толкова жестоко че бчак усещам покачването н температурата.
И аз съм с ускорвена перисталтика един ден преди и два-три с на след цикъл.

# 337
  • София
  • Мнения: 144
Това с изпотяването и все едно имаш температура и аз го усещам, най-вече около цикъл или евентуална овулация.
Исках да питам друго - по принцип съм с много бавен метаболизъм, но по време на цикъл ми се ускорява перисталтиката. Има ли и други такива случаи?

При мен също е така, само че минава в една от двете крайности - или се ускорява или имам запек седмицата преди. Expressionless

# 338
  • Мнения: 131
Здравейте , някой да е пил Менодин . Аз от днес го приемам. Гинекологът ми го предписа .

# 339
  • Мнения: 10 256
.................. Но сега като го казахте, си давам сметка че и в спорта започнах ЯКО да се потя, аз спортувам всеки ден едно и също натоварване - но такова обливане с пот не е било.

Вече не знам кое от какво е, мисля да го игнорирам цялото нещо. Пък и в крайна сметка лято е, що да не се потя Simple Smile
Аз до скоро при спорт не се запотявах кой знае колко. Леко навлажнена кожа, а пот абсурд. Последните два месеца просто не мога да опиша каква вода се лее от мен. И най-вече на задника и по бедрата. Срам ме хваща във фитнеса. Добре, че не смърдя на пот поне. Като напикана съм. И черни клинове и сиви да обуя се вижда много грозно. Направо в чудо съм се видяла. От пъпа до коленете всичко мокро. МНого странно. Това колената ти да се изпотят.... Усещам как тече по краката ми вода. Засичам че от как взе да ми прескача цикъла, от тогава почна това потене.

# 340
  • Мнения: 13 795
И без да спортувам се е случвало като поседя и стана мястото да е овлажнено. Много ме е срам. И отпред където съм била сгъната - под линията на сутиена, корема и сгънатото на краката е с влажни раета...

Последна редакция: вт, 04 авг 2020, 07:57 от _re_ge

# 341
  • Мнения: 3 891
Аз до скоро при спорт не се запотявах кой знае колко. Леко навлажнена кожа, а пот абсурд. Последните два месеца просто не мога да опиша каква вода се лее от мен. И най-вече на задника и по бедрата. Срам ме хваща във фитнеса. Добре, че не смърдя на пот поне. Като напикана съм. И черни клинове и сиви да обуя се вижда много грозно. Направо в чудо съм се видяла. От пъпа до коленете всичко мокро. МНого странно. Това колената ти да се изпотят.... Усещам как тече по краката ми вода. Засичам че от как взе да ми прескача цикъла, от тогава почна това потене.
Добре де... като изключим дискомфорта заради петната по дрехите... би трябвало да се радва човек на това потене - изхвърля се задържаната вода, не ли?
Вярвам, щом сте си го забелязали, че има промяна в сравнение с предишно състояние на нещата, но аз например винаги съм се потяла странно. Без значение от възраст и килограми. И на 30 ми се потеше на мен гърбът. Лятото - мокри петна по тениските. При 49-50 килограма. Сега съм дебела и на друга възраст - поти ми се дупарата и под бюста. Наскоро прочетох, че дезедорантите както се ползват за подмишници, точно по същия начин се ползват и на други места където се потите. Започнах да пръскам под бюста си. Май наистина ми е по-сухичко.

От друга страна ходя много бързо. Може би заради това докато съм в движение не се запотявам (наското брат ми обясняваше това със скоростта "Ами то ти ходиш толкова бързо, че сигурно си правиш вятър"). Ииии... в момента, в който спра... ставам чисто мокра.
Въобще не ми е притеснено и не се хабя да се вглеждам в такива работи. Особености си има всяка възраст. Бели кахъри. За мен по-притеснителното е как влияе върху костите.

# 342
  • Мнения: 10 256
Оо нищо задържано не изхвърлям въпреки потенето. После да видиш пък като пия вода след такова потене, как не излиза нищо от мен. Имам в предвид тоалетна. Сякаш тялото си я задържа още по-упорито. Но може и да има логика. Един вид да замести водата от потта.

# 343
  • Мнения: 1 911
Аз пък да ви се оплача - събудих се в 05.00 със сърцебиене и пулс 133. Кръвното беше 140/90.И ми стана горещо, но без да се потя... А през нощта се будих щото ми беше студено... След минута, две пулса ми вече беше 68,а кръвното 112/75.Трябва да ми идва цикъла.. Чудя се от това ли е или паник атака?

# 344
  • Мнения: 960
Да, и на мен ми се е случвало преди цикъл.
Понякога седмица, понякога 3-4 дни преди .

Общи условия

Активация на акаунт