Объркан пол на бебе

  • 6 613
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 294
Ами.. някакси тогава вече е сигурно на 100% и място за колебание няма. А и няколко случаи имам, в които точно така са объркали пола и малко ми се струва, че се убива емоцията от раждането. След 7 часа раждане без упойка и в пълно съзнание, изкарвайки малкото създание, докато то поема първата си глъдка въздух да чуеш "Честито момиченце" беше неповторимо усещане. А аз не исках да купувам абсолютно нищо преди раждането, бях обиколила магазини, избрала неща (някои пък ми ги дадоха), една приятелка с техните имаха цех за детски дрешки и имах 3 дни в болницата, докато баща ѝ накупи всичко, подреди, изчисти и всичко беше 100% готово!
Принципно не съм суеверна да се подстригвам да ям всичко, да нямам червени конци и прочее, но преди дъщеря ми имах неуспешна бременност във 2рия месец и след като забременях с нея си казах, че като дойде малкото човече тогава ще купувам всичко за него.
А за пола ми беше много любопитно какво ще излезе: Бях в 4ти месец, когато наша близка каза, че майка ѝ е усетила, че нося момиче. Една баба пък ме спря в един асансьора и рече, че нося момче. Друга пък приятелка каза, че първият път като ме е видяла е помислила, че ще е момче, но после си е променила мнението и до последно държеше на момиченце. Даже тя като дойде в родилния дом ми каза, че я е сънувала същата. Кумата ми  и тя така - вика "Сънувах тая нощ едно голо бебе и се чудех това бебе защо е голо". А пък аз нямах никакви усещания, само още в началото -1-2ри месец си купихме кош за мръсни дрехи - цикламено-лилав. Много странен цвят, а аз по принцип не обичам розово. Явно нещо и аз съм усещала.
Но пък за името беше много странно - 4-5 ти месец, ни знаем пол, ни нищо, и си лягаме една вечер (аз през деня съм мислила име - Ирина) и точно преди да заспя нашичкият изръсва: "Мислех си име за момиче - Ирина". Без да сме го обсъждали въобще. И беше ясно, че, ако е момиче - ще е Ирина Simple Smile
А пък за датата ѝ какви съвпадения и чудеса са Simple Smile
По темата мога да кажа, че който иска да знае пол няма лошо, но все пак има риск и това според мен малко убива щастието, ако на финала се окаже друго. Иначе все ще се изгледа: и с розово и със синьо. Един татко така очаквал момче, а то се родило момиче и той се обидил на докторите, че са го сменили Simple Smile

# 16
  • Карлово
  • Мнения: 97
Здравейте мамита, вчера бях на биохимичен скринг и ранна фетална морфология. Лекарят ни каза и пола на бебето, но се чудих дали има дори минимална вероятност да бъде объркан пола? Аз бях убедена в единия пол, таткото - в другия. Е, таткото за момента води Grinning , но имам още едни 10%, които лекаря спомена, че може да не е вярно неговото предположение. В 12 г.с. съм, не мога да преценя дали е рано за определяне на пола Simple Smile

# 17
  • Мнения: 12 760
Защо толкова бързате? Винаги има вероятност да се сгреши пола, но какво толкова... на бас ли сте се хванали? Wink

# 18
  • Мнения: 4 843
Разбира се, че може да е объркано.
Има случаи, при които едва на раждането се разбира за грешката. Прекалено рано е в 12та седмица. Вече към 16-20та може да се каже с по-голяма точност, ако бебето е за станало в подходяща поза.

# 19
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Да, разбира се, че има вероятност лекарят да е объркал, 12 г.с. е много рано. На фетслната морфология ще ви кажат със сигурност.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз затова не исках да знам пол до раждането. Моя близка е лежала с жена - казват им "момиченце", родителите купи ли панделки, дантелки, боядисали всичко в розово и накрая се ражда момченце. И обратния случай знам - бащата обвинил доктора, че е сменил сина му с момиче 😄😄😄
Според мен се убива усещането от раждането, имаш си някаква настройка, а реалността друга. Това, разбира се е рядкост, но все пак.
Аз изпитах невероятно усещане като ми казаха "Момиченце, честито!"
Неповторимо е. Не съм била обременена въобще с никакви очаквания.

# 21
  • Карлово
  • Мнения: 97
Благодаря за отговорите Simple Smile
Дъъълго чакано бебе е и полът няма наистина значение. Все пак живеем в 21-ви век и технологиите са достатъчно напреднали, за да ни дават информация, която да ни е в полза, и ДА, ние пожелахме да научим пола на бебето. А колкото до хващането на бас - ние с таткото на малкото нещо винаги сме в контра за някои неща, както се случи и сега. Не ни е лесно, но ни е интересно и не бих заменила темперамента на връзката ни за някоя лигава, скучна любовна история Wink

# 22
  • Мнения: 6 873
В 12 г.с. полът се определя по градусите на хълмчето, все още няма изразени полови органи, та да, въможно е да се обърка пола. На мен на БХС ми казаха предположение 90 процента, което в 18 г.с. потвърдиха на ЖК, в 20 на 2-рата ФМ и 29 на късната такава.
Желая ви здраво бебе и леко раждане!

# 23
  • Карлово
  • Мнения: 97
В 12 г.с. полът се определя по градусите на хълмчето, все още няма изразени полови органи, та да, въможно е да се обърка пола. На мен на БХС ми казаха предположение 90 процента, което в 18 г.с. потвърдиха на ЖК, в 20 на 2-рата ФМ и 29 на късната такава.
Желая ви здраво бебе и леко раждане!

Благодаря

# 24
  • Мнения: 2 603
В 13 г.с. ми каэаха момче, но беэ гаранция естествено, на 3д/4д. В 15 г.с. моят АГ каэа, че не може да каже эаради поэицията на бебето и эащото още е прекалено малко, но ако трябва да гадае-по-скоро момиче. Последва дълъг период, в който бебето се криеше. Ако е эастанало по начин, по който не може да се види добре, няма никакво эначение 4д ли е, 12д ли е ултраэвукът-няма дааго поэнае никой. :Д

В 30 г.с. от раэ обаче моят АГ потвърди: ,,момиче". Бебето вече си се беше обърнало и се виждаше добре. Все още не е иэляэло. Grinning Но определено вярвам н АГ повече от предположението в 13та седмица....тогава бебето е прекалено малко.

Общи условия

Активация на акаунт