Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 3 197
Първо ще се ориентирам какво е разрешено сега, но си мисля за нещо тип Софийска баница няколко вида + безалкохолни и сокове за отделението. Ако изобщо може да се внесе, ще го поръчаме.
Задачки миналия път ММ нямаше почти никакви, само да почерпи, да застели кошарата с приготвените чаршафи и да донесе дрехите за мен и бебето. Сега пак същото плюс ще се гледат с баткото, плюс чисто нова работа (сам я измисли тази екзотика). Ще му се наложи да се справи.

# 661
  • Мнения: 1 143
И аз да се оплача.. много ме болят коленете. Нищо не правя освен да гледам каката и да готвя, и ако мога чистя.
На таткото ще оставя да сложи чаршафите и да пусне прахосмукачка.
Почерпка за болницата - торта, пица или пита, ще питам приемат ли.
За бебето - вит.Д, спирт за пъпчето, Панадол.
Дано да е като кака си, сега на 1 г и 6м й дадох за първи път Панадол. Да не викам дявола, но дори и от ваксини не е вдигала температура.
Води имам и плацентата е 2ра степен, и бебето е високо, не му се излиза 😩 вече съм 38г.с Кака му в тази седмица вече беше родена.

# 662
  • Мнения: 37
Здравейте, относно педиатър ние живеем в кичука Баткото е при др.Печилкова съответно и бебето живот и здраве ще е при нея, а, лично съм доволна от нея!
Здравейте, въпрос към мамчетата от Пловдив, дали сте се ориентирали към педиатър вече, тъй като чета мнения, но нещо не мога да реша.. 😀

# 663
  • Мнения: 231
Йони, ние сме явно двете с теб чакащи...и аз от днес съм 38 г.с . ти за естествено ли си?

Аз днес бях на преглед, доктора се върна от отпуска и имам две седмици да родя при него, защото на 31.08 пак заминава. Разбрахме се ако до 27-28 август не излезе да ме индуцират, аз съм съгласна защото първо не искам да раждам при друг лекар и второ не ми се пренася. Аз лично съм си избрала като дати 24 или 25 август и се надявам бебка да е на същото мнение.

Мъжа ми трябва да направи почистване, да украси дома, да застели, да занесе почерпка в офиса ми и май са му това задълженията  Simple Smile



И аз да се оплача.. много ме болят коленете. Нищо не правя освен да гледам каката и да готвя, и ако мога чистя.
На таткото ще оставя да сложи чаршафите и да пусне прахосмукачка.
Почерпка за болницата - торта, пица или пита, ще питам приемат ли.
За бебето - вит.Д, спирт за пъпчето, Панадол.
Дано да е като кака си, сега на 1 г и 6м й дадох за първи път Панадол. Да не викам дявола, но дори и от ваксини не е вдигала температура.
Води имам и плацентата е 2ра степен, и бебето е високо, не му се излиза 😩 вече съм 38г.с Кака му в тази седмица вече беше родена.

# 664
  • Мнения: 79
Моят мъж ще трябва да гледа малкия и да оправи и украси вкъщи за изписването. Май няма да има парти и се е подготвил да ходи на работа.
За плацентата нямам информация, само знам, че все още е тоталис. Ще трябва секцио то да бъде по-рано като дата и доста ме достраша, че ще извадят малката в 36 седмица. Притеснявам се дали ще е до носено бебето и достатъчно развито. Все пак се надявам да устискам дотогава въпреки, че пак ми се струва рано.

# 665
  • Мнения: 1 716
Миналия път като се прибрахме от болницата, ММ беше с грип и 4 дни държа Т, беше изцеден. Сега задълженията са му да гледа каката, да се пазят и двамата и вкъщи да е в приличен вид като си дойда 😁. Но наистина ми е много важно като си дойда да е в кондиция. Да е жив и здрав, другото ще го оправим.

За болницата миналия път свеки беше взела нещо, което предаде на изписването, но не знам какво е било. Не смятам нищо да нося, толкова е строг режимът, че само аз ще мога да разнасям по етажите,  а с операция няма да стане. Запасила съм се с парацетамол за болницата, дано помогне за болките.

За лекарства и витамини - вит. Д и С, физиологичен разтвор, Панадол, куул пач лепенки за ваксините по-натам, пробиотик. За пъпчето спирт и тампони. Може да питате и педиатърката, при която ще е бебо какво да подготвите.

Страшно ме боли мъдрецът днес. Няма такъв ужас. Венецът и той подут, красота. Дано мине и не се задълбочи проблемът, не мисля, че може да се вади мъдрец сега 😁

# 666
  • Мнения: 1 560
Момичета, на мен ми остана само утре, в сряда ми е секциото😊 Много е странно чувството, ще видим утре вечер как ще ми е.
Относно лекарствата, аз нищо не съм вземала. Педиатърката каквото каже ще вземем, аптеката е на 2 крачки.

# 667
  • Мнения: 1 716
всичко ще е наред, скоро ще гушкаш беби 🍀🍀🍀

# 668
  • Мнения: 1 143
BettyBe за естествено съм. До сега дори не сме го обсъждали. Вече ако се наложи на момента секцио - ОК съм.

# 669
  • Мнения: 231
Ще си чакаме двете значи Simple Smile дано скоро да се случат нещата и да гушкаме здрави бебчета макс след седмица Simple Smile при теб като за второ поне родовите пътища са отворени и знаеш как се случват нещата. Може би си разказвала, но би ли разказала пак как е минало първото раждане.

Минт, стискам палци всичко да е наред и в сряда да се гушкате с бебока Simple Smile


BettyBe за естествено съм. До сега дори не сме го обсъждали. Вече ако се наложи на момента секцио - ОК съм.

# 670
  • Пловдив
  • Мнения: 469
ioni_666, BettyBe и аз съм с вас, чакам си нормалното раждане да се случи скоро...първото дете се роди в 38гс, но сега няма признаци още...в петък АГ ще каже дали поне малко е слезнало Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 671
  • Мнения: 243
Момичета дългоочакваният ден за някои от нас наближава, на мен ми останаха по-малко от 2 седмици. Ще съм планово секцио.

#Mint. успех ти желая и да ни зарадваш!
За бебчето като лекарства нищо не съм взимала освен физиологичен разтвор и спирт. Предполагам педиатърката ще каже какво точно е необходимо.
На таткото може би нищо няма да оставя да прави, освен да почерпи, майка ми ще е тук и тя ще се занимава с всичко като подреждане, почистване и почерпка за вкъщи след като се приберем живот и здраве.
В болницата със сигурност ще занесем нещо най-вече на доктора, да се почерпят за здраве!
Аз днес бях последно на тонове при моята АГ и чакаме вече денят!
Другата седмица ми предстои среща с анестезиолог и кардиолог. А на последният преглед бях 36г.с и бебчо беше около 3кг, а аз съм качила 20кг 🤦‍♀️😥 реве ми се!

# 672
  • Мнения: 1 716
Аз почнах с 15 кг отгоре 😁 първите месеци много се сваля, не го мисли.

# 673
  • Мнения: X
Успех на всички , които са с планово секцио и знаят кога ще прегърнат бебчетата си... Остава малко ❤🙏 Аз днес влязох в 36г.с. Всичко ми е наред за сега(да чукам на дърво😅) , освен подутите крака. Перем дрешки, гладим, приготвяме чанти с моя приятел. След 1 седмица ще се местим в нова квартира и ми е доста чудно как ще се случи всичко , но не се плаша и се оставям на течението. Поне мога да разчитам на мъжО в тези ситуации... 😋 Първа бременност и първо раждане ми е и може би затова съм толкова спокойна😁 Надявам се скоро да четем положителни коментари за новодошлите бебчета ❤🥰

# 674
  • Мнения: 1 143
С удоволствие ще разкажа за първото ми раждане.
Изтекоха ми водите около 18ч (легнах, чух пук, топлина в корема, скочих и се изляха като на филм).
Тръгнах за болницата, 2см разкритие, нямах болки. Още няколко пъти ми се стичаха води, подгизнах.
Около 21ч започнаха леки контракции. Една сестра дойде да спи при мен "Хайде оставяй телефона и се опитай да поспиш" Щях да заспя, ако тя не хъркаше 😄 вече не следях часовника. Около 4-5 я събудих да ми прави клизма, че ме дразнеше колко много хърка и как сладко спи. Имах силни болки вече.
Дишането много помага. Прекарах времето в лежане (което май е грешка, но много се засилваше болката, когато бях права).
Усетих само един напън.
Сложиха ми система предполагам около 11ч и хайде на магарето. Напъвах по моя преценка, вече нито болка нито напън усещах, дори корема спря да ми се стяга. Бях много изморена.
Всички бяха мили с мен. Наложи се да ми натискат (скочат) върху корема и бебето излезе. С епизиотомия.
Така ми олекна! Дори умората изчезна. Нямам търпение да усетя това облекчение отново. Родих в 12:10. 18 часа общо. Преди 1г и 7 месеца , сега още я приспивам 🥴

Общи условия

Активация на акаунт