Сърчицата мънички туптят, а АПРИЛските коремчета растат !

  • 16 636
  • 283
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 391
Здравейте момичета! Аз се завърнах от отпуска и честно казано много ми е криво. Не мога да вляза в час още. Довечера ще ходя на док и ще се пръсна от притеснение, само за това си мисля. Иначе съм добре. Завидно добре като чета някои от вас как са. Само като огладнея ми се гади и ми се вие свят. Обаче за сметка на това нямам никакво желание за работа и никакъв тонус. Тука около мен колежките кихат, кашлят, някакви вируси се мотаят....кажете вие как се предпазвате - много ме е страх да не пипна нещо...
Абе какви са тези болнични от 4-ти месец???? Имаме ли право на такива екстри? Аз си мисля че чак 45 дни преди раждане може да излезем в постоянен болничен, а през останалото време, само ако се наложи за по 1-2 дни?
Знаете ли кога трябва да се правят разни кръвни изследвания и други подобни? В зачатие четох че от 8-ма седмица. Кой ги назначава - личния лекар или наблюдаващия гинеколог? Ох, с много въпроси ви затрупах, обаче ми се събраха за 2 седмици докато ме нямаше и сега нямам търпение да ги изстрелям:-)


За протокола - от Варна съм, на 29 г. и ми е първа бременност.
Хайде хубав ден на всички и по - леко да я караме:-)



# 31
  • Мнения: 1 925
Момичета, официално се пресъединявам към повръщащите  Sick Миналата сутрин, както ви казах беше ужас, но не повърнах, аз сметка на тази сутрин  Cry Но на мен определено ми е по-добре, защото след това ми олеква, а иначе ми се гади до обед  Confused  Едвам издържам през деня, защото заспивам права... Аз мисля да започна с болничните към 4-ти месец, разбира се, ако има нужда. Все още не съм казала на шефовете, мисля след трети месец да им кажа.  Thinking
Дейзи, много ти е сладко момиченцето, снимките трябва да ги види Леа, че тя нали си мечтае за къдрокоса кукла, като твоята  Hug Да тие жива и здрава, сладуранката  Heart Eyes
Пожелавам ви усмихнат ден с хубави емоции
  bouquet

# 32
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Миналия път не ходих на работа реално една седмица преди да родя.
Сега ще ми предстои годишно приключване и пак трябва до последно да съм на работа.

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 109
Наистина след третия месец неразположенията отшумяват иследващите три месеца са едни от най-хубавите. При първата бременост през първите три месеца не знаех на кой свят съм- беше ми лошо от сутрин до вечер. А и не мога да повръщам - т.е никакво олекване. Но след това се чувствах прекрасно. Макар да имах контракции и разкритие излезнах в болничен в началото на осмия месец.

# 34
  • София
  • Мнения: 9 111
Аз пък мисля, че е въпрос на това кой как се чувства по-добре. Щом на теб ти харесва да си до 7-ми месец на работа- това си е твой избор и за теб е най-правилният. Това не значи, че други хора не мислят различно. Едва ли ще се чувствам много щастлива с огромен корем в 7-ми месец да стоя неподвижно на един стол по цял ден. А и доколкото знам болничните не се плащат от работодателя. До сега не съм ползвала един ден болничен- а е имало моменти, в които не ми е било добре. Не виждам нищо лошо да изляза болничен когато сметна за добре при бременност. Много от бременните го правят. Въпрос на разбиране.
От всички пари, които ми ударжат за какво ли не, до сега не съм се възползвала особено. Веднъж отидох на лекар и поисках 2 направления- за гинеколог и нещо за крака- ортопед примерно и ми казаха, че по 2 в един мсец не може!!!!! А аз ходя 1 на 3 години.
А с работодателя мисла, че ще постъпя достатъчно коректно като му кажа поне 2 месеца по-рано и бъда пряма кога мисля да изляза в болничен. А и вече обучих 1 човек. А и работодателите все от нещо не са доволни  #Silly
Та аз може би 5-6 месец ще изляза. Естествено всичко пак си зависи от това как се чувствам.  thumbsup

# 35
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
ДейзиГ, и аз съм в твоето положение.
И аз съм счетоводител,та и ние ще имаме годишно приключване и едва ли ще мога да изляза дори 45 дни преди термина. И да ви кажа-не съжалявам.Предпочитам да стоя на работа и да се развличам,отколкото да си стоя у нас.....та какво да правя зимните месеци в болнични??????? smile3516

# 36
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ако знаеш как искам да остана и да си почина, да се наспя. Още повече, че миналия път паднах по коред 2 седмици преди да родя на средата на улицата пред една кола. Колко рев му ударих. После ме беше страх да излезна с бебето когато има сняг.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 109
И аз съм счетоводител Simple Smile Знам колко е трудно при приключване. Дано всичко е в ред и се чувстваме нормално!
А колкото до болничните - всеки решава как и кога

# 38
  • София
  • Мнения: 9 111
Нашето годишно приключване си е в истинския край на годината и затова си мислех да изчакам и него- 29.12.2006 и от началото на януари да изляза евентуално.  wavey

# 39
здравейте и от мене  Simple Smile казвам се Галя на 26 години съм първа бременост. За сега освен че ужасно много ми се спи нямам други оплаквания.Моя доки е отпуска до04,09 и за това чак тогава съм на лекар но се чуствам добре,не се качвам на канатара че без това съм пухкава и не ми се мисли  какво ще става макар ,че не ми се яде много
  261uu  За сега това от мене лико бременеене сладурани  newsm10

# 40
  • Мнения: 1 419
Т.к. подхванахте темата - да, въпрос на личен избор е. Моето мнение обаче е като на Пенелопа - поради това, че се злоупотребява понякога с положението, се е изградила негативна настройка на много работодатели, особено в чисто български фирми да назначават потенциални бременлийки в много краен случай. Или ако се случи, че някой да забременее, намират грозен начин да го прокудят - гадно, но факт. И вкрайна сметка се плучава малко като кокошката и яйцето... Според мен, болничен трябва да се взима ако наистина има нужда - това за всеки случай си е за мен нежелание за работа и дърпане на дявола за опашката.
А сега да се обадя и от позицията на работодател, това дали ти плащам аз болничния или не, не ме е ама грам грижа. Важното за мен е, че има работа и тя трябва да бъде свършена. Естествено, че ако не си добре, просто излизаш без да се замисляш - твоя шеф трябва да е голям кретен да не разбере, ако наистина се налага. Също така казването навреме е много важно, защото така прехода е много по-лек и има достатъчно време да се обучи някой да те замества.

Аз лично смятам да кажа на шефа ми другата седмица, когато ще съм в началото на 11г.с. (леле, кога станаха толкова  Blush) bowuu

# 41
  • София
  • Мнения: 9 111
Аз мисля да изчакам с казването до края на третия месец. Притеснявам се да казвам по-рано. Нали до 3-ти месец се води по-голяма вероятността от спонтанен аборт.
Дето се казва- да се позакрепи бебчето  newsm03 и тогава ще обсъдим с шефа за болничния, обучаването на друг човек и т.н.

# 42
Здравейте,априлски коремчета  Simple Smile Днес тичах по задачи,нищо че съм отпуска първи ден! Дано бебчо да е добре!
През деня умирам за сън,но сутрин се събуждам с първи петли  Sad Вие как сте със съня нощем? Само аз ли съм сомнамбул Simple Smile

На 29год.съм-първа бременност,от София

Спокойна нощ


Не си само ти , спокич , аз  направо се изнервям , че ми  бега  нормалния  сън Simple Smile
През деня  ми е  едно заспало ... вечер  много не издържам ( ако не ме  мъчи  гаденето  Cry) , но пък сутрин  не мога да  стана ... много ми се спи ...


За  Дневника -  на  27 съм , от Пловдив , първа  бременност , желана  Simple Smile
Термин - 01.04. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 1 925
Момичета, не успях да намеря предложенията на Илит за заглавия на следващите ни теми, така че ще съм благодарна някой да ми каже или Илит, ако ги помни. Ако някой друг има идеи да ги дава за по-нататъчни заглавия   Hug

# 44
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз вече качих снимки в албумчето

Общи условия

Активация на акаунт