Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 6

  • 70 535
  • 766
  •   1
Отговори
# 195
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Здравейте! Харесах си тиган за палачинки от aiko, без PTFE и PFOA. Някой може ли да сподели как е качеството на марката им NAVA:
https://aiko-bg.com/product-57167010004

Точно за този не знам, но консултантката в магазина доста ми препоръча тяхната серия "homeware professional" като доста от тиганите им били с ilag покритие. Сега колко е качествено не знам, но за тази цена си струва да се пробва дори и няколго месеца да издържи. Тя каза, че ползва на wmf със същото покритие, а от тяхната серия и е този за палачинки.

# 196
  • Мнения: 1 575
eli70o0, благодаря за мнението. Прегледах стари мнения и намерих тази информация:

Не виждам обаче информация в описанието на aiko на тиган с ILAG от кой точно вид е, но ще ги получиха мама предвид по промоции.

# 197
  • Мнения: leet
Има ли евтини тигани /40-50лв/, които не са от алуминий?

Погледнете тиганите на Хром- Силистра и тези на ИКЕА от неръждаема стомана. Лава също пускат в сайта си за съдове с дефекти, не си спомням как точно се казваше, но ще Ви излезе в търсачките. Обикновенно дефектите са от външната стана ( и доста малки)

# 198
  • Мнения: 6 618
Здравейте, тъжна съм. Взех си чугунена тенджера и след няколко ползвания ето какво се получи
Скрит текст:

Тази е https://berlingerhaus.bg/produkt/%d1%82%d0%b5%d0%bd%d0%b4%d0%b6% … -30-%d1%81%d0%bc/
От какво е това и дали мога да  спася ?

# 199
  • Мнения: 1 601
Нищо и няма, спокойно.
Ето клип как да я обработите. Ще светне. Чугунените съдове са едва ли не вечни.
https://youtu.be/KLGSLCaksdY

# 200
  • София
  • Мнения: 689
Интересно е, че в упътването на моите съдове пише да се “захранват” за около час на ниска температура, а не на възможно най-високата 🤔

# 201
  • Мнения: 1 601
Аз на около 150 градуса го направих за по-дълго, сигурно час и половина.

# 202
  • Мнения: 6 618
Мисля че се получи 😁

valeriq.k, благодаря !Почистих с четка и сапун измих подсуших ,омазних и пекох на 180 гр за два часа .

Скрит текст:
В клипчето със сол или  сода почистват не можах да разбера ?

# 203
  • Мнения: 3 659
Ако тенджерата е суров чугун избягвайте сапун, само сода или сол и вода.

# 204
  • Мнения: 1 601
Ехаа, светнала е! Само вкусотии сега в нея.😋

# 205
  • Мнения: 9 180
Чугуна само с четка и топла вода! Ако почне да загаря и залепва - време е за "опичане".Изчегъртва се със стоманен тел и сол докато хубаво падне нагара. после се изплаква подсушава и се намазнява здраво . Пече се върху ал.фолио надоу с отвора по средата на скарата за 2 часа,, спирате фурната и го оставяте в нея докато напълно изстине..още около 2 часа.

# 206
  • София
  • Мнения: 689
Чугуна само с четка и топла вода! Ако почне да загаря и залепва - време е за "опичане".Изчегъртва се със стоманен тел и сол докато хубаво падне нагара. после се изплаква подсушава и се намазнява здраво . Пече се върху ал.фолио надоу с отвора по средата на скарата за 2 часа,, спирате фурната и го оставяте в нея докато напълно изстине..още около 2 часа.
На колко градуса?

# 207
  • София
  • Мнения: 8 280
А защо има алуминиево фолио в процедурата?

# 208
  • Мнения: 950
Ако има остатъчна мазнина, да тече върху него,за да не се цапа фурната.Ако искаш може и да не го използваш.

# 209
  • Мнения: 189
А възможно ли е тази процедура да се изпълни върху котлон? Моята фурна не работи много добре....

Общи условия

Активация на акаунт