Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 6

  • 70 512
  • 766
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 313
На няколко пъти назад има питания за тиган за палачинки. На мене лично ми залепват и в емайлиран чугун, и в стоманен, и с мазнина, и без, както и да го загрявам. Чудесна работа ми върши незалепващият на ИКЕА за палачинки но ме е с безвредни покритие и търся друг. Дайте идеи, моля 🤗

# 181
  • Мнения: 6 292
Имам на Lava тиган за палачинки от този https://shop.lavabg.eu/plosk-tigan/310-o-26cm-chugunen-lava-tiga … eco-y-krp-26.html и не ми залепва. Най-много първата леко и всичко после е екстра. Просто трябва да е добре загрят.

# 182
  • Мнения: 313
А да използвам, че се е активизирала темата, да питам още нещо - как печете содена питка в чугунена тенджера? Може ли рецепта и съвети? Ако въпросът не е за тази тема, може отговор на лично или модератор да го премести. Благодаря!

# 183
  • София
  • Мнения: 8 280
Имам на Lava тиган за палачинки от този https://shop.lavabg.eu/plosk-tigan/310-o-26cm-chugunen-lava-tiga … eco-y-krp-26.html и не ми залепва. Най-много първата леко и всичко после е екстра. Просто трябва да е добре загрят.

няколко стр. по-назад точно за този споделих, че залепнаха яйца. Добре загрят и омазнен.

# 184
  • Варна
  • Мнения: 4 924
За евтин вариянт :Duka eksil или WMF Aparto
Скъп вариант:WMF Fusiontec или WMF Function
Кое бихте избрали?
Скъпите варианти оправдават ли си парите пред евтините?
П.С. WMF Fusiontec е с покритие с 30г гаранция, далеч съм от идеята, че след 30 години тези тенджери ще са в експлоатация, но едни 10 трябва да изкарат.
П.С. 2 WMF Quality One среден вариант, но някак ми се иска като ще се дават пари да се вземе или нормална цена или наистина високо качество, а и тези вчера видях в айко и за цената 600лв не видях перфектно изпълнение на пръв поглед. Консултантката ме уверява, че има точно този комплект и нищо в него не загаря, не кипи, но дали....

Едит:някой има ли малко повече информация за безопасността и издръжливостта на FUSIONTEC серията?

Последна редакция: пн, 28 дек 2020, 10:22 от eli70o0

# 185
  • Мнения: 31
Здравейте, искам хубав тиган с незалепвсщо покриетие дълбок за готвене. Не ми се дават обаче 300 лева за вмф и прочетох за тигани riess. Имате ли впечатления от тях. Този не мога да разбера дали е незалепващ
https://www.riess-markenshop.de/p/riess-edelstahl-cristall-pfanne-rund

Последна редакция: нд, 03 яну 2021, 16:45 от radmity

# 186
  • Мнения: 3 417
https://neostyle.bg/tigani-burgundi-metalic-line-berlinger-haus.html Имам този от две години и съм много доволна.
Но не знам дали се води безопасен и т.н.

# 187
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Минавам само да споделя, ако някой очаква такава оферта, че wmf имат 21% намаление на всичко включително и на вече намалени, валидна до днес.

# 188
  • Мнения: 6 292
Минавам само да споделя, ако някой очаква такава оферта, че wmf имат 21% намаление на всичко включително и на вече намалени, валидна до днес.
Може ли линк?

# 189
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Сега виждам. Няма конкретен линк, а беше с обявен код.
Така и обаче не поръчаш, защото в немския сайт на марката прочетох ужасни отзиви за тиганите им как изглеждат непокътнати, но след 2-3 месеца незалепващото им покритие просто изчезва.
Не знам вие с такова мнение ли сте, но на мен ми идва в повече 200лв за тиган за 3м.

# 190
  • София
  • Мнения: 249
За евтин вариянт :Duka eksil или WMF Aparto
Скъп вариант:WMF Fusiontec или WMF Function
Кое бихте избрали?
Скъпите варианти оправдават ли си парите пред евтините?
П.С. WMF Fusiontec е с покритие с 30г гаранция, далеч съм от идеята, че след 30 години тези тенджери ще са в експлоатация, но едни 10 трябва да изкарат.
П.С. 2 WMF Quality One среден вариант, но някак ми се иска като ще се дават пари да се вземе или нормална цена или наистина високо качество, а и тези вчера видях в айко и за цената 600лв не видях перфектно изпълнение на пръв поглед. Консултантката ме уверява, че има точно този комплект и нищо в него не загаря, не кипи, но дали....

Едит:някой има ли малко повече информация за безопасността и издръжливостта на FUSIONTEC серията?

Здравейте, по повод питането ви за съдовете FUSIONTEC - мисля че това е същата технология, която използваха Silit под името Silargan. Ако не се лъжа WMF купиха Silit и сега и те произвеждат съдове с такова покритие с името FUSIONTEC.
Аз имам няколко тенджери и два тигана със Silargan на Silit. Решението да се спра точно на тях беше заради безвредното им покритие и заради възможността да се съхранява храната в тях след приготвянето й.
В общи линии съм доволна. Тиганите залепват една идея повече от тези с незалепващо покритие или стоманените, но не съм и очаквала друго. Почистват се лесно след накисване. Тежки са, почти като чугунени.

# 191
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Блогодаря!
Точно за покритието ми трябваше още някоя дума.
Подходящи ли са за съдомиялна наистина?
Изтървах това намаление заради това което прочетох в немския сайт, но то беше за тиганите им с незалепващо покритие.

# 192
  • София
  • Мнения: 249
Блогодаря!
Точно за покритието ми трябваше още някоя дума.
Подходящи ли са за съдомиялна наистина?
Изтървах това намаление заради това което прочетох в немския сайт, но то беше за тиганите им с незалепващо покритие.

За това не мога да дам мнение - не ползвам съдомиялна машина, мия ги на ръка.

# 193
  • Мнения: 1 575
Здравейте! Харесах си тиган за палачинки от aiko, без PTFE и PFOA. Някой може ли да сподели как е качеството на марката им NAVA:
https://aiko-bg.com/product-57167010004

Последна редакция: чт, 07 яну 2021, 14:06 от Dari_77

# 194
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Има ли евтини тигани /40-50лв/, които не са от алуминий?

Общи условия

Активация на акаунт