Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 6

  • 70 686
  • 766
  •   1
Отговори
# 270
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 426
Тита, какво силно има в индукция 4 от 9? Според мен това изобщо не е ударно нагряване и не може да е причина за тази пукнатина. Аз също ползвам чугунени съдове и си ги слагам на 6 от 9сепени още в самото начало (чугунен уок неизвестна марка, евтин тиган от Амазон и тенджера от ИКЕА) и за 3-4години нямам проблем.

От други теми научих да слагам домакинска хартия под тигана при пържене и съвсем си улесних живота за почистването на котлоните (това важи само за индукцията).

# 271
  • Варна
  • Мнения: 373
Colibri, не че е много 4 от 9. Не е било достатъчно времето за да разпредели топлината по тигана, преди да се увеличи нагряването. Така в центъра топлината е станала много висока, докато към края тигана е бил все още студен. От голямата температурна разлика се е спукал. На снимката, която е публикувана в предишен пост на Desem добре се вижда, че доста е бил засилен котлона.
Освен това има голяма разлика между различните индукционни котлони, като технически характеристики. Случвало ми се е такъв директно да си включва термозащита, при работа с чугунен съд. Точно защото твърде бързо се вдига температурата.

# 272
  • София
  • Мнения: 8 283
tita_klrv, котлонът е бил "доста засилен" след като се е нагрялвал и то не на максимум, а на 7 и определено има разлика между 7 и 9! (това поне съм написала, за разлика от "индукцията") Колко дълго трябваше да го загрявам на 4? 1, 2 3 ч. ?
Поне 10-15 мин да е било това "недостатъчно време" на 4: Включване на котлона, изваждане на тестото, намесване, разточване ... и това докато правя и други неща в кухнята.

 Няма как да "приключи така" и следващия, и последващия чугунен тиган чрез индукция, защото нито имам такава, нито имам намерение да си купя такава, дори недай си Боже да се случи нещо на настоящият котлон. Основните ми съдове (3бр.) не могат да се ползват с такава, а цената им е колкото на няколко котлона.

# 273
  • Мнения: 1 601
Аз съм с керамични котлони, директно си ги пускам на макс и намалям след малко. Вече няколко години съм с лавата нямам проблем
Според мен си е бил дефектен.

# 274
  • Варна
  • Мнения: 373
Desem, степен 7 при скала до 9 никак не е малко. Разлика от 4 до 7 , също.  При керамичните котлони има много голямо значение площта, която се нагрява и съотношението ѝ към дъното на съда. Малката зона на нагряване, фиксирана в центъра на тигана, може да има аналогичен ефект на термошок. Колкото повече гледам снимките ви, толкова съм по-убедена, че спукването е резултат именно от термичен шок.

# 275
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Здравейте, днес си купих тенджера Лава от Метро но искам да попитам дали трябва да  е омаслена и изпечена и как правилно да я затоплям на керамичния котлон така че да не я спукам.?

# 276
  • София
  • Мнения: 8 283
tita_klrv, доста се оправдавах, внимателна бях, случи се, както и да е. Общо взето стана ми тъжно, затова се оплаках, нямах/м лоши чувства към производителя или търговеца.
Бяха отзивчиви, когато си го поръчвах (нямаше наличен), сега пак реагираха адекватно.
Не ми е за ежедневна употреба, приемам, че е консуматив. Така да се каже малкото зло бе, това което се случи.
Ще ми уважат гаранцията, посъветваха ме да не го ползвам в този вид, ... казах си, че съм си довършила печенето върху него.Blush

Лилит, при моя тиган имаше инструкция (какво се прави и след измиване в миялна ) На страницата си имат информация, в това число и споделен опит от потребители.

# 277
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Здравейте
Този тиган на Тефал дали го има някой? Ще се радвам на мнения за него
https://emagbg.page.link/PFiwjoPncwfDcpNx7

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
Аз и този загледах...https://www.emag.bg/tigan-tefal-evercook-24-sm-3168430284173/pd/ … mp;scenario_ID=49

Дали стават за керамични котлони?
Искам и дълбок с капак...

# 279
  • Мнения: 313
Тези, които правите палачинки в чугун, как го вдигате с една ръка, за да разпределите сместа по цялото дъно? Имам икейски емайлиран и с една ръка ми е невъзможно да го въртя, а хем съм здрава в ръцете. Може би с на Lava, които са 1,5 кг ще е по-лесно.

# 280
  • Мнения: 1 601
Може да се ползва това.

# 281
  • Мнения: 313
Помислих си го, но не знам доколко е удачно за тънки палачинки, а не тип катма. У нас дебели палачинки не са на почит. Не е ли като дантела по края, не се яде 😂

# 282
  • Мнения: 1 601
Не знам, дали е удобно. Аз вдигам тигана, тежи си.

# 283
  • Варна
  • Мнения: 373

Бяха отзивчиви, когато си го поръчвах (нямаше наличен), сега пак реагираха адекватно.


Радвам се, че развръзката е добра. Ето затова е важно от къде се купуват нещата, друго е отношението.

# 284
  • Мнения: 228
Здравейте , а някой знае ли как стои въпроса при електрическите кани за вода. Дали има такива /без олово и кадмий/-в никой сайт не се дава такава информация.

Общи условия

Активация на акаунт