Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 6

  • 70 526
  • 766
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 758
Здравейте , а някой знае ли как стои въпроса при електрическите кани за вода. Дали има такива /без олово и кадмий/-в никой сайт не се дава такава информация.
Не са ли всички от неръждаема стомана ?

# 286
  • Мнения: 19
Добър ден. Искам да си взема стоманен тиган. Моля за мнение кой са най-добрите марки. Бих дал дори 2-300 лв, ако е нужно, но от толкова голямо разнообразие не успявам да филтрирам кое е качествено и кое не си заслужава. Дали от България или от Германия ще го поръчам няма голямо значение. Спрямо посочените марки, надявам се лесно ще филтрирам подходящ модел за мен. Поздрави Simple Smile

# 287
  • Варна
  • Мнения: 373
Класна марка, профи тигани:
https://shop.lavabg.eu/42-stomaneni-mauviel-1830

# 288
  • Мнения: 758
Добър ден. Искам да си взема стоманен тиган. Моля за мнение кой са най-добрите марки. Бих дал дори 2-300 лв, ако е нужно, но от толкова голямо разнообразие не успявам да филтрирам кое е качествено и кое не си заслужава. Дали от България или от Германия ще го поръчам няма голямо значение. Спрямо посочените марки, надявам се лесно ще филтрирам подходящ модел за мен. Поздрави Simple Smile
WMF

# 289
  • Мнения: 758
Искам да си купя комплект тенджери от неръждаема стомана. Мислех да взема Wmf, но не съм сигурна дали няма да сбъркам. Имам техен тиган и ми харесва, но за тенджерите чета, че някои серии са с нагорещяващи се дръжки, от по-скъпите пък някои били със силикон, който се вмирисвал. Някой има ли такива тенджери?

# 290
  • Мнения: 746
И аз се чудя за тях.  Харесала съм си серия с ненагряващи се дръжки. А и в момента имат добри цени в сайта им.

# 291
  • Мнения: 758
И аз се чудя за тях.  Харесала съм си серия с ненагряващи се дръжки. А и в момента имат добри цени в сайта им.
Коя серия?

# 292
# 293
  • Мнения: 46
Аз съм със смесени чувсвта.
Имаше един комплект Diamond ,беше намален от 550 лв някъде на 250-260лв, на blackfriday имаха още %20 намаление и реално ги взех за ололо 210-220 лв. Не си спомням точно колко. В момента ги няма в сайта и не мога да приложа линк.
Не съм забелязала дръжките да ми се нагряват,но ндръжките нанкапаците се наглрещяват със сигурност ,което до този момент не ми се е случвало при по- ниския клас .
Отделно при мен на почти всяко готвене се образува лилалаво- зеленикав филм,който се премахва само с малко изваряване на оцет. В сайта им и тук съм чела ,че това  е нормално ,но е малко досадно след всяко готвене. Не знам как да определя дали съм доволна или не от тенджерите... разчитам на това ,че са високо качество и че не отделят тежки метали..
Отделно си купих стоманен тиган на   Beka, определено си трябва мазнинка,но нещата стават някак си по- вкусни и ароматни гюв сравнение със сготвеното в Tefal  и KitchenAid,които ползвах преди.

# 294
  • софия
  • Мнения: 25 457
Ползвам този комплект на WMF от 3 години. Не се е случвала промяна в цвета на дъната при ползване, но дръжките на капаците се нагряват при по-продължително готвене.

# 295
  • Мнения: 758
Ползвам този комплект на WMF от 3 години. Не се е случвала промяна в цвета на дъната при ползване, но дръжките на капаците се нагряват при по-продължително готвене.
Дръжките на самите тенджери нагорещяват ли се?

Аз много се учудвам, че тенджери на WMF от среден клас са с нагорещяващи се дръжки. В магазина поне ми казаха, че само скъпите серии били с хладни дръжки. Имам тенджера собствена марка на Метро, евтина, купувана преди поне 10г и изобщо не се нагорещяват дръжките, нито на тенджерата, нито на капака. Дори не съм очаквала, че е възможно докато не попитах в магазина за разликата между евтините и скъпите серии.

Кажете кои стоманени тенджери са качествени?

# 296
  • софия
  • Мнения: 25 457
Не, само на капаците.

# 297
  • Мнения: 6 292
Ползвам Quality One точно този комплект от няколко години поне 7-8, а сигурно и повече. Дръжките не се нагорещяват. Нямам проблем с топли капаци и съм ги слагала във фурна нагрята до указаните градуси в инструкцията. Нямало е никога аромат от силикона и т.н. Петна ми се образуват изключително рядко и то при миене в миялната. Не ги мия с оцет и т.н. Просто сами изчезват на следващото готвене и измиване. Препоръчвам ги.

# 298
  • Мнения: 746
Благодаря Драго. Мен за сега ме възпират само газовите котлони , които ползвам.  Притеснявам се , че от тях нагряването на дръжките ще е голямо и реално ще си парят.

# 299
  • Мнения: 6 292
Нямам котлон на газ и не мога да дам мнение по въпроса в този случай, те наистина много нагряват и си мисля, че и тези ще се нагряват много. Просто пламъка си върви около целия съд.

Общи условия

Активация на акаунт