СЕДМИ клас 2019/2020 - Четвърта изпитна седмична тема - (06.07 - 12.07)

  • 90 401
  • 2 082
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Има ограничения, когато преместването е над утвърдения държавен план-прием. Те са без значение при наличието на свободни места в паралелката. След 10. клас преместването е ограничено и от това, че трябва да е по същия профил и със същите задължителни профилиращи предмети  или по същата специалност от професия. Може да се установи какви приравнителни изпити следва да се положат единствено при сравняване на учебните планове на двете конкретни паралелки. Естествено наредбата дава възможност и за най-различни изключения. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 9 889
момичета,
в профила на синковеца няма оценки от свидетелството, само точките от матурата.

А за това, което бях написала за паралелките 2 по 12 деца - не виждам каква може да е разликата, тъй като са идентични, и двете са с английски. На сайта на училището е обявена като 1 паралелка с 24 деца.
А в сайта за подаване е обявена като 2 по 12.

Това ми беше въпросът от предходната тема - случвало ли ви се е подобно нещо?

# 47
  • Мнения: 46
Здравейте отново, пак искам да попитам , защото никой не се включи по въпроса/по принцип не пиша,защото в повечето случай се дискутират училищата в София,  но пък чета темата ....върнах назад повече от 70 стр. и не намерих това където ме интересува в момента, ще помоля и Дидева ако може да се включи - Подадохме онлайн, бързо и лесно, изиска ми три имена на родител, телефон и имейл, написах ги и ми излезе съобщение, че "Вашето заявление е прието успешно " и отдолу номера му - срещу него има опция и бутон принт - натиснах го и се визуализира Заявлението- в него ме притесни това, че в секция адрес няма нищо, тоест празна е , а най-отдолу телефонния ми номер и имейла....така ли трябва да бъде  и изглежда ако си подал онлайн? Много моля някой да се включи и напише при него как е, за да може ако има грешка да ходя в училищното гнездо докато е време...Бих звъннала и до РУО , но не знам дали биха ме разбрали по телефона...Огромно благодаря предварително за отговора..Лек ден!
Така е при всички, подали онлайн. Излизат само имейл, телефон и имена на родител.
Здравейте,ние също подадохме,но аз не съм писала телефон ,а само email.Това дали ще е проблем,не мисля,но все пак?

# 48
  • Мнения: 18 008
Оценките вече ги имаме, но бал все още няма, кога се появява и той?
Адрес също няма при мен

# 49
  • София
  • Мнения: 7 074
момичета,
в профила на синковеца няма оценки от свидетелството, само точките от матурата.

А за това, което бях написала за паралелките 2 по 12 деца - не виждам каква може да е разликата, тъй като са идентични, и двете са с английски. На сайта на училището е обявена като 1 паралелка с 24 деца.
А в сайта за подаване е обявена като 2 по 12.

Това ми беше въпросът от предходната тема - случвало ли ви се е подобно нещо?
И аз ще започна да обяснявам бавно.
Вероятно има разлика, или във формата на обучението, или в езика, или в тясната професия. Всичко това е описано в ДПП подробно.
Ако кажеш за кой град и коя паралелка, вероятно ще успеем да открием разликите.

# 50
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 361
момичета,
в профила на синковеца няма оценки от свидетелството, само точките от матурата.

А за това, което бях написала за паралелките 2 по 12 деца - не виждам каква може да е разликата, тъй като са идентични, и двете са с английски. На сайта на училището е обявена като 1 паралелка с 24 деца.
А в сайта за подаване е обявена като 2 по 12.

Това ми беше въпросът от предходната тема - случвало ли ви се е подобно нещо?
И аз ще започна да обяснявам бавно.
Вероятно има разлика, или във формата на обучението, или в езика, или в тясната професия. Всичко това е описано в ДПП подробно.
Ако кажеш за кой град и коя паралелка, вероятно ще успеем да открием разликите.
Да не би да са квоти това....12 момичета и 12 момчета - общо 24 деца?

# 51
  • Мнения: 5 234
Дано да са приключили с гафовете за тази година!
Благодаря за темата и за информацията, която споделяте!
Подадохме вчера. Искам вече да спра да сънувам паралелки. Rolling Eyes

# 52
  • София
  • Мнения: 5 034
Един въпрос ме тормози, който сигурно сте обсъждали, но не мога да изчета толкова теми.
Ако по някаква причина детето не може да се яви на едната или двете матури,  кандидатства предполагам само с дипломата и отива в училище в Бузема например. Може ли в 9ти клас това дете да се премести в държавна гимназия, след като няма да има оценки от матурите? За АК се държат изпити по предметите.

Малка корекция за АК: след 8 и след 9 клас се кандидатства с един и същи изпит на английски - по формат е нещо като SAT (включва два езикови -  за четене и  за думи + два  математически раздела + есе) + интервю, а ако ученикът е приет, носи справка от училището, от което се прехвърля, и на нейна база става ясно дали има нужда от приравнителни изпити и кога ще се държат.

# 53
  • Мнения: 7 407
Оценките вече ги имаме, но бал все още няма, кога се появява и той?
Адрес също няма при мен
                    Изобщо не го мислете това заявление.То се подава,ако искате да участвате във второ класиране /при положение,че вече сте приети по едно от желанията ви/.Никой не ни пита миналата година за адрес и го подадохме в този му вид само,че подписано.

# 54
  • Мнения: 209
Пуснахме и ние. Първите 4 бяха лесни и след това още 10 с голям зор.

# 55
  • Мнения: 9 889
момичета,
в профила на синковеца няма оценки от свидетелството, само точките от матурата.

А за това, което бях написала за паралелките 2 по 12 деца - не виждам каква може да е разликата, тъй като са идентични, и двете са с английски. На сайта на училището е обявена като 1 паралелка с 24 деца.
А в сайта за подаване е обявена като 2 по 12.

Това ми беше въпросът от предходната тема - случвало ли ви се е подобно нещо?
И аз ще започна да обяснявам бавно.
Вероятно има разлика, или във формата на обучението, или в езика, или в тясната професия. Всичко това е описано в ДПП подробно.
Ако кажеш за кой град и коя паралелка, вероятно ще успеем да открием разликите.
Да не би да са квоти това....12 момичета и 12 момчета - общо 24 деца?

именно разделението по полове беше първоначалното ми предположение.
Не са разделени по езици, нито по дуално/или недуално обучение. Паралелката е с единен учебен план за петилетката. Даже на сайта на училището не пише, че има отделен брой за момчета и за момичета. Затова все си мисля, че е грешка. И затова пуснах и за двете паралелки, пък да става каквото ще Wink

Като излезе класиране някакво след седмица, явно тогава ще видим Wink

# 56
  • Мнения: X
Най-логичното действие в подобен случай е консултация с РУО. Ако написаното не е разтълкувано правилно, да бъде обяснено на този, който не го е разбрал. Ако е допусната грешка при въвеждане на паралелките от ДПП, да бъде своевременно отстранена.

# 57
  • Мнения: 19 326
Дидева, Призма, благодаря ви за отговорите!

# 58
  • Мнения: 4
Здравейте,
Моят въпрос е свързан с балообразуването на природните паралелки в НПМГ. Ако в профила на детето има две оценки, съответно от Олимпиада и от Национално състезание, то системата автоматично ли избира по-високата от двете за изчисляване на бала?
Благодаря

# 59
  • Мнения: 11 713
Здравейте,
Моят въпрос е свързан с балообразуването на природните паралелки в НПМГ. Ако в профила на детето има две оценки, съответно от Олимпиада и от Национално състезание, то системата автоматично ли избира по-високата от двете за изчисляване на бала?
Благодаря
Да.

Общи условия

Активация на акаунт