Приспиването е кошмар...

  • 1 661
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 428
   duhi_puhi  не е ли много малък за да го оставяш сам или да се опасяваш, че ще му създаваш лоши навици.

Защо да е малък newsm78 Маги никога до сега на съм я приспивала. Като видяех, че й се спи я оставях в леглото и тя си заспиваше. Сега е малко по-сложно, защото хем й се спи, хем й е интересно. За това са й нужни о/о 15-30мин мрънкане и въртене в леглото и тогава заспива. Тогава влизам в стаята и я завивам. Ако съм при нея в този момент шансовете да заспи са минимални Grinning

# 16
Уф, да кажа и аз моя си проблем... Абе общо взето - същата работа, само дето вече сме по-големички и плачем със сълзи и сополи и като реве по-дълго й се запушва носа и вече като се е успокоила уж да заспи, започва нов рев - този път, защото не може да диша през носа, че се е запушил. Абе, не е за разправяне. Но май вече преминахме през този етап, Дай Боже, Praynig, май всичко беше от зъбчетата. Дано! Като пробиха и двечките отдолу, като че ли сега е по-спокойна. Но това е от няколко дни насам. Ако наистина е преминал целият ужас около приспиването, мили майчета, ще ви кажа, че е било само период и ще се израсте. Но засега не мога да бъда сигурна. Сега се приспиваме като я сложа в кошарата, дам й биберона като играчка, за да си го лапне сама, когато поиска и й държа ръчичката. Забелязах, че това я успокоява - мама е при мен и няма нищо страшно, примерно. Не знам докога ще работи този начин на приспиване(защото и ние минахме през всичките възможни), но се моля да е дълго, защото и Беатрис тежи вече доста. Прегръдки и успех, майчета  Hug

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
И ние сме така от седмица - две. С тази разлика, че никога не е приспивана на ръце - не иска. Снощи рева 2 часа. Взема ли я само мрънка, но пусна ли я някъде - пищи като заклана. Единственото,което я успокоява е гърдата - суче ли затваря очички, заспива, аз ставам и след 10 мин се събужда и пак рев. А не е гладна - пробвах да я дохранвам, не иска. В количката не иска да седи - и ние сме така, бутам количката и я нося, друсането я изнервя още повече. Кошарата се люлее - не помага. В люлката заспиваше преди, но сега и там плаче.И вече не знам ...

# 18
  • Мнения: 355
Аз все се надявам да е от зъбките. Много е изнервена, плюе бибата, а ръцете й са все в устата. Дано по-скоро мине тоя зор, че скоро ще лудна.

 Shocked

# 19
  • Мнения: 5 391
Vladi Mira, не разбрах, кърмиш ли?Щото и аз срещам проблем напоследък със заспиването, единственият шанс да заспи спокойно без рев е ако заспи още докато е на гърда.

# 20
  • Мнения: 5 026
 И при нас заспиването е кошмар! Когато реши да заспива сменяме няколко пози, люлеем се, пеем, понякога иска и да е сам в леглото си. Всеки път е различно. Пробвала съм и да го кърмя, за да заспи, но почти винаги без успех.
 
Аз все се надявам да е от зъбките. Много е изнервена, плюе бибата, а ръцете й са все в устата. Дано по-скоро мине тоя зор, че скоро ще лудна.
И аз си го обяснявам със зъбите.

# 21
  • Мнения: 523
тъкмо се чудех дали да не пусна нова тема за истеричния рев преди заспиване Cry
дани е на година и половина и както си заспиваше без никакъв проблем, от 1 месец на сам е истеричен рев преди вечерното заспиване, вече не знам какво да правя #Crazy
пробвах какво ли не, сега и сиропче хомоопатично пие, ама няма резултат. След поне 2 часов истеричен рев заспива като маймунка вкопчен в мен... не е само зъби... макар че и те са фактор.
Не съм вярвала, че може да реве толкова истерично ooooh! а през деня нищо му няма, див и весел за 3-ма... мамаита давайте съвети, моляяяяяяяяяяя

# 22
  • Мнения: 5 391
Препоръчаха ми някакво хомеопатично лекарство, утре ще го взема и ще пробвам дали ще има ефект, в нашият случай освен трудно заспиване има и неспокоен сън, будене често нощем.

# 23
Даа, и при нас проблема започна преди месец и става по- лошо с всеки ден. Отна4ало си заспиваше самичка в леглото, после докато сучеше, а като стана на 2 месеца не искаше да спи по цял ден, но беше весела и и беше интересно да разглежда  играчките над леглото. На 3 месеца започна да се кисне, защото и се спи, а не може да заспи сама. Тогава опитах на рачички и се получи- за 5-10 минутки и заспиваше. Реших, че не е лошо- тя спинка, а аз съм спокойна. Да, но от 2-3 дена не става  Confused , люшкам я, пея и и какво ли не само и само да заспи, но става по- лошо. Дори само като усети, че искам да я приспя и ревва и все сила Embarassed. Опитах да я оставя да се нареве, не става, дере се, че се забравя Sad  До момента опитах всичко, което са правили другите мами, но ще следя за идеи, защото ми се стъжва само като дойде сънчо Confused Така ли ще е занапред...???

# 24
  • Мнения: 5 391
А със сешоари и епилатори пробвали ли сте?При моят син и двата метода действат безотказно, само че аз прибягвам към тях в много крайни и трудни моменти.

# 25
  • Мнения: 4 181
Ох, момичета и аз мислех да пускам тема, че ще откача вече #Crazy
ние се приспиваме в кошницата за кола.
За съжаление Блонди не съм съгласна точно за това, че е както ги научиш. Просто децата са различни. има такива, които обичат да си играят сами и такива, които не седят сами и 2 минути.
Моят за съжаление е от вторите ooooh!
Пробвала съм да го оставя да реве, ефектът е че съдира от рев, та чак се захласва и почва да се дави Sick не мога да го оставям така.
Проблемът ми е, че от няколко дни и в кошницата не иска да спи, засега вечер нямаме проблеми , но през деня е ад #Crazy
Днеска ви казвам, направо се чудех аз ли да се метна отнякъде или него да го метна, както казва една приятелка Blush
не знам зъби ли е , какво е, спи му се та две не вижда, обаче като го сложа в кошницата и рев и не ще да спи
казвайте какво е това хомеопатичното, че скоро аз ще трябва да си взимам антидепресанти ooooh!, само дето не са съвместими с кърменето Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 952
Ами ,не съм го оставяла да плаче и да заспи от плакане ...не е хубаво ,немога така ,детето се изнервя......Аз правих така .....слагах  Саги в количката и го бутах напред-назад......с шишенце млеко, ако не е гладен - с водичка или сокче , така беше до 6 месеца.....после започнах да го слагам в легълцето му с шишенцето с млеко закрепено на  една страна с възглавничка........и така си заспива и до днес (само че ве4е си държи сам шишето).....После само издърпвам шишето от устата и той си продължава да спи.Рабира се наглеждам го, но гледам да не ме види,защото се разсейва и иска да дойде при мен , отива на кино сънят.....
Но до 6 месеца количката ме спасяваше........супер беше

# 27
  • Мнения: 695
ей този проблем и наз ни вълнува.няма заспиване това дете нито денем нито нощем.сега започнах да я оставям в кошарката.тя си поплаква малко и после заспива.естествено не винаги става,но предполагам,че ще свикне Peace

# 28
  • Мнения: 175
Здрасти, искам да споделя и моя опит. Ева е на 4.5 месеца и до третия месец заспиваше сама - просто я оставям в леглото и излизам от стаята. След като заспи отивам при нея. Да обаче в началото на четвъртия месец нещо се изтарикати и започни да ми заспива в ръцете. След като това продължи една седмица реших да взема мерки и направих следното - Сядам, слагам я да легне в скута ми с лице към мен така че главата й опира на коленете ми, а отдолу й слагам възглавничка. Започвам да друсам краката, да я люлея и тя се успокоява и след около 15 мин. заспива - така хем аз седя хем тя заспива. И след като е заспала дълбоко я премествам в леглото й. Този метод засега действа. А забравих да кажа, че докато я люлея й държа ръчичките. УСПЕХ!!!

# 29
  • Мнения: 2 292
Открих, че zа да zаспи Сашето трябва да е спокоен ... почне ли да плаче и да се нерви и става тежка zадачата. Затова още като видя , че търка очите тихичко го zавеждам в неговата стая, пускам щорите, но да влиzа светлина, и лягаме zаедно да гледаме раzлични книжки с картинки, с мърда9и очета, с раzни други неща, които мърдат и като почне да мрънка вадя нова книжка ... гледам да го държа спокоен и да му отвличам вниманието, в един момент zаспива . УСпех

Общи условия

Активация на акаунт