Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - Тема 68

  • 34 711
  • 773
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 9 197
Ваня А.
сектор Бани в ИКЕА имат ъглови и други
Аз съм с такива 9г.вече не са мръднали

# 316
  • тук и там
  • Мнения: 11 574
Като казахте за редене,ние за вилата решихме да сменим старите плочки ,като не къртим -а сложим ламинат отгоре.Кафяви са плочките,но имат един кестеняво-червеникав отенък, който не ми харесва,  Естествения паркет отпадна,защото не можахме да намерим в нашият град свестен ,и за това и двете стаи ще са ламинат.Избрахме ламинат ,който се реди подобно на паркет и е със къси  плоскости(то нали това е  целта-да имитира естествен паркет).Надявам се да намерим свестен майстор също.Това е от снимките в магазина.
Скрит текст:
   

# 317
  • Пловдив
  • Мнения: 2 921
Kaisia,ако знаеш от кога търся такъв ламинат...
И цените  които откривам са все над 50лв,а имаме внушителна квадратура.
Марката swiss кrono  ли е?

Последна редакция: вт, 11 авг 2020, 00:45 от nelina_london

# 318
  • Мнения: 2 732
Здравейте, на тема боядисване съм и мисля да е нещо подобно,комбинация от няколко цвята на две стени в спалнята. Някой прилагал ли го е в къщи? Търся и огледало за тоалетка с осветление към него, ако имате идеии за подобни неща ще е полезно






# 319
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Не съм прилагала лично, но съм виждала при приятели и не беше хич сполучливо. Нито като цветове, нито като форми. Но там се правеха експерименти в момента.
Съвета ми е да си го направите на модел на компютър с геометрията и цветовете. Независимо, че има разлика с реалните цветове, може да се добие представа.

Винаги има опция ако не ви хареса - после боядисвате отгоре : )

Пишете на 2 стени - това също може да иска повече внимание - за да не се получи претрупано и тежко или неподходящо.

Много зависи и самото обзавеждане какво ще е.
На посочените примери се вижда как е съчетано да се допълват - обзавеждането и геометричните фигури, и цветовете.
Ако го правите всяко само за себе си - почти е сигирно ,че няма да е добър резултата.

# 320
  • Португалия
  • Мнения: 4 048
за да се получи добре, трябва да са високи и широки стаите
при масова височина 2.40 ,няма как да се получи

# 321
  • Мнения: 3 932
Здравейте, не съм сигурна дали въпросът ми е за тази тема, но от много време съм си навила на пръста да сменяме масата с маса от този тип - https://www.desart.bg/bg/trapezni-masi/14-dbova-trapezna-masa-ot-masiv-2.html. Проблем ми е с онлайн пазаруването за мебели и предпочитам да видя на живо, но освен в айко, не намерих другаде подобна. Моля, ако сте засичали скоро таква във физически магазин/шоурум в София да ми споделите къде. Благодаря. Simple Smile

# 322
  • Мнения: 758
Ambrosia, Пазарджик не е далече. Направете си една разходка и ги виж на живо

# 323
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз само да попитам какво му е хубавото на ниското легло?  Да се ляга и са се става от високо легло е несравнимо по-лесно и удобно.
Подкрепям напълно! И този широк борд допълнително се усложнява ставането-с претъркалване или приплъзване Simple Smile.

# 324
  • Мнения: 9 820
Красиви са тези легла, но откъм удобство куцат, според мен. Подкрепям ЧС и Дорис. Въпреки че английско ли е, френско ли е, легло - онези с основа и много дебел матрак, на мен ми идват вече прекалено високи.

# 325
  • София
  • Мнения: 5 960
Във Франция спят на много високи легла, чак страх те хваща ако случайно се обърнеш през нощта , какво ще стане и как би паднал долу. И аз не го разбирам защо. И не ми се вижда удобно даже

# 326
  • Мнения: 5 832
Не мисля, че показаното на снимката легло е ниско, според мен е с нормална височина.
Много високите легла, за които говорите, се наричат боксспринг и на мен лично са ми много удобни, защото обичам високи легла. То дали ще паднеш от едното, или от другото, няма много голяма разлика, няма да се убиеш все пак. Аз лично от легло не съм падала никога, не съм и чула познати, които падат докато спят, ама знам ли.

# 327
  • Мнения: 9 820
На мен тези боксспринг легла (по хотели съм спала на такива) са ми неудобни заради това, че като седна, краката ми едвам стигат до пода. И да, също съм имала чувството, че ще се изтърколя и ще падна, но не се е случвало.
Това са ми личните усещания, но с леглото, както и с дивана, важно е този, който ще го ползва, как го усеща.

# 328
  • Мнения: 1 359
Момичета, помагайте. Имаме няколко текущи казуса, по които не можем да вземем категорично решение.
Моля, не ме цитирайте със снимки, тъй като по лични съображения по- късно ще ги изтрия.

Казус 1: това е дневната, прозорците са изток- юг. Ще сложа перде/завеса/щора за да придам завършен вид на помещението, а не за да се крия от някого. Тоест, каквото и да избера, ще е почти постоянно събрано/вдигнато. Аз съм фен на завеси/пердета,  защото смятам, че придават повече уют, НО диванът е опрян в стените и ще трябва да са къси до перваза, което не съм сигурна как ще изглежда. Мъжът ми смята, че щорите ще са по- практичния вариант.

Какво мислите? Щора/перде/завеса? Какъв десен, дължина, вид и цвят?

Казус 2: по "формулата" за размера на холната маса спрямо дивана излиза, че тя трябва да е с дължина от 70 до 95см., ширина около 50 и височина до около 35см. и като сложа изискването да е бял лак, такова чудо просто не съществува. Някой да е виждал наскоро нещо подобно, дори и не с точните размери?

Казус 3- да сложа ли килим под холната маса или не? Какъв размер и цвят? Мисля, че размера трябва да е с ширината и дължината на дивана. Имах идея да съобразя цвета му с десена на пердето, но не знам дали няма да стане прекалено еднотонно. Може би е по- удачно да е едноцветен, но в коя гама?
Скрит текст:
извинавам се на четящите след мен, без снимки не е същото, но домът ми е най- свидното ми скришно място Simple Smile

Благодаря првдварително! Извинявам се за дългия пост Simple Smile

Последна редакция: пт, 14 авг 2020, 23:22 от Kristaline

# 329
  • Мнения: 3 932
Щорите биха били по-практични, но аз бих избрала завеси и бих дръпнала дивана леко напред, за да няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт