Къдрокоси красавици - 5

  • 39 543
  • 767
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 5 265
Ясно. Аз пък без такъв финиширащ продукт не мога, за моята коса съм открила, че най-добре е да ползвам крем.

# 166
  • Мнения: 18 503
Да попитамза гелаот ленено семе дали е проблем,че вътре имаедни като точици от семето, през най-дребната цедка го минах, но останаха все пак такива частици.Освен това консистенциата е бяла, гъста и лепкава след 2-3дни престой в хладилника? Това нормално ли е? Като го приготвих първия ден беше кафява и не толкова гъста.
 Много ми е странна косата-има доста чупки, сега си приготвих вода пюлс балсам а пръскам в дните след измиване. Отделно ме сърби скалпа от безсулфатния шамоан, който принципно ми действаше супер добре преди, а сега не. Ще видим докъде ще я докарам. Нещо много ограничен избор имам откъм продукти без слс и силикони или просто аз не ги откривам.

Последна редакция: пт, 18 сеп 2020, 09:28 от Мис Каролин Бингли

# 167
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Просто не ги откриваш...
Избора е огромен
Дори Пантен и Хетър Шолдерс, Гарниер, Лореал... вече  имат такива.
Да не говорим за специализираните за метода , които са десетки марки с десетки линии всяка  една от тях

# 168
  • Мнения: 18 503
Може би, но на българския пазар не са толкова много сякаш. Ще се поровя повече.

# 169
  • Мнения: 5 265
В гела от ленено семе може би съм виждала точици, не ми е правило впечатление, но никога не си е сменял цвета. Гъстотата не е от значение.

# 170
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Може би, но на българския пазар не са толкова много сякаш. Ще се поровя повече.
Тук можеш да
погледнеш  класификацията на различните специализирани продукти .
и съответно някои  техни представителуинасичени към различни типове коси.
Има и ревюта
http://rizosyondas.com/productos-curly-girl/#lavado
Тук има и дрогериен клас
https://www.sinsiliconas.club/metodo-curly-girl-low-cost/
Това пък е специализираната серия на Пантен

И още една дрогерийна серия

едната линия е за сухи, другата за мазни коси.
Взвх  преуиш, спрейовете и серума,
Цената е под 2 евро за шампоните и балсамите.
Останалите неща са по 3 и 4 евро.

Последна редакция: пт, 18 сеп 2020, 10:51 от sl

# 171
  • Мнения: 1 123
Може би, но на българския пазар не са толкова много сякаш. Ще се поровя повече.
Nature box са без сулфати и силикони. Взех шампоан и балсам с макадамия. От едно миене не мога да направя заключение, иначе къдриците ми се оформиха както обикновено, косата стана мека, хидратирана. Финишите са много важни за мен, без тях няма как да имам хубаво оформени и пригладени къдрици. Кремообразните са ми любими, тези тип гел не ми харесват, не обичам да са прекалено пригладени и лепнещи.

# 172
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Миналото лято пробвах за две сесници марката, ако не греша шампоана с авокадо.
Освен, че ми свали боята , друг ефект не видях .
Оставих го на мама.

# 173
  • Мнения: 1 123
Възможно е, може и при този с макадамия да е така. Никога не съм се боядисвала, сешоар и преса нямам и не ползвам. Аз не съм останала доволна от био шампоани, все имам чувството, че не измиват хубаво, пресушават ми косата, чак скърца.

# 174
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Точно, по тази причина се водя изцяло от нуждите на косата ми и ако нещо не и св отразява добре спирам  да го ползвам.
В специализираните магазини обикновено ми дават тестери или минита за проба и така се ориентирам горе долу.

Последна редакция: пт, 18 сеп 2020, 14:52 от sl

# 175
  • Пловдив
  • Мнения: 1 250
Момичета, бяхте споделили клипче с "алтернативно" сушене с дифузер. Уж го бях запазила, но не го намирам. Ще съм благодарна, ако някой го постне пак  Hug

# 176
  • Мнения: 48
Момичета, бяхте споделили клипче с "алтернативно" сушене с дифузер. Уж го бях запазила, но не го намирам. Ще съм благодарна, ако някой го постне пак  Hug
https://www.youtube.com/watch?v=TZYZEl_cylc Това ли имаш предвид?

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 1 250
Да. Благодаря Hug

# 178
  • Мнения: 1 071
Може би, но на българския пазар не са толкова много сякаш. Ще се поровя повече.
Nature box са без сулфати и силикони. Взех шампоан и балсам с макадамия. От едно миене не мога да направя заключение, иначе къдриците ми се оформиха както обикновено, косата стана мека, хидратирана. Финишите са много важни за мен, без тях няма как да имам хубаво оформени и пригладени къдрици. Кремообразните са ми любими, тези тип гел не ми харесват, не обичам да са прекалено пригладени и лепнещи.

Здравей Simple Smile кой финиш ползваш? Аз доста ги въртя и не мога да уцеля на продукт ,на който хем да са оформени ,хем да не са слепени 😁.
В момента ползвам на Балеа крема за къдрици. Преди това:Маракеш взех, Лакме фриз контрол,и топ тен бях взимала 🤷🏽♀🤷🏽♀🤷🏽♀.
  С доста сухи краища съм .... Косата ми е ,като на снимката.
Само,че тогава е правена с Вела-пяна за коса. Но горе долу ми е така..

Ще се радвам,някой да ми препоръча нещо... ❤

# 179
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Споделям възрорга си от маската на Шеа Мостър с ямайско черно рициново масло.
В комбинация с шампоана от същата серия  направи костата ми мека, блестяща и брз грам фриз.

Общи условия

Активация на акаунт