Пазаруване от Aliexpress.com 59

  • 31 862
  • 736
  •   1
Отговори
# 360
  • Радомир
  • Мнения: 128
Някой знае ли какво се случва с моята поръчка от няколко дена седи така и не мърда.
И как мога да проследя какво се случва .


Последна редакция: чт, 29 окт 2020, 22:05 от вили-мена

# 361
  • Мнения: 6 882
Това означава, че пратката ти е напуснала Китай. Нормално е да стои така известно време. Всъщност само е предадена на превозвача и още не е тръгнала.

Последна редакция: чт, 29 окт 2020, 22:25 от The_Third

# 362
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Parcels дават, че е готова за шипване от Холандия, а така може да откара и седмица 😊

# 363
  • Мнения: 1 842
Цитат
За пратка на стойност до 15 евро не се дължи мито и ДДС.
За стоки между 15 евро и 150 евро не се дължи мито, но трябва да се заплати ДДС в размер на 20%.
За пратки над 150 евро дължа както мито, така и ДДС.

Но продавачите доста често не маркират цената/отблеязват я като подарък, съответно ако не е електроника, шанса да я задържат е малък.
Освен това, български пощи имат услуга "Митнически посредник", струва 12 лв на пакет, ако не се лъжа, освобождават пакета и си ти го доставят нормално, а дължимото ДДС/мито плащаш директно в пощата.
Доста от пратките минават митница вече, без значение какво пише на тях! От митницата преценят дали да я задържат...

# 364
  • София
  • Мнения: 4 052
Здравейте. Може ли някой да ми разясни...
Преди няколко дни бях разглеждала неща в Алиекспрес, и бях добавила артикул в кошницата, защото щях да търся подобни на това (детски обувки).
Скрит текст:
Докато телефона ми е бил в чантата някак се е включил и се е самонатиснал бутона pay now точно на обувките които бяха в кошницата ми, които всъщност не исках да поръчвам. Писах веднага на китаеца, след като чух смс известяването че съм платила (картата ми е запаметена в сайта). Той мълча 3-4 дни след което статиса се промени на shipped и ми писа, че нямало как да я канселира вече. Като съм получила пратката, да съм я откажела за да се върне обратно от където е пратена, и щял да ми върне парите. Може ли наистина да се откаже? Какво мога да направя в случая?
По-добре не добавяйте в кошницата, а си ги пазете в Heart Wish List/мои желания.

# 365
  • София
  • Мнения: 2 051
Здравейте, поръчах 40 бр. предпазни маски, днес ги получих, но вътре са 3 плика х 10 бр. тоест общо 30 бр.
Реших да сравня теглото, на пакета пише 300г, а моя тежи 184 г, опаковката не е повредена.
Претеглих едното пликче с 10 маски и то тежи 57 г , т.е дори и да бяха 4 плика х 57 г + 10 г за опаковка, пак е по-малко от 300 г.
Писах съобщение на продавача, но ми се щеше да прикача снимки, а не виждам такава опция.
Правилно ли постъпих и какво да очаквам, каква е практиката в такива случаи?

# 366
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
каква е практиката в такива случаи?

частично връщане

# 367
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Отворете диспут, в най-добрия случай, ако ви уважат иска, ще получите частично връщане но без диспут няма как да стане, защото търговците получават парите едва след като потвърдите получаването на поръчката.

# 368
  • София
  • Мнения: 2 051
Благодаря, ще изчакам до утре да видя какво ще ми пише и ще отворя диспут, мислех си , че има вариант да изпрати останалата част, но май няма смисъл.

P.S. Успях да му пратя снимки през през приложението,  отговорил ми е, че се извинява и ще ми върне разликата, това  отново ли означава да повдигна диспут за частично връщане?

Последна редакция: нд, 01 ное 2020, 11:10 от kupu

# 369
  • София
  • Мнения: 52
Здравейте,получих съобщение от пощата за пратка за която дължа митнически сборове.Пратката е на стойност 15.45 долара.Колко може да са тия митнически сборове?Пратката е в пощенския клон.

# 370
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
че се извинява и ще ми върне разликата, това  отново ли означава да повдигна диспут за частично връщане?
да

# 371
  • Милано
  • Мнения: 952
Момичета, да сте попадали на яке с гъби пух,дълго до коляно и без качулка..?От дни търся и не откривам..

# 372
  • Мнения: 2 373
Здравейте,получих съобщение от пощата за пратка за която дължа митнически сборове.Пратката е на стойност 15.45 долара.Колко може да са тия митнически сборове?Пратката е в пощенския клон.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1156376

# 373
  • Радомир
  • Мнения: 128


Здравейте
От 12 дена пратката ми седи така.
Някой знаели как да проверя дали има някакъв проблем?
И в кой сайт се проверява до къде е стигнала и как? С кой код и къде се намира?
Нова съм в тези поръчки.

# 374
  • Мнения: 2 373


Здравейте
От 12 дена пратката ми седи така.
Някой знаели как да проверя дали има някакъв проблем?
И в кой сайт се проверява до къде е стигнала и как? С кой код и къде се намира?
Нова съм в тези поръчки.
R*NL и U*NL са така. Вървят бавно 15 дена до 30 дена до Холандия. Като са в Холандия 1-2 статуса и след това 15-30 дена до България. R*NL като минат дните (30-60 дена) ще излизат статуси от София (нправете разлика статусите от БГ пощи могат да са от България, амогат и да са от Холандия - четете от кой град и коя държава са статусите). За U*NL статуси от България няма да има. Може да има максимум 1 при влизането в БГ, но няма да показва всяка стъпка както при R*NL т.е. по 2-3 статуса за всяко място в България от където минава. БГ пощи не предоставят същите статуси за U*NL както за R*NL

Общи условия

Активация на акаунт