Работа в община

  • 3 905
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 214
Някой ако го работи бих се радвала да ми  пише, да сподели опит. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 542
Аз работя в община, но в друг отдел, но имаме обща работа с отдел "Местни данъци и такси" . До колкото знам се обработват данъчни декларации, доста документална работа има, някои от колегите работят и на гише с клиенти, сменят се. Не съм напълно запозната с цялото им естество на работа. Иначе работата в община е много удобна за мен, понеже имам малко дете. Нормално работно време, събота  и неделя си почиваш, отпуската си я знаеш, няма проблем с болнични и т.н. Заплатата не е кой знае колко, но мен ме удовлетворява, ползите ми са много повече.

# 17
  • Мнения: 284
Някой ако го работи бих се радвала да ми  пише, да сподели опит. Simple Smile
Работила съм преди години в Община Бургас в едно от кметствата.Това си беше
 касиерска работа.Приготви се много подчинение и навеждане на главата.
Интриги и клюкарства е бол.Работата в община не е за млад човек,ако нямаш връзки.Ако имаш ще си ок.Но го има и момента , че има голяма безработица и понякога човек трябва да свие крила.Успех.

# 18
  • Мнения: 214
Някой ако го работи бих се радвала да ми  пише, да сподели опит. Simple Smile
Работила съм преди години в Община Бургас в едно от кметствата.Това си беше
 касиерска работа.Приготви се много подчинение и навеждане на главата.
Интриги и клюкарства е бол.Работата в община не е за млад човек,ако нямаш връзки.Ако имаш ще си ок.Но го има и момента , че има голяма безработица и понякога човек трябва да свие крила.Успех.

Защо смяташ, че с връзки си ок,а в противен случай не.. защото аз съм от младите кадри,но без познати...а с конкурс

# 19
  • Мнения: 705
Моя близка приятелка работи точно като инспектор в Местни данъци и такси може би 3-4 години и съм я виждала да си тръгва разтреперана неведнъж в края на работния ден (веднъж и почти разревана). Младо момиче, с развито чувство за справедливост, на която й пукаше за хората и искаше да им бъде от полза. Често срещаше абсурдно грубо отношение, все едно тя е виновна за начина, по който функционира системата или за неизправността в документите, които хората носят. Отделно често се налагаше да се занимава с неграмотни и полуграмотни хора, които дори не разбираха какво им обяснява, имаше и интриги на работното място (разбира се). И всичко това за 650 лв. чисто в голям областен град. Заради идеализма и липсата на друга работа изкара може би 4 години (трябва да я питам точно колко бяха) и избяга с двеста в момента, в който имаше по-добро предложение.
Онзи ден ходих по работа до подразделението, където работеше тя - не видях нещо да се е променило.

# 20
  • Мнения: 214
Моя близка приятелка работи точно като инспектор в Местни данъци и такси може би 3-4 години и съм я виждала да си тръгва разтреперана неведнъж в края на работния ден (веднъж и почти разревана). Младо момиче, с развито чувство за справедливост, на която й пукаше за хората и искаше да им бъде от полза. Често срещаше абсурдно грубо отношение, все едно тя е виновна за начина, по който функционира системата или за неизправността в документите, които хората носят. Отделно често се налагаше да се занимава с неграмотни и полуграмотни хора, които дори не разбираха какво им обяснява, имаше и интриги на работното място (разбира се). И всичко това за 650 лв. чисто в голям областен град. Заради идеализма и липсата на друга работа изкара може би 4 години (трябва да я питам точно колко бяха) и избяга с двеста в момента, в който имаше по-добро предложение.
Онзи ден ходих по работа до подразделението, където работеше тя - не видях нещо да се е променило.

Лошо , това ме обезкуражава малко , но пък истината винаги е добре да я знам Sad ....

# 21
  • Мнения: 284
Някой ако го работи бих се радвала да ми  пише, да сподели опит. Simple Smile
Работила съм преди години в Община Бургас в едно от кметствата.Това си беше
 касиерска работа.Приготви се много подчинение и навеждане на главата.
Интриги и клюкарства е бол.Работата в община не е за млад човек,ако нямаш връзки.Ако имаш ще си ок.Но го има и момента , че има голяма безработица и понякога човек трябва да свие крила.Успех.

Защо смяташ, че с връзки си ок,а в противен случай не.. защото аз съм от младите кадри,но без познати...а с конкурс
Защото с връзки ще ти дават много по-малко работа.А вероятността човек да направи грешка , когато го претоварват е голяма.

# 22
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
Моя близка приятелка работи точно като инспектор в Местни данъци и такси може би 3-4 години и съм я виждала да си тръгва разтреперана неведнъж в края на работния ден (веднъж и почти разревана). Младо момиче, с развито чувство за справедливост, на която й пукаше за хората и искаше да им бъде от полза. Често срещаше абсурдно грубо отношение, все едно тя е виновна за начина, по който функционира системата или за неизправността в документите, които хората носят. Отделно често се налагаше да се занимава с неграмотни и полуграмотни хора, които дори не разбираха какво им обяснява, имаше и интриги на работното място (разбира се). И всичко това за 650 лв. чисто в голям областен град. Заради идеализма и липсата на друга работа изкара може би 4 години (трябва да я питам точно колко бяха) и избяга с двеста в момента, в който имаше по-добро предложение.
Онзи ден ходих по работа до подразделението, където работеше тя - не видях нещо да се е променило.

Лошо , това ме обезкуражава малко , но пък истината винаги е добре да я знам Sad ....
Това е точно така. Имам позната, която работеше до скоро това. Заплатата е ниска, а отговорностите са големи. При нея колектива беше добър и нямаше интриги, но и беше много тегаво. Премести се в НАП. Скоро я срещнах и я питах там как  е, тя каза - от трън, та на кактус...

# 23
  • Мнения: 214
Значи отговорността е голяма. Взех вече да съжалявам за избора си. Навкякъде има отговорности,но като че ли коментарите не са никак положителни.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 6 262
Поработи за опита, винаги е от полза.Приеми го като стъпало.И като млад човек-да не ти пука много, ще имаш още възможности, не е като да си във възраст, в която никой не те иска.

# 25
  • Мнения: 1 671
[Знам, че на държавни служители всяка год. Като дигнат заплатата , средва за страна от 1.1. На тях автоматично ги дигат, за общинските така ли е или тефния бюджет , като е от Общината и за нях това не зависи???

# 26
  • Мнения: 58
Здравейте,
Виждам, че темата не е активна от извеснто време, но все пак да питам. Кандидатствах за позиция гл. експерт в столична община - дигитализация, иновации и инвестиции. Ще се радвам някои да сподели мнение за теста, които ми предстои или каквато и да било информация.
Благодаря, предварително.

Общи условия

Активация на акаунт