ДарК ... The Origin

  • 5 282
  • 94
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 314
Diavolo, имаш още една фактическа грешка - Хелене уби Катарина през 87 г., не през 54. Може нещо да си се заблудил.
Нещо си се заблудил в превода явно - идеята на Клаудия 2 не е да не създадат материята, тъй като тя вече съществува, а да не проработи като тунел във времето. Защото според Клаудия 2 трябва да проработи на по-късен етап - видяхме чак в 2053, когато Йонас с помощта на Силия успя да я включи и да пътува.
За гласа зад кадър позна - през цялото време разказа върви от името на Танхаус. Но е гласът на възрастния актьор, не на младия, който обясняваше за котката на Шрьодингер.

# 31
  • Мнения: 36 484
Между другото, изглеждаше ми адски нагло майката на Клаудия да настоява мъжа й да издирва любовницата й.  Още повече, като се има предвид, че тя си отиде по собствена воля и синът й не я търсеше.
Да върви да я търси тя, щом й е важно...

# 32
  • Мнения: 47 981
А на мен ми беше сладка Joy

# 33
  • Мнения: 9 193
В любовта и  войната всичко в позволено.

Обаче жълтата рокля беше много красива.Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 11 314
Между другото, изглеждаше ми адски нагло майката на Клаудия да настоява мъжа й да издирва любовницата й.  Още повече, като се има предвид, че тя си отиде по собствена воля и синът й не я търсеше.
Да върви да я търси тя, щом й е важно...
Доколко си е отишла по собствена воля е въпрос на интерпретация, защото тя все пак изпълняваше задачи на Адам по това време. В очите на обществото все пак тя търси приятелката си и майка на детето, което отглежда по неволя.

# 35
  • Мнения: 36 484
Тази жена не е била отвлечена и няма следи от насилие. Както е дошла, така си е отишла. Човекът, който има право и би трябвало да я търси, е Мадс, а той не се интересува.
Що се отнася до закона, ако ти отидеш да кажеш, че наемателката ти е изчезнала, но без да имаш конкретна информация за нея (имена, телефон и подобни) полицаите няма да направят нищо, ако не открият следи от насилие.

Това искане към полицията е също толкова нелепо, колкото и желанието на майката на Хелге да й издирят Ноа/Хано, защото го харесва. С абсолютна сигурност никой не е търсил.

# 36
  • Мнения: 11 314
Тази жена не е била отвлечена и няма следи от насилие. Както е дошла, така си е отишла. Човекът, който има право и би трябвало да я търси, е Мадс, а той не се интересува.
Що се отнася до закона, ако ти отидеш да кажеш, че наемателката ти е изчезнала, но без да имаш конкретна информация за нея (имена, телефон и подобни) полицаите няма да направят нищо, ако не открият следи от насилие.

Имаш предвид Тронте, нали?
Имай предвид, че в Германия изоставянето на дете не остава без последствия. Дори и да и е била само квартирантка, тя е изоставила детето си без никакъв попечител и може би заради това е имало намеса на полицията и службата за децата. В този случай дори не са нужни доказателства за насилие върху нея - имаме изоставено дете без попечител и уж с умрял баща.
Не искам да споря, просто представям фактите от живота тук.

# 37
  • Мнения: 9 193
Това искане към полицията е също толкова нелепо, колкото и желанието на майката на Хелге да й издирят Ноа/Хано, защото го харесва. С абсолютна сигурност никой не е търсил.
Аз пък реших,че търси Ноа,защото само с него Хелге се държи някак нормално.
Тя е ледената лейди и не изпитва чувства.

# 38
  • Мнения: 36 484
Да, Тронте. Не знам какви са били законите в Германия през 60-те години, но това сигурно би било работа на социалните, не на полицията (най-много да ги известят).
Майката на Хелге определено търсеше Ноа заради себе си. Поне аз останах с такова впечатление от сцената.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 909
А какъв беше смисълът Ной да  прави експеримент  с машината и децата ?

# 40
  • София
  • Мнения: 27 175
Вечерница,
да, неволна грешка е. 1987 г. разбира се. Сега си го поправям.
Жалко, че тук не може да се редактира.

И пак Вчерница и Тиф, мерси за Силия. Това си е грешка вече, не съм навързал правилно хронологията, уф.
Между другото това е най-сериозния проблем. Уж са само 3 сезона и не чак толкова много епизоди, но има толкова много герои/дати и факти, че е просто ужасно. Simple Smile На мен сега ми е малко каша в главата. Трябваше да си водя записки ама пък така ми се нарушава удоволствието от гледането. Не върви да спираш, да пишеш, пак да пускаш... Тц. Виж копирал съм не малко ваши мнения Simple Smile

Според мен е редно като 'ултимат фенове' някой ден живот и здраве именно така да се изгледта епизодите. Епизод по епизод какво се случва и само се нанася хронологично в съответната година. Знам, че ще е адски трудоемко и нещо страшно, ама... Grinning
Обаче после като го има във готов вид ще е много яко.

# 41
  • Мнения: 47 981
Аз си обяснявам машините с това, че Клаудия саботираше и едновременно водеше нещата, за да си губят времето

# 42
  • София
  • Мнения: 27 175
А за дневника как мислите? На 'светата троица' ли е? Много добре си спомням как дадоха как седеше и го попълваше. Обаче кога и къде Клаудия се натъкна на него не помня. А дали и тя си е водила бележки в него...

# 43
  • Мнения: 36 484
Според мен си е на Клаудия.
А столът просто беше ранна версия на машината на времето.

# 44
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
То май има няколко дневника. 🤔

А за имената нищо не казвате - Jonas и Sonja и Марек и Марта. 🙂

Общи условия

Активация на акаунт