Трудова борса и обезщетения - 5

  • 33 935
  • 760
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 296
Бях онзи ден в бюрото по труда уж за последен подпис , защото ми приключи борсата на 03.10 и служителката ме пита дали да я прекратява или да я продължи, казах й да я продължи и сега ноември  месец пак съм на подпис. Удължава се + че е увеличена от 9лв.на 12лв.на ден.

# 271
  • Мнения: 158
Здравейте,
От 14.07 съм регистрирана в БТ. Ще получавам обезщетение 12 месеца. Първото ми ходене там беше определено за 14.08, и в картона за регистрация,  колонката "Дата за изпълнение") е написана датата 13.11. Нали правилно разбирам, че това е следващата ми определена дата?

# 272
  • София
  • Мнения: 16 025
Да.

# 273
# 274
  • София
  • Мнения: 412
Бях онзи ден в бюрото по труда уж за последен подпис , защото ми приключи борсата на 03.10 и служителката ме пита дали да я прекратява или да я продължи, казах й да я продължи и сега ноември  месец пак съм на подпис. Удължава се + че е увеличена от 9лв.на 12лв.на ден.
това е супер новина!!!!! В кой град е това? На какво основание ти я продължиха и за колко още време? На мен ми изтече на 31 септември но последния ми подпис е за 15 октомври, аз съм по взаимно съгласие за 4 месеца по принцип. Благодаря

Последна редакция: вт, 13 окт 2020, 17:46 от dtrifonova

# 275
  • Мнения: X
За съжаление си изтеглила късата клечка:(.
Промяната засяга само тези, които или са останали без работа след първи октомври, или към първи октомври са в заварено положение. Тоест, ако платената ти борса изтичаше само ден по-късно, щеше да те хване промяната, но...Sad
А, май имаше и друго условие, да не са минали три години от предишното ти право на обезщетение.

# 276
  • Мнения: 296
От Благоевград съм. Нямам представа на какво основание, просто ме попита и аз й казах да я продължи. Ако ти беше до 01.10 щеше да го хванеш, аз за 3 дни изкарах късмет.

# 277
  • Мнения: X
Съншайн, а ти била ли друг път на платена борса, през последните три години? Защото разбрах, че това е второто условие.
Основанието е, тежката икономическа обстановка покрай ковида.( ако питате мен, уплашиха се, че им се клатят краката покрай протестите). Решиха го, когато решиха и за пенсиите. За пенсионерите по 50 лв.за няколко месеца, а за безработните на минимално обезщетение, увеличават с три месеца и вдигат парите от 9 лв.на 12 лв.на работен ден.

# 278
  • Мнения: 296
За първи път ми е да съм на борсата, може би затова ми я удължиха.

# 279
  • Мнения: 296
Знаете ли защо нямам ведомост още или е рано още?

# 280
  • Мнения: 54 413
Каква ведомост?
Обезщетения се изплащат на 15.

# 281
  • Мнения: 38
Знаете ли защо нямам ведомост още или е рано още?

И аз нямам.

# 282
  • Мнения: 296
Знам , че се изплащат на 15, но винаги имам ведомост на 14 като си проверя в сайта на Нои и затова се чудех.

# 283
  • Мнения: 38
Знам , че се изплащат на 15, но винаги имам ведомост на 14 като си проверя в сайта на Нои и затова се чудех.

Аз нямам, но не съм критерий. Понеже разпореждането ми е от 09.10, т.е този месец не съм сигурна дали ще получа.

# 284
  • Мнения: 38
Знам , че се изплащат на 15, но винаги имам ведомост на 14 като си проверя в сайта на Нои и затова се чудех.

Има.

Общи условия

Активация на акаунт