Трудова борса и обезщетения - 5

  • 33 979
  • 760
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 118
За първи път ще взимам обезщетение, нали парите се превеждат на 15 число? Или поне така казаха от БТ, никой от НОИ не ми е звънял, за да каже, че не съм одобрена, подадох си док.на 1.09, т.е според мен са имали достатъчно време, за да звъннат и кажат, че няма да взимам борса... Започвам да мисля вече, че явно няма да ми плащат нищо... 😔

# 286
  • Sofia
  • Мнения: 26 416
Рано ти е още за превод на пари.Аз подадох в бт началото на май. Получих първата сума през юли.

# 287
  • Мнения: 118
За 2 мес ли взехте?
Рано ти е още за превод на пари.Аз подадох в бт началото на май. Получих първата сума през юли.

# 288
# 289
  • София
  • Мнения: 16 070
Никой няма да ти звъни и да казва.
Уж изпращатпрепоръчани писма в пощата. Но май се разсейват.
Затова отиди в офис на НОИ и си изкарай ПИК код.Става в момента с лична карта. После в сайта ще провериш дали е излязло разпореждането за обезщетение.

# 290
  • Мнения: X
Здравейте, тази година завърших средно образование. В момента нито уча, нито работя.  Догодина ще кандидатствам в университет, но сега имам един глупав въпрос. Някой знае ли дали ако сега се запиша в бюрото по труда като безработна, ще имам право на някакво обезщетение?  Или каква е процедурата с младежките, които се записват в бюрото по труда работа ли им намират?

Последна редакция: пт, 16 окт 2020, 18:24 от Анонимен

# 291
  • Мнения: 232
Здравейте, сега видях че в новата ми работа вече са ми пуснали договора, без да го подписвам. Въпроса ми е от борсата ми казаха че немогат да ми спрат обезщетението без да дам договор. Дали сега ще трябва да връщам парите.

# 292
  • София
  • Мнения: 16 070
Кои пари да връщаш?
Вчера, 15.10 изплатиха помощите за септември.
Ако договора е след 01.10 - вземаш 1 екземпляр и тр. книжка и отиваш в БТ да се отписваш. Май срока е 7 работни дни.

# 293
  • Мнения: 232
Кои пари да връщаш?
Вчера, 15.10 изплатиха помощите за септември.
Ако договора е след 01.10 - вземаш 1 екземпляр и тр. книжка и отиваш в БТ да се отписваш. Май срока е 7 работни дни.

За 2,3 дена понеже има пик в ной и видях че от 15. 10 има договор аз още не съм го подписал . Но щом в рамките на 7 дена трябва да се отпиша значи няма да връщам.

# 294
  • Мнения: 4 808
Дори и да не си подписал договора, уведомлението сигурно вече е подадено в НАП. Отиди в БТ и поискай да си прекратиш регистрацията поради започване на трудова дейност. Да ти дадат да попълниш двете декларации, едната е за НОИ, те я придвижват служебно. Само питай където ще започваш, да ти кажат точно името на фирмата и длъжността. Аз така направих, даже в БТ казаха, че договорът не им е нужен. Ако не се отпишеш в 7-дневния срок, те наказват и после не можеш да се върнеш на борсата ако нещо стане и има период през който нямаш право да се регистрираш.

# 295
  • Мнения: 118
Ами явно няма да ми изплащат, щом в поста е писано, че са преведени и защото на мама също, проверих с ПИК в НОИ, пише,че  вече са и изплатили сумата. А относно обаждането-на моя приятелка бяха звъннали, защото се беше рег в бюрото по друга причина, за да и кажат, че няма да получава обезщетение, но тя знаеше, защото нямаше нужния стаж. Така че в моя град явно си звънят, отделно от БТ казаха, че при проблем с документи задълж.се обаждали, защото писмата много се бавели.
 
Никой няма да ти звъни и да казва.
Уж изпращатпрепоръчани писма в пощата. Но май се разсейват.
Затова отиди в офис на НОИ и си изкарай ПИК код.Става в момента с лична карта. После в сайта ще провериш дали е излязло разпореждането за обезщетение.

# 296
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Pisito, колко ти е трудовият стаж? Не видях да си дала такава информация.

# 297
  • Мнения: 118
Повече от 2г е.
Pisito, колко ти е трудовият стаж? Не видях да си дала такава информация.

# 298
  • Мнения: 14
Здравейте, на минимално обезщетение съм до 31.10.20 година.Някой може ли да ми каже дали ще ми го увеличат с още 3 месеца. Последно безработна съм била през 2012 година и сега от юли тази година. Ако да, трябва ли нещо да се прави допълнително или автоматично ще го увеличат. За подпис бях ва 3.10, питах и нищо конкретно не ми отговориха. Дадоха ми един телефон, на който никой не отговаря. Звъня и в НОИ ,но там също никой оператор не вдига, всички линии били заети, така вече 3 дена. Ако някой има някаква информация по въпроса  да сподели, ще съм много благодарна.

# 299
  • Мнения: X
Здравейте, тази година завърших средно образование. В момента нито уча, нито работя.  Догодина ще кандидатствам в университет, но сега имам един глупав въпрос. Някой знае ли дали ако сега се запиша в бюрото по труда като безработна, ще имам право на някакво обезщетение?  Или каква е процедурата с младежките, които се записват в бюрото по труда работа ли им намират?

Общи условия

Активация на акаунт