На море в Гърция 2020 - V

  • 58 497
  • 784
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 11 943
Параход, дано, дано! Че и септемврийското пътуване все повече нна мираж прилича.

# 751
  • софия
  • Мнения: 25 390
Здравейте. Към 21.08 ще пътуваме за Гърция. Може ли някой да ми потвърди, че пул тест на семейство от 4 човека изваден от лаборатория (Писанец в гр. Пловдив) важи и няма да имаме проблеми на ГКПП-то в Гърция. От Писанец казаха, че от няколко седмици изпращат с пул тестове и никой не се е върнал, но ще се радвам ако някой го потвърди. Доколкото разбрах на всеки един член на семейството издават документ на английски както е нужно, но ме притеснява факта, че фактурата ще бъде една за 150 лева. Моля за мнения на хора, които са ползвали лаборатория за пул тест и са минали границата на Гърция. Благодаря предварително.
Абе, хора, какво ви става? Къде в официална информация прочетохте, че има проблем с пул тестовете? Къде прочетохте от хора, които пътуват, че имат проблем?
Потвърждавам, че проблем с минаване на границата с пул тест няма.

Липсата на сол и зехтин на масите е доста неприятна, но хората полудяха с този ковид.

# 752
  • Мнения: X
Ауу, за мен тазгодишната Гърция беше прелест. Joy Кавала си ми беше точно както едно време ( преди 9-10 год.). Преди да я налазят балканските народи.. Нямаше ги тълпите от туристи. Много спокойно. Но не го приех като почивка. Всичко си знаем, няма изненади, няма непознато. Абе като у дома си. С това се оправдавам за Крит.Sunglasses
Ако някой се интересува, таверна Немезис е страхотна и на страхотни цени. За подобно на обсъжданото по-напред меню, плащахме сметка около 25-30 евро. Но вечер се пълни много и няма маси. Имайте го в предвид. Да не говорим, че рибното меню свършва до 20 часа. На главната на кея е,  след въртележките.
https://www.tripadvisor.co.nz/ShowUserReviews-g189471-d10140097- … a_and_Thrace.html
Топ 3 за най-вкусни риби в Гърция за мен са:
Бакайляро, Сарго и малките Спаракя. Последните 2 вида, трудно някой ги продава или предлага по заведения.
Параход, къде е най-удачно да се позиционираме на Крит?
То е ясно, че за 10 дти няма как да го видим целия остров, но като за първи път, къде да търся спане? Не ме устройва да сменяме. Каталясваме с това местене Joy Искаме хем почивка и хем и да видим най-хубавото. По ММ.

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 11:46 от Анонимен

# 753
  • Мнения: 11 052
Ние сме били в западната част само. На изток най-далече сме стигали до Ретимно на север и до Превели на юг. Казват, че и на изток е хубаво, но в далечния край, след Агиос Николаос. Не става всичко за 10 дни.

Ако можете, летете до Ханя, не до Ираклио.
Ханя е прекрасна, като не е гъчкана с туристи. Можете и в самата нея да отседнете през октомври.
За 11 дни ние спахме на 4 места, на нас не ни пречи местенето, ама може и да не се мести толкова човек. Мнозина отсядат около Кисамос и Фаласарна - Фаласарна сама по себе си е хубав плаж, и да са близо до Балос. Балос без туристите е чудо.

Аз следващия път изобщо няма да ходя на северния бряг, само на Либийския. Но като за първо ходене, Балос, Ханя и Ретимно не могат да се пропуснат. На малкия п-ов Акротири около летището също има хубави плажчета, те са близо до Ханя.

# 754
  • Мнения: 751
Ние бяхме в Ханя в Крит и много ни хареса, но пътувахме до плажовете. Ако не ви се пътува до плаж, погледнете Марати. Ето тук е много, много приятно
https://goo.gl/maps/KUxs11WjY7Y1R5nR6

В Кавала много харесвам Сусуро, най-вкусното сувлаки, което сме яли
https://www.tripadvisor.co.nz/Restaurant_Review-g189471-d7931780 … a_and_Thrace.html

Последна редакция: пт, 31 юли 2020, 22:23 от bflmp

# 755
  • Мнения: 9 161
Гърция удължава до 15.08. изискването за PCR за туристите влизащи през сухопътните граници и по въздух. Споделям тъй като имаше много въпроси.

# 756
  • Мнения: 11 052
В Кавала много харесвам Сусуро, най-вкусното сувлаки, което сме яли
https://www.tripadvisor.co.nz/Restaurant_Review-g189471-d7931780 … a_and_Thrace.html
И ние ходим в Сусуро напоследък, ама като цяло Кавала ми е от местата с най-посредствени кръчми в Гърция, не знам защо. Обслужването на някои места в стария град е ужас, и на Халкидики няма толкова зле.
Обаче ако ходите към Неа Карвали за курабиедес, там кръчмата (тя е една, на плажа) е доста добра.

Bflmp,
благодаря за таверната в Марати, ще си отбележа адреса.

# 757
  • Мнения: 1 376
Правил ли е някой експресен тест в Рамус? Не си вдигат телефона. В СофияМед без записан час за експресен тест минава ли се? Заети са им за месец напред часовете гледам...

Иначе, ММ е минал днес без драми и голямо чакане границата и не са го тествали, въпреки че го бяха предупредили че е възможно, нищо че е гръцки гражданин.

# 758
  • Мнения: X
Аз по-безумни цени от българаските по курортите не съм срещала в Гърция. Миналата година приятели се оплакваха от цена 7 лв. на малка вода на морето, та супа 12 лв. няма да ме учуди. Тази година и на пистата на Боровец цените са били скандални. Някакви сандвичи по 30 лв. и прочее безумия е имало. А какво пренебрежително отношение срещнах от сервитьор в една от известните кръчми на Банско заради поръчаните само 2 супи и 1 шашлик, няма да забравя никога.
На това клипче се вижда как е в България и какви са цените. https://www.youtube.com/watch?v=h9OZMBTS1YQ  Ето и малко снимки от клипа. Рибата на снимката струва 12 лева:

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 02:07 от Анонимен

# 759
  • София
  • Мнения: 14 630
Правил ли е някой експресен тест в Рамус? Не си вдигат телефона. В СофияМед без записан час за експресен тест минава ли се? Заети са им за месец напред часовете гледам...

Иначе, ММ е минал днес без драми и голямо чакане границата и не са го тествали, въпреки че го бяха предупредили че е възможно, нищо че е гръцки гражданин.
В Рамус се ходи без час, но по едно време ги бяха спрели експресните тестове. Най-добре на място да се отиде, едва ли ще откажат почти двойно заплащане.
Параход, не си човек с тия курабиедес, в сърцето ме прободе. 😆 Иначе, три са кръчмите на плажа - двете по-народни до пясъка и една лъскава към пристана.

# 760
  • Мнения: 751
Аз в България съм се отказала да поръчвам миди, калмари и подобни, просто си ни носят размразявани и то - с недобро качество. Преди години ни бяха казали, че не им е изгодно просто да сервират прясна риба, особено по-дребните. Имаше време, в което човек спокойно можеше да намери прясна морска храна и в България, цаца, попчета, скумрия, миди на много места през юли и август.

В Гърция само веднъж сме яли съмнителни миди. Simple Smile

# 761
  • ...
  • Мнения: 513
Аз пък тази година в България точно, на Слънчев бряг, ядох най-хубавите миди с черупки за 14 лв порцията и тя беше огромна. Не е като да не съм била в Гърция и много страдам, че тази година ще пропусна, но тестове не ми се правят.

# 762
  • София
  • Мнения: 861
Живот и здраве, другата седмица пътуваме за Корфу. От чисто любопитство и нетърпение, как ви се струва курортът Агиос Георгиос-южният? Лесно ли се стига до плажът Исос и езерото?

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 04:24 от Mira_X

# 763
  • Варна
  • Мнения: 3 933
От появата на мидените ферми в известните заведения включващи  морски дарове шанса да ядете днешни миди е голям.Познат държи една от фермите и хладилните  му пикапи в 7 вече са тръгнали и до 9 - 10 са заредили  рибната борса и всички възможни заведения до Обзор вкл. Ако искате да си купите вкусни миди търсете на Блек Сии Шелс - те са средно големи , не чисто черни , а с доста кафяво и светлокафяво .Абсолютно невъзможно е да ядете пресни калмари , октоподи - просто няма как да се доставят - който ви каже това ви лъже 100%.И с рибата е така - почти невъзможно е което и де е заведение да ви осигури редовни доставки на прясна риба лятото.Единствената риба която се лови лятото е каята/попчета  , а някой да ви я осигурява редовно е мираж . Често става седмица не можем да излезем щото морето не позволява.Щях да умра от смях като в един софийски ресторант гордо бяха написали , че всекидневно осигурявали ДИВА балканска пъстърва ??? 1 000% брадата лъжа - трима рибари обикаляме цял ден като улави и не можем да хванем 10тина пишлета за 1 тиган - пък те осигурявали ДИВА за скара - дрън , дрън.И за цени не спорете - в Швейцария единственото най - евтино на маса в заведение беше МАЛКА пица за 27 евро , не че и там няма дюнери на крак маг , евтини , само10тина евро Simple SmileSimple SmileSimple Smile
И по гръцкото море можеш да ядеш гаврос и гирос за 5 евро и ципура за 50 и по българското става и с баничка за 1 лев и с калкан за 50 Simple Smile Да не говорим , че на когото и да е/където и да е В ЕВРОПА и  му кажете , че за 1/2 евро може да СИ КУПИ 1 литър бира или ще ви гръмне или ще се гръмне  Simple SmileSimple SmileSimple Smile  (вчера си купих бутилки 600 мл. АСТИКА на промоция - 63 ст. Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 09:58 от peterky2002

# 764
  • София
  • Мнения: 1 180
Всяка година почиваме и в България, и в Гърция семейство с 2 деца (северната част където масово ходят Българи). Мисля, че мога да сравня рационално. И на двете места човек може да си почине чудесно...
Транспорт: от София до българското черноморие се пътува по-бързо и по-удобно.
Настаняване: за относително еднаква цена в България условията са по-добри. Каквото и да си говорим повечето места в Гърция са си абсолютен минимализъм, а да си буквално на плажа се намира трудно и скъпо. С малки деца е недостатък и пътуването до плажа. Колко пъти сме тръгвали, децата заспят в колата, на обяд се изморят - хайде обратно. В гръцките градчета масово липсват паркови зони и места с детски площадки. Особено за вечеря в България е удобно, че повечето ресторанти са помислили за децата, в Гърция се притеснявам да не скочат във водата или да излязат на улица. Масовата липса на закуска го отчитам като недостатък.
Храна: И в България можеш да хапнеш много вкусно. Мидите при нас са чудесни. И в Гърция можеш да попаднеш на измамници, лъгали са ни не един и два пъти. Пак във връзка с децата. В Гърция почти няма детски менюта. Аз пък не искам да плащам огромни порции, които да нося вкъщи. Взимаме си ги винаги и никога не ги ползваме. Храната е вкусна, обстановката е различна, това е част от почивката. Малките магазинчета са по-бедно заредени и със странно работно време. Кафето по кафетериите покрай морето е доста скъпо. Лично на нас закуските от пекарните не ни харесват.
Море: в Гърция ми харесва повече, плитка вода и отсъствието на вълни, което с деца е прекрасно. Богат морски живот и възможност за плажуване на различно място. Само че с деца си е рискувано, и където им хареса да си играят ходим пак и пак.
И в България, и в Гърция всяка година си изкарваме повече от чудесно. Почивали сме на всички възможни места до Катерини. Най-лошите ни почивки са били в Керамоти и района на Аспровалта. Най-добре си изкарахме в Ормос Панагиас. Вече децата попораснаха и мисля да се насочим към Атина и надолу.

Общи условия

Активация на акаунт