Ноемврийчета напети весело растат :)

  • 12 601
  • 275
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 663
Честита Нова 2005 година и от нас с Таня Simple Smile  bigdance2    Party Time От сърце пожелавам на всички ви всичкото здраве, щастие, късмет и обич на света!! А бебочките и бебочковците да растат здрави, засмени и щастливи Simple Smile #Milti  #Milti

А снощи в 12 без 10 Таня като нададе един зверски рев от глад .. та познайте какво правехме двечките навръх нова година.. Simple Smile Ех.. какво да се прави Simple Smile А навън едни гърмежи, едно чудо .. а тя ми гепила гърдата с двете ръчички и яде без да трепне .. Simple Smile Идилия .. Simple SmileSimple Smile Ще си я запомня тая нова година Simple Smile

# 241
  • София, Младост
  • Мнения: 2 415
Честита Нова година!!!!!!!!!!!!
Много здраве и щастие на бебоците и на маичетата!!!!!!!!

# 242
  • София
  • Мнения: 754
Цитат на: T o n i
Честита Нова 2005 година и от нас с Таня Simple Smile  bigdance2    Party Time От сърце пожелавам на всички ви всичкото здраве, щастие, късмет и обич на света!! А бебочките и бебочковците да растат здрави, засмени и щастливи Simple Smile #Milti  #Milti

А снощи в 12 без 10 Таня като нададе един зверски рев от глад .. та познайте какво правехме двечките навръх нова година.. Simple Smile Ех.. какво да се прави Simple Smile А навън едни гърмежи, едно чудо .. а тя ми гепила гърдата с двете ръчички и яде без да трепне .. Simple Smile Идилия .. Simple SmileSimple Smile Ще си я запомня тая нова година Simple Smile


Защо ли ми се струва позната тази ситуация Stuck Out Tongue Ами и ние бяхме точно същата ситуация - Лори се събуди 10 мин. преди 12 и точно да отпиваме от шампанското, тя ревна и й давах да папа. Поне бяхме будни всички на връх Нова година и съм много щастлива  Wink Grinning
Забелязваш ли, че в много неща с теб вървим по един и същ път Laughing  

# 243
  • тук-там
  • Мнения: 5 768
А моята бебка проспа новата година, съответно и папането в 12. Събуди се в 4.30 да ми я честити  Grinning (напоследък спи до 7, ама не и като не яде в 12). Та от 4.30 до 6 бяхме будни, танцувахме (аз полузаспала) и празнувахме  Confused

# 244
  • Мнения: 4 242
Ива пък като заклета купонджийка се събуди още в 22ч, посрещнахме си Новата Годинка и със зверки мъки успях да я приспя чак в 4 сутринта, няма да ви разказвам какво чудо беше #Silly . Ама ние bg  не празнуваме като хората ами симулираме война братче, то като се почна  #2gunfire  #Sniper  Misc Bomb  newsm77  още в 19ч едни бомби и сигнални ракети та не спряха до сутринта ooooh!,то да са само пиратки някак ще го преживея #Puppy dog  
Абе момичета я споделете как сте с килцата? badscale  goodscale Аз с това кърмене май нищо не свалям Embarassed .

# 245
  • Мнения: 390
Нашето коте проспа Старата и урева Новата Година, много гадни колики имаше горкото. Общо взето спахме от 4 до 6. Стаята ни е шумоизолирана и за щастие бомбите не се чуват толкова силно иначе и ние като Мери живеем в сапьорски квартал (ми не намерих смайл с бомба)
С килцата .......... хмммм... аз бях качила към 20 и вече вероятно съм свалила около 15 обаче още не смея да са тегля и не знам точно колко . Видимо е че доста в сравнение с бременните дрехи, обаче онзи ден реших да си меря някоя дреха от преди и случайно хванах едно панталонче (и преди ми беше тесничко, пък и не е еластично), ми то тъжна работа ..... не да го закопчея, аз не можах да го вдигна
така че ............... има още много какво да се желае , да не говорим че корема ми е като празен мях и ще трябва ама кога ли ще намеря време, пък то иска и постоянство ........
Да ви кажа за нашите пъпки. Смених НАН-а, че Жужка много се запече с Фризовом. Ака от него по един път на ден, ама да го наречем добре, обаче ......... Млякото е против колики, а докато го пи бебка имаше ужасни, против повръщане - да спря да повръща след ядене, обаче аз хич не съм доволна от него. За разлика от НАН-а, който можеш да разтвориш и в студена вода, това иска водата да е 75 градуса, после трябва да го охлаждам (през това време детето пищи гладно и няма кой да я утешава `щот съм в кухнята), но не много защото то и баз това е гъсто, а като истине става като каша, бебето със сила го изсмуква от биберона. Та за пъпките де, ами махнаха се, нацяло, ама пак се върнах на НАН `щот може да сме пъпчиви, но поне не боли (като коликите от Фризозом-а). И по този повод да попитам: "mtz, това с глицерина колко често се прави, че бебка май пак се запече?"
отивам да си доспивам , до утре, т.е до днес

# 246
Цитат на: Мери
Абе момичета я споделете как сте с килцата? badscale  goodscale Аз с това кърмене май нищо не свалям Embarassed .

Ох и аз съм тъжна картинка.Имам да свалям още 9 кг,никаква дреха не ми става ,само два панталона,ама как ми стоят,просто не е истина. #Puppy dog  #Puppy dog

Обаче Тони отказва да суче вече от гърдата.Не иска и реве.Та освен,че го дохранвам ,сега се изцеждам,та му го давам с шише.Общо взето половин час преди ядене се започва една офанзива. Страх ме е да не получа мастит.

Т о n i, това кремче Линола фетт много ни помогна.Аз мажа с него и на лицето. Тони вече няма пъпчици.

# 247
  • тук-там
  • Мнения: 5 768
2 в 1, ние ритуала с глицерина го извършваме всяка сутрин, щото ако пропуснем един ден, на другия ака до шията. Действа безотказно и бързо. Вярно, че мъничето се изхожда с наша помощ, но педито каза, че е по-добре отколкото да се запича. А от този Фризолак се запича здраво.

Аз също кърма и си хапвам добре, та не съм отслабнала много, ама има време, ще си влезем в старите дрехи. Сега съм 63 кг., а трябва да стана 54, но понеже съм висока 174 см, къртинаката не е чак токова грозна.

# 248
  • София
  • Мнения: 3 885
Цитат на: maria_maria
Цитат на: Мери
Абе момичета я споделете как сте с килцата? badscale  goodscale Аз с това кърмене май нищо не свалям Embarassed .

Ох и аз съм тъжна картинка.Имам да свалям още 9 кг,никаква дреха не ми става ,само два панталона,ама как ми стоят,просто не е истина. #Puppy dog  #Puppy dog

Обаче Тони отказва да суче вече от гърдата.Не иска и реве.Та освен,че го дохранвам ,сега се изцеждам,та му го давам с шише.Общо взето половин час преди ядене се започва една офанзива. Страх ме е да не получа мастит.

Т о n i, това кремче Линола фетт много ни помогна.Аз мажа с него и на лицето. Тони вече няма пъпчици.


maria_maria, искам да те попитам как твоето момченце се отказа да суче? притеснявам се, че може да се получи същия проблем и при мен. имам доста кърма и явно каналите ми пускат много...първия месец не беше така, но може би сега са по- отпушени, знам ли? обаче Ники се дави като суче и пуска гърдата, плаче малко, после пак захапва, задавя се и въобще е една мъка храненето при нас от няколко дни /особено що се касае до дясната гърда/...интересно е, че педиатри, с които говорих не го намират за особен проблем, ядосват ме, защото за тях явно е важно, че има кърма, тъй че спасявай се Close притеснявам се, че ще се наплаши и вече няма да иска гърдата ми...ти първо се цедиш, а после му даваш от шишето ли? това е ужасна мъка, как се справяш в 3 през нощта? Sad

# 249
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Si Key
Забелязваш ли, че в много неща с теб вървим по един и същ път Laughing  [/color]

Мдаа, точно това си мислех и аз Simple Smile хихи Simple Smile

# 250
  • Мнения: 3 663
Цитат на: maria_maria
Т о n i, това кремче Линола фетт много ни помогна.Аз мажа с него и на лицето. Тони вече няма пъпчици.

Супер!! Simple Smile Много се радвам Simple Smile

# 251
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Мери
Абе момичета я споделете как сте с килцата? badscale  goodscale Аз с това кърмене май нищо не свалям Embarassed .[/color]

Ами аз не съм много добре Simple Smile Докато бях в болницата от притеснения и нерви бях свалила доста и си влизах в старите дрехи (аз общо качих 10кг). Обаче като се прибрах вкъщи, от спокойствие и заради кърменето почнах да си хапвам здраво и сега вече не мога да си влизам в старите дрехи Simple Smile Обаче нещо не съм особено притеснена - като спра да кърмя ще ги свалям Simple Smile Ние си имаме гладиатор вкъщи та с малко постоянство би трябвало за няколко седмици да се оправя. Но сега май ми е още рано за фитнес упражнения Simple Smile оня ден имах лека мускулна треска от малко сексене, та представям си ако почна да вдигам тежести Simple Smile като му дойде времето тогава Simple Smile

# 252
Цитат на: Aurora

maria_maria, искам да те попитам как твоето момченце се отказа да суче? притеснявам се, че може да се получи същия проблем и при мен. имам доста кърма и явно каналите ми пускат много...първия месец не беше така, но може би сега са по- отпушени, знам ли? обаче Ники се дави като суче и пуска гърдата, плаче малко, после пак захапва, задавя се и въобще е една мъка храненето при нас от няколко дни /особено що се касае до дясната гърда/...интересно е, че педиатри, с които говорих не го намират за особен проблем, ядосват ме, защото за тях явно е важно, че има кърма, тъй че спасявай се Close притеснявам се, че ще се наплаши и вече няма да иска гърдата ми...ти първо се цедиш, а после му даваш от шишето ли? това е ужасна мъка, как се справяш в 3 през нощта? Sad

Ами ние така бяхме като вас в началото.Не искаше да суче от лявата.След няколко дни започна да става трудно и от дясната.Успоредно с това се оказа,че не му стига млякото.Започнах да го дохранвам - първо на гърдата и после добавка.Сутрешното ни ядене беше на кърма.Но от два дена за съжаление ни иска въобще да суче и аз се изцеждам и му давам в шише. Голяма хамалогия е.Кофти,но то се е видяло,че още малко ще имам кърма,поне още малко да хапне кърма.Обаче ти щом имаш кърма,значи в онзи форум за майките кърмачки се говори за някакви стачки на бебето при кърмене.Ако искаш потърси там или пусни запитване.Може да ти дадат някой разумен съвет.Защото ти казваш,че имаш достатъчно. Дано съм ти помогнала.Пиши какво става по нататък.

# 253
  • София, Младост
  • Мнения: 2 415
Да се включи и още една майка на ноемврийче-Привет на всички!!!!!
Искам да ви питам как се чувстват вашите бебчета като ги къпете?Моята хубавица се дере, че се къса-имам чувството, че изпитва неописуем ужас от водата. при вас как е

# 254
  • тук-там
  • Мнения: 5 768
Цитат на: viliandar
Да се включи и още една майка на ноемврийче-Привет на всички!!!!!
Искам да ви питам как се чувстват вашите бебчета като ги къпете?Моята хубавица се дере, че се къса-имам чувството, че изпитва неописуем ужас от водата. при вас как е


Рая плака само първите два пъти. Сега и е кеф, хили се, ритка, абе голям купон. В началото плачеше при обличането, защото се сещаше за папо, ама и това премина. Не се притеснявай, ще придобие вкус към водата. Всички рано или късно се влюбват в къпането. Плискай я по-интезнивно, ако и е студено, няма как да се изкефи. Успех и добре дошла!

Общи условия

Активация на акаунт