Великобритания - тема 83 Много Лятна Малко Коронована

  • 36 925
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 474
Има клинове чернибв Азда. На нас точно гуменки не искат защото си удряли пръстите и искат маратонки, без значение какви. И да не е all in one водоустойчивото, а горно и непромокаем панталон. Такъв още за нърсеритон и бях взела от лидъл. И обувките да нямат връзки.

# 46
  • Варна / UK
  • Мнения: 369
Дъщеря ми и аз пристигнахме във Варна. За всички пристигащи от Великобритания и Северна Ирландия отпада карантината. Само ни събраха декларациите, че не сме били в контакт с болни - това е след паспортен контрол, и след като си взехме багажа.
На летището (и в UK, и във Варна) и в самолета трябваше да сме с маски. Бяхме с тези за еднократна употреба, с тях една идея по-лесно да се диша; с многократната щях да се задуша (взех една - да имам, но нямам намерение да я ползвам).

Относно PE Kit - взимах от Азда тъмносини hoodie & joggers (има и черни) за навън + маратонки.

# 47
  • На острова
  • Мнения: 1 271
А на връщане от България към ОК има ли карантина още?

# 48
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 296
Brumm  и нашият РЕ кит е от магазина за униформа, тениска и шорти е само, за по големите има и sports hoodies. Аз съм ги виждала зимата да спортуват навън по шорти Simple Smile
Вземи и сега тениска и шорти после ако може и клин ще вземеш.
Аз обувки още не съм купила, ще е другия месец. С униформата сме почти готови, обаче освен обувките има още няколко неща да се вземат. Чакам родителската среща да разбера кога ще можем да поръчаме вратовръзките, че те са от училището и ли ще ги дадат първия ден с чантата..

# 49
  • Варна / UK
  • Мнения: 369
А на връщане от България към ОК има ли карантина още?
Засега - да.

# 50
  • Мнения: 1
Здравейте! Мъжът ми е от месец в Англия. Работи,но още няма издаден NIN. Знаете ли дали може да го получи on-line или трябва да изчака job центровете да отворят?

# 51
  • Мнения: 5 202
Как се подават документи за статус за децата? Имам номера на моята апликация, попълвам данните през приложение на телефона си. Нова апликация ли следва да направя? Стигнах до мейл адрес, и се спрях, защото следва да подам моя адрес. Така ли е или трябва от някъде другаде да вляза? Благодаря предварително

# 52
  • Мнения: 1 923
Започва се като за възрастен, сканиране на паспорта и т.н, и по някое време системата ще разпознае, че е за дете. Слага се реф.номер на родителя. Акт за раждане имай наблизо, или друг документ, доказващ родствена връзка.

# 53
  • Мнения: 5 202
Благодаря много

# 54
  • Мнения: 1 474
Гледам положението в България и е много тъжно. Ние тук взимаме какви ли не мерки, по улиците се разминаваме на разстояние, а там с тези протести, не ми се мисли какво ще стане само след 2-3 седмици. Вече имат и не малко случаи на заразени. Но и хората са си прави, не следя изцяло новините, но ако не беше по време на пандемия със сигурност щях и аз да подкрепя. Но свалят ли бойко, кой ще сложат? Нали и преди го сваляха и пак си го избраха 😞

# 55
  • Мнения: 872
Ронка, и аз това се чудя. Те хубаво ще го свалят, но после какво следва - служебно правителство в условия на криза,наближаваща зима и пандемия. Ще може ли служебното правителство да се справи с това, кой ще влезе в него и чии интереси ще защитава? Как ще реагира Европа? Много притеснителни неизвестни.

# 56
  • Мнения: 9 991
Че то сега е байти кризата в България. Не им дава да работят, не им дава пари. То че който дойде ще е същия е друга тема на разговор.

# 57
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 124
Момичета, имам едно такова питане. В сегашната квартира сме повече от 5 години. Ландлордът ми е супер пич, даже наемът ни е по-нисък от обичайния и много се грижи за нас. Кварталът не ми харесва вече, не е безопасен . Застраховките на колите скочиха много. Преди беше много по-спокойно, но се напълни с румънски мангали и африканци. Търся си друга квартира в района, където искам да кандидатстваме за училище и където живеят всичките ми приятели. Ясно ми е, че е на късмет, но има ли какво да направя, за да си повиша късмета. Нямам опит с агенциите. Но миналата седмица се обадих за едно жилище, което напълно отговаряше на всички мои нужди, с изключение на паркирането на две коли и се разбрахме за оглед след 2 дни, защото същия ден те не можеха, а пък следващите аз бях на работа. След 30 минути свалиха жилището от пазара. Не получих нито обаждане, нито СМС до момента, в който седнах в колата да тръгвам за огледа, че жилището е свалено от пазара. Как са реагирам в такъв случай? Направо бях бясна. Вчера се обадих за друго в същия район, но то е в ремонт през следващата седмица. Казаха ми ако не ми звъннат, да се обадя аз. За момента нямало други кандидати. Стори ми се нормално отношение. Пак ще е проблем паркирането там на две коли, ама ще го измисля, иначе пак ми отговаря на нуждите перфектно място за детето да ходи на училище там, много е близо. Всичкото упражнение го правя с цел повече спокойствие и да мога да работя повече, а не да се ангажирам с придружаване. Имаме сравнително добри доходи за тук, не взимаме помощи, освен детските. Има и по-скъпи жилища от това, но са по-далече, пък и не искам да си давам всичките пари, като мога след 1-2 години да си купя мое. Приемам всякакви съвети за как да действам с агенциите и какво им се харесва като отговори, документи.
Извинете за дългия пост.

# 58
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 296
Бела няма унифициран отговор Simple Smile мога да ти напиша опит от 6 наемания на жилище все с агенции. Първото ни го дадоха даже преди да имаме банкова сметка и мъжа ми тъкмо беше взел първия си договор тук.
Първо и най -важно не го приемай лично случващото се, те са имали друг оглед и най -вероятно Хората са им отговорили същия ден или нещо друго е станало, не винаги се обаждат. Гледаш обявите всеки ден, най-хубаво е да попаднеш на имот който е току що обявен и звъниш веднага. Аз съм звъняла по няколко пъти ако трябва и преди огледа.
За доходи и всичко което са ни питали си казваме реално. Казвате, че ще дадете референция от предишния собственик. Вие имате котка, имай предвид, че трябва изришно да е упоменато, че приемат домашни любимци.
Друго Важно, нямат право от миналата година да ви искат такса за кандидатстване на имота.
Това на прима виста, че детето ме дърпа, но ако мога с нещо конкретно да помогна казвай.
И не става лесно понякога. Аз не съм ви казала, но не издържах на времето в Шотландия и още миналата година казах, че искам да се върнем в Англия, търсила съм квартира от 400 км, огледи всяка събота и пътувания, на един и оглед се оказахме 6 семейства и просто си тръгнахме. Обаче намерих бе, точното жилище за нас 😂
Веджи пак съм ти близо да знаеш, както и на Дорет Wink и съм в любими си град отново.

# 59
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Happy Bella, търпение и упорство. Както Илейн е написала, не го приемай лично. Търсенето в някои райони е голямо. Синът ми си търси квартира в Кардиф, абсолютно същата ситуация. Докато разбере как стават нещата му отне време и изпусна две квартири. Приемаш първия час за оглед, който ти предложат, надяваш се огледите преди теб да не я вземат. Отидеш ли на огледа и ти хареса, веднага на място казваш, че я взимаш. Като топъл хляб вървят някои жилища. Късмет и бързо взимане на решение трябва, не е до това, дали те харесват или не. Харесването е после, като тръгнат да ти гледат доходите и ти поискат депозита 🤪

Общи условия

Активация на акаунт