ДЕВЕТОКЛАСНИКЪТ е във владение на ваканционното настроение

  • 31 059
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 394
Деветокласници - като преборят половината литература. Туй то! Stuck Out Tongue Winking Eye
Въх, нИдей, някои ще останат в осми клас така. Joy

# 16
  • Мнения: 2 394
Щерката започна с Дон Жуан. Срам - не срам, взехме съкратеното, въпреки, че винаги се напъвам за пълното издание, но тук нямам шанс. Потръгна добре, чете ми на глас части от поемата. Не е от най - четящите за съжаление.

# 17
  • Мнения: 561
И аз да се класирам.
Спунк, благодаря. Моят въобще не му пука как е дефиниран - осмокласник или деветокласник.
Той просто си е в Голямата ваканция. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 922
Спунк, благодаря за темата!
Благодаря на всички за пожеланията! Подадох заявление за второ класиране и сега ще чакам. По повод четенето, и моя може да не се класира за девети клас. Твърди, че е започнал христоматията, ама е в бабиндом и не съм сигурна, а за книгите по немски - изобщо.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 361
Запис и от мен.
Спунк, мерсаж за темата, то и ние сме в плен на доброто настроение. Аз специално съм ги изпратила и двамата при баба им и съм топ.
Селена, сигурна съм че ще приемат детето! После да се похвалиш!
И ние се отказахме от гръцко. Ще ходим на Южното от 20.07.
Ако има някой в района на Созопол да се обажда.С радост ще се запознаем. А и наборите няма да скучаят.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Цоп и аз тук - майката на осмокласника хич не е във владение на ваканционно настроение, но той пък май с пълна сила Laughing

Да ви кажа, направо ми е жал да го карам да чете нещо Relaxed Колкото и да беше несериозно ДО, доста се натовари най-малкото психически, а ваканцията ми се струва толкова кратка, че не знам кога ще има време за литературата. Може да си останем в осми клас Laughing Ще го накарам някакви резюмета да прочете, да знае за какво иде реч. Учителат по БЕЛ, когото спрягат за девети клас, бил доста сериозен, та на него ще разчитам да държи юздите.

Игривата слива, ние отиваме 10 дни след вас. Дано не ни лепне някой вирус дотогава Hands Pray

# 21
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Хоп и в тази нова тема. С благодарности към Спунк, както винаги!

Да се и редактирам.Пратила съм три книги за трите седмици престой в София.За лагера няма да пращам,че то толкова багаж има...Вече е прочел две от тях - "Дон Жуан" и "Мадам Бовари".Втората му е била определено по-интересна.Но аз го и очаквах.
Намерих и три книги на английски,каквато беше заръката на госпожата.Не зная дали са подходящи за ниво А2-В1,но са с приличен шрифт и са около 100тина страници- "Том Сойер","Белият зъб" и разказчета на О Хенри.Ама и никой от вас като не ми препоръча нищо,взех че сама си потърсих книжки.Сега остава да прочете,преведе и да резюмира като се завърне след държавното т.е. средата на август.

Оф,забравих да поздравя студентите на Ради и Спунк!Да им е леко и успешно следването!

Последна редакция: вт, 14 юли 2020, 16:40 от Вилиан

# 22
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
Да се появя и аз, че от как сме се върнали, много работа имам и само чета.
Ние успяхме с гръцкото море, даже удължихме с 2 дни почивката. Наборът беше с нас, не се е оплаквал да му е скучно. Но ние бяхме с кемпер и имале разноибразие, макар да спахме по къмпинги.
Той усилено си ходи на тренировки, че и по два пъти, даже днес и на тебис щял да ходи с баща си.
Четене - какво беше туй нещо Stuck Out Tongue Winking Eye

# 23
  • София
  • Мнения: 2 768
Хоп цоп и аз в новата темичка.
Спунк, чудесно заглавие, и на мен ми пасва идеално, нищо че не съм осмокласничка😆
И ние сме от групата, която ще повтаря 8 клас, засега 0 прочетени от задължителната, с обещание като свърши курса към Гьоте да започне. Да видим... 🤐

# 24
  • Мнения: 1 919

Намерих и три книги на английски,каквато беше заръката на госпожата.Не зная дали са подходящи за ниво А2-В1,но са с приличен шрифт и са около 100тина страници- "Том Сойер","Белият зъб" и разказчета на О Хенри.Ама и никой от вас като не ми препоръча нищо,взех че сама си потърсих книжки.Сега остава да прочете,преведе и да резюмира като се завърне след държавното т.е. средата на август.

Малко преди да питаш бяхме коментирали книги на АЕ, аз бях пуснала един линк с всякакви нива книжки- бяха да се четат от сайта, подобно на Читанка.

# 25
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 371
Спунк, Flowers Hibiscus

Коя христоматия беше по-добра? Ако трябва да чете целите произведения, останах си осмокласна мама.

Вилиан, благодаря за идеята за книгите! Нашата учителка не е казвала такова нещо, но може и да ми е спестено.

Нашите все още не протестират и се забавляват на почивка с нас. Харесва им и на село. Там социализацията може и да се получи, защото са си една групичка от има-няма 10-12 години. Тук - няма шанс за контакти извън семейството. Имаше 2-3 деца от стария клас, с които си пасваха, но живеят далеч, а и са почнали да им се поразминават интересите.

Обмислям дали/кога ще мога да преместя офиса на по-тихо и спокойно място. Някой може ли да ми препоръча предплатен мобилен интернет и към кой мобилен оператор? За 1-2-3 месеца.

# 26
  • Мнения: 2 069
Хайде и аз да се разпиша Simple Smile
Ваканцуваме яко, това книги, задачи - непознати са тия думи Simple Smile
Отиваме другата седмица за 5 дни на север, моите момчета играят голф и ще участват в някаква академия, ние с наборката ще се печем на плажа... Гърция май няма да ни огрее това лято, но сме се заканили началото на август да катерим Мусала с децата и да направим едно планинско-пещерно пътешествие. Вкъщи е като един хан, всеки ден идват някакви тийнейджърки, спят у дома, хайманорят през деня. Разрешавате ли им да пият алкохол? Мойта мома днес пак си поканила  гостенка и така леко срамежливо ме попита дали може да им купя по един ябълков сайдер Simple Smile сега се чудя дали да ходя до магазина... иначе баща й понякога й дава глътка вино, на купони още не е ходила, беше на рожден ден на басейн и сподели, че е опитала бира, но не й харесало.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 168
Да се включа с още един дето ще си остане в осми клас. Гъливер само се подмята и мести, но да се отвори - не.

selena6, стискам ви палци.

slavena, сайдера е слабо алкохолен. Сина ми отскоро пие по малко. Засега не се впечатлява от по-силни питиета и се надявам да си остане така.

# 28
  • София
  • Мнения: 11 961
Абе стига мъчихте децата! Тези книги ги има и във филмов вариант. Joy /Обаче "Дон Кихот" и във филмовата си версия е трудно четим. Laughing /

# 29
  • София
  • Мнения: 7 049
Аз само ги чета и не смея да се включа. У нас, списъкът с книгите все още е само една снимка в месинджър. Joy
Не давам зор. Не стига, че с това ДО стояха толкова време над книги, компютри, и затворени, че сега сърце не ми дава да споменавам книги. Ако започнат с ДО, ще имат време и по два пъти да ги прочетат... Smirk

Общи условия

Активация на акаунт