Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 62

  • 21 565
  • 730
  •   1
Отговори
# 300
  • Пловдив
  • Мнения: 2 921
Здравейте,група!Ето моето питане.
Преди 8 г(2012). си правя пълни изследвания в Писане ц

FT3 -  3,44      (2,02-4,43)
FT4  -  1,15      (0,93-1,7)
TSH  - 1,88        (0,27-4,20)
Anti TPO -179,20   (0-34)
Anti TG  - 121,6       (0-115)

След месец повтарям отново антителата-резултатите са същите.Тъй като имах 2 миседа,ми казаха,че я хубаво да следя щитовидната по време на бременност.
След година забременява и пускам изследванията в Английска лаборатория.
Резултати 2013 г.

TSH-2,2  (0,27-4,2)
FT3- 4,72(3,1-6,8)
FT4 -16,150(12-22)
ANTI TPO 288(<50)

И в Англия и в България ми казаха,че нямам проблем и,че антителата в един момент може да започнат да рушат жлезата,но не се знае кога ще се случи.Да се следя.
Забравих да спомена,че имам витилиго от 15 години.
Към днешна дата не се чувствах добре-болки в мускули и стави ,умора.
Пълни кръвни изследвания идеални,липса на анемия.
Изведнъж ми прищраква,че може да е щитовидната.
Пускам изследвания в близката болница (България,провинция)На следващия ден след 4 дневен прием на антибиотик за уж гинекологични възпаление(незнам дали има връзка)
И се шокирвам
Anti TPO -31,9  (0-40)(
TSH  - 1,68            (0,29-6.92)
FT4  - 1,47            (0,8-2)

Възможно ли е антителата да паднат така стремглаво,без прием на каквито и да е добавки или диетарен режим?
Едва ли има връзка,но витилигото си расте.

# 301
  • Мнения: 11 849
Може, ако по някакъв начин сте премахнали първопричината за антителата. Едното е да сте променили начин на живот - овладяване на стрес, премахване на млечни и глутен... Другото по-вероятно е да сте излекували някакво възпаление, бактерия, вирус и т.н. и антителата са спаднали.

Juicyyy вероятно е ставало въпрос за полови хормони. Защото много жени след раждане кърмят, но си следят щитовидните хормони. Преди колко време е раждането?

# 302
  • Пловдив
  • Мнения: 2 921
Благодаря за мнението ви!Всъщност сега съм под стрес ,поради редица  житейски фактори и никога не съм имала каквото и да е заболяване,различно от грип и настинка.
След седмица ще пусна пак само Anti TPO  и ше видим.

# 303
  • Мнения: 11 849
Не е задължително да имате заболяване някакво. Ако имате някаква бактерия например, за която не знаете, не е казано, че тя трябва да създава проблем и да има изразени симптоми. Но ето пиете примерно АБ за гинекологичен проблем и тя също може да бъде повлияна от него. При някои хора има хеликобактер, кандида които могат да създават лек стомашен дискомфорт и хората пак да не знаят за тях и т.н.
Повторете си изследването щом искате.

# 304
  • Пловдив
  • Мнения: 2 921
Напълно резонно е всичко,което описвате.
Странното е,че преди високите резултати имам всички възможни медицински изследвания-генетични,имунологични,всички видове ,микоплазми,хеликоптер,хламидии,кандиди и какво ли още не.Лапароскопии диагностични,пълни хормонални  изследвания,следени по време на месеца.Всичко бе наред ,само няколко генетични мутации,свързани с  недобро усвояване на фолиева киселина  и В6,В12.Приемала съм витамините само по време на бременост,а последната бе преди повече от 4 години.Просто загадка.
Приемът с антибиотик бе голяма грешка,защото отидох при гинеколог на случаен принцип,за да споделя,че имам по-силни болки по време на овулация.И той ей така реши ,че имам инфекция и ХОП антибиотик за гонорея и хламидия без изследване,дори без течение.Постъпих глупаво,че го изпих,без тестове.

# 305
  • Мнения: 47 996
Не мисля, че има смисъл да тествате антитела след седмица
След няколко месеца примерно, ако ви е интересно, да
Лекарствата влияят много, каквото и да ми говорят

# 306
  • Мнения: 685
Може, ако по някакъв начин сте премахнали първопричината за антителата. Едното е да сте променили начин на живот - овладяване на стрес, премахване на млечни и глутен... Другото по-вероятно е да сте излекували някакво възпаление, бактерия, вирус и т.н. и антителата са спаднали.

Juicyyy вероятно е ставало въпрос за полови хормони. Защото много жени след раждане кърмят, но си следят щитовидните хормони. Преди колко време е раждането?

Преди 9 месеца родих. Всъщност ми го каза, защото й споменах, че в болницата са ми казали да изследвам тестостерон. Тогава ми каза, че никакви хормони не може докато кърмя, пък назначи някакви все пак, та затова се обърках 🤷🏻♀😬

# 307
  • Мнения: 11 849
nelina_london щом имате мутация за неусвояване на витамини от група В, трябва да приемате метилирани форми редовно, най-вероятно сте в дефицит, изследвали ли сте се скоро?

# 308
  • Пловдив
  • Мнения: 2 921
Не ,не съм изследвала.В6 и В12 бяха свързани единствено с рисковете за плода по-време на бременост.В предишният пост не бях достатъчно обстоятелствена.Усвоявето е по-лошо единствено на фолиевата киселина,затова пиех неофолик.И да ,трябва да продължа приема му,но съм от хората,които пият лекарства в краен случай.
Тази вечер завърших в спешното с инжекция урбазон.Оказа се,че болките са породени от антибиотика.Последва подуване на лимфи,изтръпване на части от лицето и невралгии по тялото.Уцелих първа алергична реакция,явно със забавено действие,в следствие натрупване на антибиотика.
Точно ставите и невралгичвите изтръпвания ме подтикнаха да изследвам отново щитовидната след толкова години,като си мислех,че ще се окажа с Хашимото.Засега жлезата е добре. След 2 месеца ще пусна само Anti TPO,за да видя дали и те са имали връзка с антибиотика.

# 309
  • Мнения: 1 518
Нелина, проверете б12 заради изтръпванията. Липсата му може да бъде отключваща причина при множествената склероза, която също е автоимунно заболяване. Освен от б12, периферните нерви мн добре се повлияват и от прием на б1.

# 310
  • Мнения: 11 849
Както е казала и Бонго, изтръпванията са симптом на дефицит на В12. Моя съвет е да си пуснете желязо, В9, В12 и хомоцистеин и да не неглижирате тази мутация въобще не е най-важна само за развитието на бременност.

# 311
  • Пловдив
  • Мнения: 2 921
Благодаря ви ,изключително компетентни съвети ми давате.Непременно ще пусна гореописаните.Хомоцистеин и желязо съм пускала много отдавна през 2012.

# 312
  • Мнения: 1 917
Момичета, пусках изследвания.. Това увеличение на Mid% опасно ли е и какво показва? И като си гледам хормоните, дали ще ми спре Пропицила(пия по 1 през 3 дни)?..

# 313
  • Мнения: 11 849
Ходих да го търся, до сега не съм чела за него.
Това намерих, сборен показател е и мисля, че не би трябвало да е нещо опасно в предвид, че същия показател в бр. е добре, другите показатели също са ок. Тя винаги ПКК се тълкува заедно, т.е. гледайки всички показатели
 
Скрит текст:
MID означава същото като MXD.

MXD (произведен от средни клетки) отразява съдържанието на смес от моноцити, базофили и еозинофили. Но тъй като моноцитите, базофилите и еозинофилите са колективно наричани средни клетки, MXD се нарича MID.
MID е мярка, отразяваща съдържанието на смес от моноцити, еозинофили, базофили и незрели клетки.
В MID се записва процентът на средните клетки, които включват моноцити, базофили (частично) и еозинофили от общия брой левкоцити в кръвта (MXD%).

# 314
  • Мнения: 610
Някой изпитвал ли е изтръпване на ръцете нощем след като е започнал хормонално лечение? В началото като почнал хормона беше често. Напоследък поиьчезна.
Май ще си пусна Б 12 да видя как е :/

Общи условия

Активация на акаунт