Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 62

  • 22 487
  • 730
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 7 284
Момичета някоя от вас имала ли е проблем с ФТ3 ниско при нормално фт4 и тсх ? Как го решихте ?

Аз имам ниско т3 при оптимални т4 и ТСХ, по последните ми изследвания.
Не съм решила този проблем, лоша конверсия явно, нямам идея как да я подобря.


В месото се съдържат аминокиселини, белтъчини, колаген, които са необходими за регенерация, възстановяване, обновяване на тъкани, мускули, лигавици. Аз лично не съм чувала за непоносимост към месо, или месото да дразни стомах и черва, или подобни стомашно-чревни неразположения. За разлика от млечни, глутен, плодове и зеленчуци...

# 661
  • Мнения: 1 527
Ето ти разтворим бульон. https://de.iherb.com/pr/Now-Foods-Beef-Bone-Broth-1-2-lbs-544-g/78089 Но не за готвене, а за твоите нужди. Освен всичко друго, костният бульон е естествен източник на пробиотици. По отношение на вегетарианството, още повече веганството. Тепърва в следващите десетилетия ще излизат изследвания и сведения за щетите и вредите от модерните глупости.

33hope, щом се чувстваш добре, не спирай. Ако трябва, само намали интензивността.

# 662
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Happy,казват варен ориз,картоф,месо.
И безглутенова диета.Друго за колит казват без мазно,пържено и люто...

Кокали от близки не знам бих ли взела,аз държа много на хигиената.
Бонго,мерси за разтворимия бульон.
Ако преварявам и разтварям желатин?
Съвсем изпсихясах вече.
Дано мога да ям и други неща.Да нямам хистаминова,фруктозна и лактозна недостатъчност.
Лекарите оставят хората с проблеми сами да си трошат главата.Да не говорим,че нито един не можа да ми каже със сигурност има ли глутен в Л Тироксин и в определени храни...

# 663
  • Мнения: 580
Какво ви е мнението за Д-р Петар Стояновски? Записах си час за днес.

# 664
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Какво ви е мнението за Д-р Петар Стояновски? Записах си час за днес.
Стискам палци да може да помогне!

# 665
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Здравейте,
бих искала да се посъветвам относно спорта. От около 10г спортувам активно (любителски) табата, спининг, тичане в парка, пилатес.. Не мога без спорт, чувствам се много добре така, гледам 3 пъти в седмицата да спортувам. От 4г. съм с Хашимото. Смятате ли, че трябва да преустановя кардиото, след като съм свикнала с този начин на живот? Изключение ми е бремеността и първите 3 месеца след раждането.Тежка бременост на легло 3 месеца..Отклоних се от темата...
Както казах и в предишния си пост кардиото и въобще интензивни упражнения при които се натоварва сърцето, както и ставите изобщо не са препоръчителни при проблеми с щж. Пилатеса е ок, също йога, плуване, каране на колело, ходене (поне по 7 км дневно, които са около 10000 крачки, всъщност най-голямата промяна откъм физическа активност, която направих беше ходенето, всеки може да си сложи крачкометър на телефона, инак като по-млад и аз съм спортувал много).
Аз се чувствам зле да ям разумни същества.
Ям пилета без много жал,защото са канибали и...имах една неприятна случка с кокошки.
И прасетата са канибали,обаче са доста умни.Гледах по анимал планет филми за декоративни прасета.Много готини бяха,с памперс вкъщи се разхождаха.Едно лежеше в легло и си цъкаше различни канали.Ако му харесаше нещо,си го гледаше...
Тук Джерами би казал,че трябва да съм готова да променя всеки един аспект в живота си.Обаче ме интересува дали трябва да вървя срещу себе си и да тъпча сама личните си убеждения.Борбата със самия себе си е най-трудна и най-тежка.И преди съм го казвала.
Не ям животни,които са изцяло тревопасни.Овце,кози,зайци,говеда...
Пила съм колаген заради болките в ставите,но ми е кофти и не искам да го пия заради убежденията си.
Другото,в което силно вярвам,е че при убийство,насилствена смърт,клетките запазват ужаса от смъртта.И смятам,че не бива да се яде каквото и да е месо заради този ужас.
Дори учени признават,че клетките имат памет.За мъртвите клетки нищо не съм чела,но...
Като деца не ни спестяваха да гледаме как колят животни.Тогава не приемах това като нещо лошо,но се сещам как пищях от ужас и болка в началото,не се срамувам,че преди години съм пищяла от това,че червата кървят,те при криза буквално се излющват.
Обаче помня писъци на прасета и зайци,когато са ги колели.Моите писъци от ужас доста приличаха на техните.
Бих искала да ям мляко,сирене,кашкавал,яйца,плодове и зеленчуци,ядки,зърнени,семена...
Трудно свикнах да пипам сурово месо,риба до ден днешен не пипам.
Но и готвеното месо без подправки не ми изглежда много добре.Винаги съм имала силно обоняние,месото мирише отвратително според моя нос.
Не съм на толкова високо ниво,за да мога да си отговоря как тялото ми не подкрепя убежденията ми,а се опитва да ме принуди да съм роб на капризите му.
Мими, нямам предвид точно това, да, човек трябва да е готов да промени себе си, но не и да променя личните си убеждения, защото убедеността е от огромно значение за следването на определен път, здраве на физическо ниво, без здраве на ментално ниво просто не може да съществува, аз със съвсем различно от модерните в момента вм-нвх течения подобрих здравето си, както и абсолютно всички показатели ми се подобриха без изключение, относно храненето преди да ми се открие проблема, мразех боб, не бях чувал за киноа елда или нахут, от зърнените ядях само ориз, от бобовите само леща и то веднъж на няколко месеца, почнах да се храня по този начин и взе че почна да ми харесва, особено нахута ми е много вкусен, а пък месото, което преди много обичах, взех да се усещам, че все по-трудно ми става да се връщам към него, след периодитe на растително хранене (тъй като последните години няколко месеца съм само на растителна храна), мисълта ми е, че ако тази храна не беше почнала да ми харесва, просто щях да търся други варианти. Ето примерно риба не обичам изобщо, знам, че в нея има най-голямо количество омега 3 (макар, че има и много вредни метали основно живак), но ям рядко и то основно от консерва, (може би някой ден ще се насоча към омега 3 на добавки). Въпроса, е ти да усетиш, кой е твоя път. Просто не се влияй от моди, а проучи внимателно нещата, историите на реални хора, подобрили здравето си също вдъхновяват. Има вегетарианци, в прекрасно здраве, тук в бг също има такива, изгледай примерно това https://www.youtube.com/watch?v=_jicntZ4EHc или това https://www.youtube.com/watch?v=jGpIYxm6-Ew има дори и вегани в прекрасно здраве (много съм писал за един кардиохирург Елсуърт Уорхъм, който е веган половината от живота си, а почина преди две години на 104), макар че там баланса смятам, че е прекалено крехък. Това за спомена в клетките определено има нещо вярно, (всъщност в основата на хомеопатията са теориите за спомена на водата), не знам кой беше казал, че ако направят кланиците с прозрачни стени, 90% от хората ще станат вегетарианци. Най-важното, е че ако нещо се върши насила то полза от него няма, няма как човек да е здрав насила, или да обича насила и т.н. Но както съм казвал и преди, ти най-точно можеш да определиш сигналите на тялото си.
Другото,в което силно вярвам,е че при убийство,насилствена смърт,клетките запазват ужаса от смъртта.И смятам,че не бива да се яде каквото и да е месо заради този ужас.
Пълни глупости са това.

Никой не те кара насила да ядеш месо, не яж, но трябва да си готова и да си понесеш последствията от липсата на храна, защото само на хляб, ще продължаваш да си носиш дефицитите и никакви хранителни добавки или билки няма да ти помогнат и само по-зле ще става. Първо сама трябва да си помогнеш. Вайкането не се брои. Имаш едно тяло и щеш не щещ, ще трябва да му "робуваш", ако не искаш да ти отмъщава.

Хората сме генетично, все още ловци-събирачи, а още по-рано сме били и (сори) мършояди. Зъби нямаме, но имаме мозък, а нивото на киселинност на стомаха една от най-ниските сред животинското царство. Не съм и чувала, някой да е намирал някога, пещерни рисунки на отглеждащи растения.
Само, че средната продължителност на живот на човек в онези времена е била 30-35 години, когато някои от племената започват да култивират почвата и да отглеждат растения за храна, дължината на живот им се вдига значително в сравнение с племената, които продължават да разчитат на ловуване за препитанието си. Всъщност в предни мнения съм цитирал изследване сред инуити и разликата в тяхната продължителност на живот в сравнение с хора от останалите краища на страната им, мисля, че жените живееха средно с 14 години по-малко. Освен това ти сама казваш ловци-събирачи, а месото не се е събирало по земята, а по-скоро растения, семена, ядки, зърна.

Последна редакция: пт, 28 авг 2020, 13:54 от jerami

# 666
  • Мнения: 20 239
Какво ви е мнението за Д-р Петар Стояновски? Записах си час за днес.
От София мед ли?

# 667
  • Мнения: 18 542
jerami,
Скрит текст:
Ами да ама едни от основните причини са били високата детска смъртност, воюване, инциденти и инфекциозни заболявания. Аргументът "средната продължителност на живота" е изсмукана от пръстите и е само една теория, не е факт. Кел файда да живееш до 100 като през половината от тези години си инвалидизиран и дрогиран, а последната четвърт и не с всичкия си.
 
Събирали са дръжки. Ти пробвал ли си се да "събираш" и да се изхранваш от храсти и от земята? Щото конкуренцията е доста голяма и ти (аз) няма да се доредим често. Ловът е бил едно от основните средства за препитание, преди развитието на земеделието. Животни има и е имало във всички географски ширини и всички сезони, което не важи за растенията в достатъчно количество, че да може да се изхрани цяло племе. Това е причината за възникване на земеделието. Човешката популация се е увеличила и храната е започнала да не достига, и понеже тогавашния човек е имал мозък и го е използвал, изобретил е земеделието и да не забравяме, животновъдството.
Суплементирането на омега 3 вместо яденето на прясна риба не е много блестяща идея, освен ако не си абсолютно убеден (което не ми е ясно как може да си) че в продукта който купуваш, няма никакъв риск да е започнал процес на окисление. Екстрахирани мазнини не препоръчваш да се консумират, но си готов да взимаш омега 3 на добавка.... интересно.

# 668
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
За Омега 3 мога да кажа,че по едно време ми действаше добре.Казаха за ставите и костите да го пия.Рибеното масло е единственият вариант да влезе нещо рибешко в организма ми.Нямам идея било ли е окислено,пила съм Ескимо и на Фортекс рибеното масло.
Могат ли да се развият бактерии в тези продукти?Знам,че добавките не са със същия стандарт като лекарствата.
Днес изхвърлих меки капсули каприлова киселина на Нау Фудс.В годност,но капсулите бяха залепнали и миришеха лошо.От жегите явно,не знам.Така или иначе изпих повече от половината,но ефект нямаше.От зимата не ги бях пипала.

# 669
  • Мнения: 48 197
Риба и аз вече не мога да ям грам. Особено достъпната и богата на омега скумрия, има много хистамин или не знам какво. Обичам, но изобщо ама изобщо не ми понася риба и рибни. И залагам на таблетки. Не много редовно. Добре ни се отразяват.
Еми суплемрнтите не са същото като качествена храна. Но...аз лично имам проблем с осигуряването на качествена храна. Нямам достъп до (истинско) пасищно месо, масло, мляко,яйца. Освен финансов, проблема ми е и с доверието...не смятам, че всички продаващи продават наистина такива стоки. Съответно взимам добавки, умерено.

# 670
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Има ли някакъв прост тест за хистаминова непоносимост?
Нямам възможност да отделя голяма сума за изследвания.Вчера пак ядох филе и вечерта чудесна диария.Дадох за микробиология отново,но вече не знам какво да изследвам.А и ме викат за ТЕЛК др.месец,ще пускам пак разни дивотии,които изобщо не се по каса.
Ям ли банани-диария.Домати-излизат несмляни дори,пица-ужас...шоколад също...Все към такива храни (а така ги обичам).
За лактозната ми е ясно.

Някой знае ли при птоза може ли да се наруши функцията на червата и ако може,как в един момент има ремисия?
То и за хистаминовата и лактозната непоносимост въпросът ми е същият.В период от няколко месеца си хапвал шоколад,чипс понякога (много рядко),пица... не е чак такъв проблем.В един момент адски болки и диарии от всичко това.
Наистина не схващам.

# 671
  • Мнения: 48 197
Еми то с тия храни и аз съм така, не знам какво се чудиш. Филето пушено ли беше? Подходящо за теб е филе- сурово месо, което да си свариш или изпечеш. Без дразнещи подправки. Това е положението.
Не знам дали има достъпни тестове за лактоза и хистамин. За човек с куп алергии мисля е логично да не консумира храни, за които се знае, че съдържат много хидтамин по принцип Simple Smile

# 672
  • Мнения: 18 542
В UK са правили са изследване на комерсиални омега 3 добавки от рибни и нерибни източници и са открили следи от алдехиди и със съжаление казвам, от нерибните източници са били в по-голямо количество. Сега не знам конкретните продукти ли са бил по-замърсени или поради друга причина и изследването не е било от някакъв висш ранг с хилади проби, но все пак имам едно на ум когато купувам добавка. 

Проблемът е, когато започне процес на окисление, а такъв се случва много лесно с полиненаситените мастни киселини и ако продукта не е бил съхраняван правилно, дори запечатан може да се окисли. И аз взимам рибено масло, защото има положителен ефект, но гледам да не ми е основния източник на омега 3. За щастие, обичам риба, за нещастие, не ям достатъчно често. Ако не се консумира никаква риба, сигурно е по-добре все пак да се набавя омега 3 от добавка, но винаги от храна е по-разумният и добър източник (лично мнение) вместо от изолат.

Мария, с тияфилета до никъде няма да я докараш. Вземи си чисто месо и си го готви. Във филетата слагат какво ли не. Не че и месото не го помпат, но все пак е много по-добър вариант с много по-малък риск от реакция.

# 673
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Факт, е че от естествени източници винаги е добре да се набавя всичко, обаче океаните са прекалено замърсени и в рибата се утаяват прекалено много тежки метали, които са сериозен проблем, не съм казал, че ще почна да пия омега 3, а че евентуално някой ден, което може и никога да не се случи, все още не съм намерил изследване, което да покаже, дали въобще имам нужда от такива (тъй като все пак консумирам риба, а и в растителните храни също има такива), относно другото аргументът "средната продължителност на живота" не е изсмукана от пръстите и само една теория, а категоричен факт, абсолютно всички изследвания го доказват без изключение, просто не съществува столетник хранещ се вм-нвх и няма и да съществува,  това, че видиш ли, който живее по-дълго задължително, ще бъде инвалидизиран, дрогиран, не с всичкия си и т.н. и затова всички да се хранят високомазнинно, за да не доживяват до повече от 80 дали има нужда от коментар има милиони столетници, в добро здраве и обслужващи се сами въпросния доктор Уорхъм има видео как на 103 години се качва с жена си в колата и я закарва на центъра, на 98 имаше интервю където мисълта му течеше изключително гладко, и говореше със сериозна медицинска терминология, на 93 пък имаше видео как отива да оперира човек, в едно друго видео за една от сините зони в Южна Америка, един човек на 101 се качваше на коня си и го яздеше, като беше закусвал с царевични тортили, преди няколко мнения споменах за един грък от друга синя зона (на който 9 лекари му бяха поставили фатална диагноза), за който пък има видео как на 98 години се качва на стълба за да бере маслини, и такива примери много.
Относно последното ти нещо относно събирането, и лесното ловуване, може да погледнеш снимки как са изглеждали тогавашните животни, щот тогава не е имало магазини от които да си купиш месо и не е имало домашни животни, а много свирепи същества, които са се борили много сериозно за живота си, и заради това започва земеделието и съответно се увеличава продължителността на живота.
Риба и аз вече не мога да ям грам. Особено достъпната и богата на омега скумрия, има много хистамин или не знам какво. Обичам, но изобщо ама изобщо не ми понася риба и рибни. И залагам на таблетки. Не много редовно. Добре ни се отразяват.
Еми суплемрнтите не са същото като качествена храна. Но...аз лично имам проблем с осигуряването на качествена храна. Нямам достъп до (истинско) пасищно месо, масло, мляко,яйца. Освен финансов, проблема ми е и с доверието...не смятам, че всички продаващи продават наистина такива стоки. Съответно взимам добавки, умерено.
Всъщност имам спомен, че преди години, и аз съм правил реакции към някои риби.

Последна редакция: чт, 27 авг 2020, 15:36 от jerami

# 674
  • Мнения: 18 542
...а много свирепи същества, които са се борили много сериозно за живота си, и заради това започва земеделието и съответно се увеличава продължителността на живота.
Ама ти сериозно ли? Няма какво повече да напиша по тази полемика.

Общи условия

Активация на акаунт