Престои и лечение в болница

  • 985
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте, преди месец и половина ме диагностицираха с туберкулоза. Всичко е наред лечението ми минава що годе нормално, но съм в белодробна болница, в която приемат и лекуват болни от ковид 19. Дали заради това или по принцип никой от болните не излизат навън дори и на двора на самата болница. Има болни от плевмония, различни други белодробни заболявания, но и тях не ги пускат... та въпроса ми е, който скоро е лежал в болница и е минал по този път дали навсякъде е така? И въобще имат ли право да ни ограничават така свободата, тъй като аз съм 50 дни тук и единственото нещо което виждам е това през прозореца... и скоро трябва да си търся психолог..

# 1
  • Мнения: 25 651
Едва ли причината е ковид. Туберкулозата е достатъчно сериозно заболяване, за да позволят на заразоносители да се разхождат свободно. Щом още те държат в отделението, значи си заразоносител.
По-интересно ми е как така се оказа болна? Не си ли ваксинирана? Ако не си - защо? А ако си и въпреки това си болна – какво е обяснението на лекарите?
Това са въпросите, които трябва да си задаваш, а не защо не те пускат да се разхождаш сред останалите болни, на които само туберкулоза им липсва...

# 2
  • Мнения: 4 205
Допълнение към горното: и на теб не ти липсват техните зарази.

# 3
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 909
Бързо оздравяване. Аз скоро бях в хирургията и преди операцията исках да отида да си купя кърпички и жетони за телевизора и ми казаха, че не пускат никой да излиза от отделението, освен за изследвания или операция. Ако близките ми носеха нещо слизаше санитарка, за да го вземе.  Не е само при вас така, но както е казала дамата преди мен Вие имате доста сериозно заболяване. Затова само мога да ви пожелая скоро да се оправите и да Ви изпишат.

# 4
  • Мнения: 18
От туберкулоза може да се разболее всеки независимо дали има ваксините или не. Лично аз съм с всички ваксини, но със слаба имунна система вследствие от прекарана варицела и контакт с друг болен от туберкулоза се докарах до тук...  след това болния който ме е заразил не ми каза че е бил болен и когато е бил най-заразен съм имала контакт...Аз не желая да се срещам с други хора, не ви желая и да се поставите на мое място никога, но за 50 дни най-малко се обездвижваш... и не мисля че е нормално всичко това. Болничата се намира на сред гора и мисля че все пак това и е идеята, не е в центъра на София за да няма къде да се излезе..

# 5
  • Мнения: 25 651
От туберкулоза може да се разболее всеки независимо дали има ваксините или не.

Едва ли. В противен случай всички щяхме да сме болни от туберкулоза.
Нещо около ваксинацията или антителата ти не е наред – насочи там вниманието си. Ако има виновни, да си понесат отговорността.
Разбирам, че ти тежи тази изолация, но не разбирам защо подценяваш заболяването си.

# 6
  • Мнения: 1 839
Имат право, чисто законово.

Цитат
На задължителна изолация и/или болнично лечение подлежат лица, болни от и заразоносители на холера, чума, вариола, жълта треска, вирусни хеморагични трески, дифтерия, коремен тиф, полиомиелит, бруцелоза, антракс, малария, тежък остър респираторен синдром, COVID-19 и туберкулоза с бацилоотделяне.

Ако бяхте само туберкулозни, можеше и да ви пускат в градината. Все ще изтърпиш няколко месеца. Не знам и ти с какъв акъл искаш да минаваш покрай пневмонии и коронавируси. Не ти стига туберкулозата, искаш да лепнеш и друго?



Как' Сийка, заразяват се и ваксинирани. БЦЖ-то предпазва в детска възраст, 10-20 години след поставянето вече не толкова.

Последна редакция: вт, 14 юли 2020, 20:25 от crow

# 7
  • Мнения: 25 651
Е, нали затова периодично се прави Манту? При проблеми се прави реваксинация.

# 8
  • Мнения: 1 839
Последното манту е на 11. Ако е била с положителни мантута, изобщо не е реваксинирана след родилното.

# 9
  • Мнения: 25 651
Хм, сега така ли е? Със сигурност са ми правили Манту в последните класове на гимназията. За след това не помня.

Както и да е. Ако човекът, който е заразил авторката, беше си седял кротко в болницата, тя сега нямаше да е болна и да пуска тази тема.

# 10
  • Мнения: 18
Ами жалкото е че когато нямаш връзки и не буташ пари там където трябва си седиш на г*за в болницата и си трайкаш на отношението и на лекари и на сестри! Въпросната, която ме е заразила е лежала 5-6 дни в същата болница, след това се е правила на циркаджийка и са я пуснали за домашно лечение, а живее с родителите си! Е в такава смотана държава живеем за едни може, за едни не! Имаше и хора също болни от туберкулоза с мен които почнаха да ги пускат да излизат навън уж да си свършат работа. Това за вас нормално ли е. Аз съм отговорен човек и съм напълно наясно че съм опасна за другите все още и дори не бих си го помислила да контактувам с някои здрав или да излъжа за да изляза. Разбрахте ме погрешно, интересуваше ме хайде мен и болните от ковид да са изолирани, обаче останалите? На всички ли в болниците приети се отнема свободата и до колко е законово това?

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
В момента сме в извънредна епидемична обстановка.Може би адвокат може да каже кое е законно и кое не съвсем.
Аз съм с улцерозен колит (не знам със сигурност,ту го пишат,ту го отхвърлят).
Преди да разберем какво ми има,правех много тежки диарии.И ме приемаха в Инфекциозно отделение.Там е заключено навсякъде,не пускат дори за цигара на двора.Изписаха ми едни лекарства,които нямаха,но не ме пуснаха до аптека да си ги купя.На майка с малко болно дете с дизентерия не позволиха да купи лекарства,които нямаха,ходи санитарката(след разправии),а беше спешно.
От редовния престой там се заразих с варицела,без да съм имала контакт с болни.Тежко я карах,бях на 28.Пак ме приеха там и ме изолираха в отделна стая,на отделен етаж.Нямаше звънец за сестрата,виках през стълбите,защото не ми позволяваха да се качвам на другия етаж.
2019 карах някаква ужасна вирусна пневмония,пак в болница.Тогава пускаха,но предупреждаваха,че има туберкулоза и не е добре да контактуваме с други пациенти.Тоалетната беше обща на етажа.
Тези мерки са правилни,ако не беше корона,може би щяха да те пускат.Но ти си с отслабена имунна система,не е добре да имаш допир с Ковид или вирусни пневмонии.
Знам за каква мизерия става въпрос в държавните болници и силно ти съчувствам.
Аз самата не съм много добре,бях на 20 юни в болница за колоноскопия,щях да умра при упойката (алергия съм направила).Доста е било зле положението,нямала съм жизнени показатели за кратко.Сега съм предимно вкъщи,с противоалергични.Никой не ме спира да излизам,но не се чувствам много добре,излезе и че имам астма.
Много е тежко и тягостно да си на едно място,особено в болница е ужас.
Повтаряй си,че ще мине и това,ще се излекуваш и пак ще имаш хубав живот.
Може би когато спреш да си заразоносител,ще те пуснат да се прибереш.Но тогава пък ще трябва сама да се пазиш.

Последна редакция: вт, 14 юли 2020, 22:23 от mariqivanova799

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Не всяка форма на туберкулоза е свързана с бацилоотделяне, съответно със заразяване. И това се взима предвид от лекарите, а не "Пенка излиза, искам и аз пък!"...

# 13
  • Мнения: 12 806
Мен също не ме пускаха да излизам от инфекциозно отделение в Германия, където карах някаква ужасна стомашна инфекция, не мисля, че някога изобщо съм била по-зле. И там не дават на близките да влизат, естествено. Като се поосвестих, се разхождах по коридорите, понеже и вятърът можеше да ме духне и трябваше малко от малко да започна да се възстановявам. Това не ми забраняваха, даже ме поощряваха да започна да ставам и да се раздвижвам по малко, но и нямаше как да имам контакт с други болни. Задължаваха ме да нося маска, ако влезе някой лекар или сестра в стаята, но и те си носят маските.
При така отслабена имунна система не съм и мислила да претендирам, че не мога да излизам "на по цигара в двора" (шегичка, аз не пуша). Каква свобода на човек, който е най-голямата пандемия едвам е оцелял от друга тежка инфекция..

Последна редакция: сб, 18 юли 2020, 14:49 от Uncommon

# 14
  • Мнения: 246
@sadgirl91 Напълно е нормално да ограничават излизанията ти. Преди време имаше туб диспансери ,където болните можеха свободно да се разхождат,но сещаш се какво се случи с тях.Напълно те разбирам как се чувстваш , бившата ми приятелка изкара доста тежко престоя си там , наложи се да се "разболея' и аз за ме приемат при нея( но пък това това бяха два страхотни месеца Simple Smile )

Общи условия

Активация на акаунт