Пневмоторакс - течност бели дробове

  • 1 101
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте, преди две години мой близък (на 30 години) беше опериран заради течност в белите дробове - пневмоторакс, в следствие на пневмония с усложнения. Всичко се случи без да е имал никакви симптоми, просто една сутрин се събуди със силни болки и задух и се оказа, че нещата вече са доста зле. 55 дни по болници и накрая се наложи операция. Сега две години по-късно, миналата седмица всичко се повтори, само че вече има течност в сърдечната област и плеврата. Пиша ви с молба ако някой ваш близък или самите вие сте минали през нещо подобно, да споделите болница или лекар, който ви е помогнал. Той в момента е в болница в Бургас, в която беше и предният път, но се беше наложило да се транспортира до София, където беше опериран. Сега заради състоянието му стоим пак в Бургас, докато го закрепят, за да може да пътува. Ще съм благодарна ако някой може да даде дори съвет, който би помогнал.

# 1
  • Мнения: 11 843
Баща ми два пъти вече прави пневмоторакс, но не е опериран. Правят му манипулация за да го включат на вентилация в болницата и след около 10-14 дни когато дроба се разгърне и течността се изчисти , правят снимка и го изписват. Втория път му се случи 6м след първия път, но той не се пазеше, казаха му да не се напряга с физическа работа, дори да се пази от разболяване, защото ако се напрягаш да кашляш много пак може да се случи. Но той е на възраст и беше пушач, т.е. дробовете не са здрави и затова се получава.

Дано бързо се оправи човека, млад е...Казват ли да има нещо конкретно на дробовете?

# 2
  • Мнения: 25
Не, друго няма на дробовете, всичко е вследствие на тези пневмонии, които протичат с усложнения. Лошото е, че няма никакви симтоми, изведнъж се случва всичко.  Той нито е пушач, нито пие. Но последните месеци беше започнал да тренира и според мен и натоварването си е оказало влияние. При него е хронично, от дете всяка настинка прераства в пневмония.
[/i]quot
link=topic=1235907.msg41068352#msg41068352 date=1594749207]
Баща ми два пъти вече прави пневмоторакс, но не е опериран. Правят му манипулация за да го включат на вентилация в болницата и след около 10-14 дни когато дроба се разгърне и течността се изчисти , правят снимка и го изписват. Втория път му се случи 6м след първия път, но той не се пазеше, казаха му да не се напряга с физическа работа, дори да се пази от разболяване, защото ако се напрягаш да кашляш много пак може да се случи. Но той е на възраст и беше пушач, т.е. дробовете не са здрави и затова се получава.

Дано бързо се оправи човека, млад е...Казват ли да има нещо конкретно на дробовете?
[/quote]

# 3
  • Мнения: 11 843
Ами да, то се случва изведнъж процеса е такъв. Самата тъкан на дроба на места, които са увредени/изтънели се получават едни като мехурчета и при натоварване - физическо усилие, кашлица, вдигане на тежко се получава разкъсване на тези мехурчета и започва пълненето на плеврата - която е ципата около дроба. Вътре като се пълни притиска дроба и той се свива, на баща ми първия път се беше свил до размерите на юмрук. И всъщност тогава се получават симптомите - болки, задух, умора евентуално посиняване на устните, така че преди това няма как да се разбере по-рано, че ще се случи.

Явно трябва да спре да тренира и да се пази повече.

Общи условия

Активация на акаунт