Най-хубавото лято предстои, защото сърчице под моето тупти! Тема № 9

  • 27 538
  • 567
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 395
Привет!

Относно дрехите за изписването, носих му блузка с дълъг ръкав, панталон и чорапки. В болницата го обличаха също с дълъг ръкав, а го повиваха с тънка олекотена завивка.

Във връзка със соц. помощ за дете, ако не се лъжа се представят 2те лични карти + копия на тях + акта за раждане на детето.

# 46
  • Мнения: 35 109
Това е, че не знаех за втората лична карта. Утре ще я взема с мен. Мерси!
Как обличате децата у дома? Аз го обличам с боди с къс ръкав, ромпър и чорапки. Или панталонче и боди с дълъг ръкав. През деня отварям прозореца в съседната стая, за да влиза въздух. Когато го храня и не е в стаята, където спи, отварям прозореца, за да се обръща въздуха.

# 47
  • Мнения: 2 533
Само с боди къс ръкав и евентуално къси панталонки за красота, постоянно на отворени прозорци сме или климатик в същата стая

# 48
  • Paradisе City
  • Мнения: 40
Обличам само с боди с къс ръкав и чорапки за разкош. Вечер слагам и едни ританки. Все имам чувството, че ѝ е топло.

# 49
  • Мнения: X
Аз слагам тъничко боди с дълъг ръкав и ританки. Вечер е по боди със лятно спално чувалче. Слагах я с ританки но някак си ги сваля диването. Grinning

# 50
  • Мнения: 241
Родилите мами вече се гледат вкъщи - много сладко звучите Heart Eyes
Аз също имам още малко до термин, 30ти юли, но забелязвам обилно течение - воднисто, мокрещо, най-много сутрин. Няма миризма и цвят (е бяло е, но не е примесено с други цветове), но определено е повече от изминалите месеци на бременността. И сега съм в размисъл......ще се случва ли нещо или се вглеждам повече..... Извинете ме за подробното описание Flushed

# 51
  • Мнения: 132
Родилите мами вече се гледат вкъщи - много сладко звучите Heart Eyes
Аз също имам още малко до термин, 30ти юли, но забелязвам обилно течение - воднисто, мокрещо, най-много сутрин. Няма миризма и цвят (е бяло е, но не е примесено с други цветове), но определено е повече от изминалите месеци на бременността. И сега съм в размисъл......ще се случва ли нещо или се вглеждам повече..... Извинете ме за подробното описание Flushed

И аз имам такова от 3-4 седмици. Дори си пуснах микробиология, но излезе чиста. Явно е нещо нормално. И само изисква по-честа смяна на бельото.

Аз съм вече в 39 седмица, но никакви наченки на родилен процес още.. Бях се настроила, че ще пренося и май натам отиват нещата... ще видим.

# 52
  • Мнения: 278
И аз съм с такова течение...причинява ми лек дискомфорт за съжаление...а днес тепърва почвам 37-ма г.с. Сега съм на тонове, ама май да имаме наченки Да излизаме...след малко ще каже и лекарката Simple Smile

# 53
  • Мнения: 35 109
Аз бях с такова няколко седмици. Последната преди да родя беше съвсем обилно.

# 54
  • Мнения: X
И аз имах такова яко обилно.... наближава момента ....

# 55
  • Мнения: 132
И аз имах такова яко обилно.... наближава момента ....

Хаха, ми то си е време, че иначе трябва да се местим в августовската тема Wink

# 56
  • София
  • Мнения: 382
Момичета, как изписват децата в тези жеги? С късо или дълго ръкавче / панталонче?
Аз бях взела боди късо ръкавче и ромпърче, като мислех, че акушерката ще прецени с кое от двете да го облече, но накрая го облече и с двете Flushed
Към родилите- подадохте ли документи в социалните за еднократната помощ за раждане на дете? Какви документи се изискват?
  Според Google
Скрит текст:
Чл. 11. (1) Еднократна помощ при раждане на живо дете се отпуска въз основа на подадена молба-декларация по образец, утвърден от министъра на труда и социалната политика.

(2) Към молба-декларацията се прилагат следните документи:

1. оригинално удостоверение за раждане на детето, за което се иска помощта;

2. (изм. – ДВ, бр. 95 от 2012 г. , в сила от 4.12.2012 г.) копия от удостоверенията за раждане на всички деца, родени от майката, или удостоверение от общинската администрация за родените от майката деца;

3. (изм. – ДВ, бр. 95 от 2012 г. , в сила от 4.12.2012 г.) копие от разрешението за продължително или постоянно пребиваване на гражданите на Европейския съюз и Европейското икономическо пространство и копие от разрешението за продължително, постоянно и дългосрочно пребиваване на чужденците;

4. лична карта (за справка).
ММ утре ще ходи и ще кажа със сигурност. Моля се само да няма километрични опашки.

Относно обличането - предимно с боди къс ръкав и чорапки, ако е по-хладно може да сложа панталонче, а ако е жега го държа по памперс.

# 57
  • Мнения: 35 109
Аз ходих вече и подадох документи. Реално попълних само една декларация. Погледнаха ми личната карта и това е. След 15.8 да очаквам превод. Ако не получавате никакви помощи от социалните- носите банкова сметка

# 58
  • Мнения: 1 162
И нашия ден наближава и не мога да повярвам .
моето течение е по жълтеникаво и вчера беше и по гъсто ,но еднократно... ако до 22 не излезе самичка ще ме приемат в болницата под наблюдание ,а въобще не искам.Това заради диабета ,възрастта ,това че е ИКСИ и т.н ,за сигурност че всичко ще е наред ,така каза чичо доктор от болницата в която ще раждам:).
Колкото искам да си видя бебка и да мине трудната част-раждането ,толкова ми се иска да съм си бременна още 😄.Радвам се на коремчето ми ,всички ме пазят ....цял живот съм го чакала и ми се видя че много бързо отлетяха тези 9 месеца 😘

# 59
  • Мнения: 104
Привет, момичета!

Минавам да се отчета - на 16. 07., в 11.00 ч. в следствие на планово секцио в 38+1 проплака Рени - малка прелест с размери 2. 800 кг и 50 см.  Кърмим се, тя е страшно спокойна. Аз този път, за разлика от предходното секцио, се чувствам идеално, все едно не съм претърпяла такава интервенция.

Прегръдки на всички чакащи мами - нека всичко мине по най-лекия възможен начин! ❤️

Общи условия

Активация на акаунт