С надежда нова продължавам, на две чертички се надявам. ~бебеправене 377~

  • 32 989
  • 749
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 341
Ели, съжалявам за изхода от ситуацията Sad Освен да ти пожелая кураж и позитивно мислене за бъдещия успех, другите думи са излишни.
Понеже спомена за имунолог, не знам дали си чувала за доц. Русев, той е репродуктивен имунолог (и ендокринолог). Аз все още не съм била при него, имам час за септември, но отзивите за него са много добри, помогна на доста мои близки. Просто го споделям като информация, ако не си чувала за него и ако мислиш да търсиш повече от едно мнение. Успех и много стиснати палци 🍀

И аз минавам под прашеца. Този месец при поставяне на Преферт гел по аплокатора видях прясна червена кръв, беше по време на О и правихме тогава един опит, въпреки това. След 2 дни бях на доктор..каза ми, че това е било точно овулацията, до колкото аз го разбрах- спукването на фоликула. Ама в тези 2 дни между прокървяването и прегледа не оползотворихме овулацията повече, защото ме беше страх да не съм се наранила нещо с този апликатор и от това да е била кръвта, но явно е било съвпадение, защото не се видя нараняване и в крайна сметка пропуснахме ценни дни, ама карай, другия месец пак ще се работи 👩❤💋👨

Добро утро!
Минавам под синичкото .
След малко разговор с моя лекар ме праща на имунолог,т.к.не открива друга причина за неуспех.Говорихме и за опит при друг лекар,каза че не е проблем и с каквото може ще помага.Като начало в понеделник съм на имунолог в Надежда,а после ще видим...

# 76
  • Мнения: 710
A какви са отзивите за този Преферт гел - аз от тук го видях за първи път. Има ли/познавате ли доволни дами, които са ускорили процеса на забременяване с него?
Чудя се дали да не си взема и аз да пробваме....

# 77
  • Мнения: 82
A какви са отзивите за този Преферт гел - аз от тук го видях за първи път. Има ли/познавате ли доволни дами, които са ускорили процеса на забременяване с него?
Чудя се дали да не си взема и аз да пробваме....

Улеснява придвижването на сперматозоидите, и създава по-благоприятна среда за тяхното оцеляване. Лично аз на 2рия месец след като го ползвахме забременях при проблемна спермограма, при други момичета също знам, че е имало положителен ефект.

# 78
  • Мнения: 978
roxy, a дано да сте нацелили точния момент, стискам палци!

Аз пък утре съм шаферка и точно ще ми дойде...красота Grinning

# 79
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 082
Знам за Русев,но ми казаха да звънна на края на този месец за час евентуално за октомври или по-нататък...

# 80
  • Мнения: X
Одри - няма за какво да ми се извиняваш, всеки си изживява болката. Послушай си докторка и изчакай. Поне аз след последната си загуба, чаках година докато ми дадат зелена светлина. Пожелавам да е успешно ! Не следя чак всичко, тук съм от 2011г. , всяка от вас/нас ми е на сърце.
Йо - и аз съм пила подобни антибиотици, задължително нещо противогъбично !
Ели- Аз съм ходила при доц.д-р Конова в Плевен.  Мисля, че няма да съжаляваш, ако я посетиш.
Рокси - аз съм забременявала от ден, в който уж не е, а се пазехме тогава. Стискам ти палци да е станало чудото прекрасно !
Орхидея - щом не е бременност , провери хормоните. Друго - не знам кога си ходила на гинеколог, нека да те погледнат да няма полип, понякога от него се получават такива зацапвания и кървене - дано е нещо инцидентно, недей с негативизъм. !
Мизери - лека бременност до финал, минавам под прашеца !

# 81
  • Мнения: 2 516
И аз минавам да ви поръся обилно с розов прашец. Расте си добре, всичко е наред, обаче имам дни, в които почти не я усещам и почвам да се панирам, докато не ми удари як шут.😁
Днес ми е такъв ден и няма да се успокоя, докато не я усетя.
Това го казвам във връзка с тревогите, докато забременее една жена...Наистина после стават повече, а с раждането сигурно ще полудеем.

Пожелавам на всички скоро да се тревожите за ритниците. 💜💜💜🙏🙏🙏

Последна редакция: пт, 17 юли 2020, 14:37 от Re-Born

# 82
  • Мнения: 702
Re-Born права си, сега се тревожим защо не се получава, после пък като казваш ти и дали всичко е наред, а след това не искам и да си представям 😁. Благодаря за прашеца минавам и под него 😘 Леко бременеене 🤗
Рокси дано да сте нацелили точният момент, все пак плувците нали живеят поне 2 - 3 дни 🤗

# 83
  • Мнения: 220
Re-Born - минавам под прашеца ти и аз, розов или син няма значение. Важното е да са ни живи и здрави 👼

Мен вече за втори път ме обзема нещо като паника , ами ако съм бременна... Много силно чувство на страх и си викам сега пък това какво е.
А за раждането да не говорим, с много нисък праг на болка съм.
Всеки период си има своите притеснения и тревоги. Дай Боже всички да минем през тях, заслужава си.

# 84
  • Мнения: 82
Напълно подкрепям re-born. Точно седмица преди да видя + тест си говорих с една приятелка, която каза, че се тревожела преди да забременее, после пък още повече дали ще го износи, после да го отгледа и аз си викам оо само да забременея веднъж, малко по-късно паника дали не е извънматочна, после да не е кухо яйце, сега как ще му се развие сърчицето, а само като си помисля за БХС и направо истински ужас ме обхваща, виждам го като някаква огромна бездна дето трябва да прескоча, но не знам как ще намеря сили и овладея този силен страх... Аз съм си такава много съм тревожна за всичко, когато нещата не зависят от мен.
Рокси, не е нужно да се правят опити всеки ден, даже понякога е препоръчително да не е толкова често (при проблемна СГ), сперматозоидите могат да живеят до 72 часа.

# 85
  • Мнения: 1 781
Аз тогава пък ще влезна в типично мой стил леко на обратно и дразнещо оптимистично. Grinning
Може би е въпрос на характер (темперамент), може би е въпрос на изживяно и опит, със сигурност е въпрос на това срещат ли се проблеми по време на бременността. Аз обаче щом забременея и особено щом мина бхс си живея със спокойствието и увереността, че всичко ще е наред и накрая ще има бебе. Искам просто да дам една гледна точка, че винаги има мисъл ок ли ще е всичко преди преглед, но един месец си минава и заминава и не живея в ужас през това време. Ако бременността върви нормално и аз гледам да не прекалявам с мисленето.
Не казвам, че някой е прав и крив, просто се настройте и положително също така, бременността трябва да е период на щастие(ако няма усложнения). Аз стм супер отговорна, всички изследвания, прегледи, но не мисля и не живея на принципа ако преди да забременея се притеснявам какво става после пък като се родиии. Като се роди си щастлив. И естествено ще се притесняваш за детето си, но няма това да е водещото(надявам се!) по общия ви път заедно.
Дано не съм досадила или засегнала някого. Важно е за мен и харесвам темата, защото има много гледни точки, често ми е било полезно точно това на мен.

# 86
  • Мнения: 1 996
И аз да допълня, че най-важни са опитите преди овулацията, така че Рокси нищо не е загубено още. Не трябва да се забравя, че спермитата имат към 15 см път да изминат до тръбите, и въпреки, че са изстреляни с около 17 км/час във вагината се забавят и минават по 2-3 мм на минута, при нормална СГ. Най-добре си е да чакат в “засада”, за да не изтърват яйцето.
Минавам под прашеца на Борн и Мизи, и желая на всички ни скоро такива вълнения!
Ivied, Heart и аз съм си обещала при следващата след като мина 12 г.с. да съм спокойна и щастлива. Не че при предната не бях така от самото начало, но веднъж като са се объркали нещата си имам едно наум.

# 87
  • Мнения: 427
Юхууу, минавам и под синия и под розовия прашец Heart Eyes

Ели, аз съм ходила при тези имуноложки в Надежда. Пускахме разни изследвания, правих вливане. Като цяло не се славят много, много, но според мен стават за първоначални изследвания, за да имаш някаква посока след това. Успех и дано излезе там, че да го отстраните. За съжаление имунологията е сравнително ново и доста скъпо удоволствие Blush

Гери, съжалявам много. Като човек имал 3 загуби, ще ти кажа, че не става по-лесно, но трябва да продължим и да се борим още повече. Правили ли сте изследване на плода?

# 88
  • Мнения: 1 781
Да Марго Heart, абсолютно, опитът е много важен, аз осъзнавам, когато има загуба е друго, дори за момент помислих да изтрия коментара, знам че тук има момичета преживели много и не исках да съм не чуствителна. Но както казваш мине ли бхс човек трябва на себе си да си обещае да е позитивен. Хубаво е и за бебето, то ни усеща.
Никой не е застрахован...минават ми мисли, предстои ми ФМ след 20 дни, но да се тревожа предварително ми се вижда грешно, и работя съзнателно над това.
Извинявайте отново ако се включвам неуместно.

# 89
  • Мнения: 72
Мили дами на 31г съм от Плевен
Проблемът ми е АМХ 0.5
Запушена лява тръба с добър яичник, а дясна силно изкривена и стеснена с горе доло добър Я
Ма 26.06 ми беше 1-ви трансфер на 2 двудневни точици,на 13.07 се установи че не са се хванали
На 15.07 ми дойде М
Въпросът ми е кога наи-рано според вас мога да започна с ново инвитро
Бях на дълга протокол

Общи условия

Активация на акаунт