Изследване на ХОРМОНИ – 21 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 47 005
  • 740
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 646
Здравейте,

Днес пуснах ТСХ, ФТ3 и ФТ4, като ФТ3 и ФТ4 не са в норма. Дали може да кажете мнение?Също така се чудя дали лабораторията е от значение. Тези са пускани в Иван Рилски:

TSH 2.26 mIU/L (Реф стойности: 0.400 - 4.000)
FT4 11.42 pmol/l (Реф стойности: 12.00 - 22.00)
FT3 5.04 pmol/l  (Реф стойности: 2.88 - 4.88)

ПС: ТАТ и МАТ са в норма.

# 211
  • Мнения: 61
Здравейте, дами
Дали можете да ми помогнете с разчитане на резултатите от хормоните на щитовидната жлеза - имам един завишен (ТАТ- anti G) и се притеснявам
Благодаря ви!

# 212
  • Мнения: 710
Здравей, Денис!
Може ли коментар на тези изследвания на потенциален 7-ми ден след О.?
Виждам, че естрадиола е в горна граница, може ли да ми обясниш това какво означава?



Благодаря предварително Simple Smile

Привет отново, Денис,

след направени изследвания на Прогестерон и естрадиол точно на 7-ми ден изследвах полови хормони на 3-ти ден от МЦ и те са:

Естрадиол - 215.4       pmol/l     ЖЕНИ: фол.ф. 46-607

LH - 7.76       mIU/ml     ЖЕНИ: фол.ф. 1.1-11.6;

FSH - 9.88       mIU/ml     ЖЕНИ: фол.ф. 2.8-11.3

Тестостерон - 0.98       nmol/l    ЖЕНИ: (20г. до 50г.) 0.12-2.53

От предишни коментари мисля, че показват някакъв проблем, но ще се радвам да чуя конкретно за тези стойности. Благодаря безкрайно Simple Smile

# 213
  • София
  • Мнения: 35 919
Здравейте,
Днес пуснах ТСХ, ФТ3 и ФТ4, като ФТ3 и ФТ4 не са в норма. Дали може да кажете мнение?Също така се чудя дали
Скрит текст:
лабораторията е от значение. Тези са пускани в Иван Рилски:
TSH 2.26 mIU/L (Реф стойности: 0.400 - 4.000)
FT4 11.42 pmol/l (Реф стойности: 12.00 - 22.00)
FT3 5.04 pmol/l  (Реф стойности: 2.88 - 4.88)

ПС: ТАТ и МАТ са в норма.
Здравей!
Повтори ги и се консултирай с ендокринолог.
ТСХ показва, че си с Хипофункция на ЩЖ, Т4 е под долната граница, показва, че почти не синтезираш хормона, а Т3 е висок като при Хиперфункция ... нещо ЩЖ е стресирана или има проблем, но първо контрола - да не би да е някаква лабор. грешка. ( сутрин рано, на гладно, без кафе, цигари и т.н.)


Здравейте, дами
Дали можете да ми помогнете с разчитане на резултатите от хормоните на щитовидната жлеза - имам един
Скрит текст:
завишен (ТАТ- anti G) и се притеснявам
Благодаря ви!
Здравей!
ТСХ е висок, показва Хипофункция на ЩЖ, а за ТАТ - дали е Хашимото, лекар трябва да прецени


Скрит текст:
Здравей, Денис!
Може ли коментар на тези изследвания на потенциален 7-ми ден след О.?
Виждам, че естрадиола е в горна граница, може ли да ми обясниш това какво означава?



Благодаря предварително Simple Smile

Привет отново, Денис,

след направени изследвания на Прогестерон и естрадиол точно на 7-ми ден изследвах полови хормони на 3-ти ден от МЦ и те са:

Естрадиол - 215.4       pmol/l     ЖЕНИ: фол.ф. 46-607

LH - 7.76       mIU/ml     ЖЕНИ: фол.ф. 1.1-11.6;

FSH - 9.88       mIU/ml     ЖЕНИ: фол.ф. 2.8-11.3

Тестостерон - 0.98       nmol/l    ЖЕНИ: (20г. до 50г.) 0.12-2.53

От предишни коментари мисля, че показват някакъв проблем, но ще се радвам да чуя конкретно за тези стойности. Благодаря безкрайно Simple Smile
Здравей!
ФСХ е висок, Е2 също, може да не е имало О. и да има ЗФ - трябва да те видят и на УЗ.
Тестостерона е супер.
ПП. Е2 трябва да е на долна граница, а при теб е висок - ако беше висок от ПКЯ, ЛХ трябваше да е висок, а при теб е висок ФСХ. Когато ФСХ е висок, показва че нещо пречи на О.( за текущия МЦ) ... и тъй като Е2 е висок, най-вероятно това да е киста/ЗФ... мисля, че е ЗФ ( по-малкото зло)
Ще чакам да споделиш какво е казал лекаря.
Има вероятност, ако има ЗФ той да търпи обратно развитие, затова е добре да попиташ лекаря дали има фоликули и с какви размери са.

Последна редакция: чт, 10 сеп 2020, 14:31 от denis.

# 214
  • Мнения: 61
Много благодаря зя консултацията, Денис! Запазих час за еднокринолог!

# 215
  • Мнения: 184
Здравей Денис, да помоля за разчитане на резултатите ми. На 32 години съм пуснати на 15 ден.

# 216
  • София
  • Мнения: 35 919
Здравей Денис, да помоля за разчитане на резултатите ми. На 32 години съм пуснати на 15 ден.
Скрит текст:
Здравей!
ТСХ е добре, но Т4 показва, че си с Хипофункция на ЩЖ - тялото засега се справя, но не се знае докога.
Инсулинът е малко висок, може да няма проблем, но може да показва и ИР.
В12 може да е и по-висок, добре е да е на горна граница.
Вит. Д трябва да е 50-60 ng/ml, поне
Хомоцистеинът е добре.

Най-общо - нищо притеснително, само леки отклонения, които лесно се коригират ... ако искаш, всичко да ти е супер Simple Smile

# 217
  • Мнения: 184
Много ти благодаря. А пролактина как ти се вижда.

# 218
  • Мнения: 188


Здравейте,може ли мнение за тези хормони?

# 219
  • Мнения: 30
Денис може ли да ми погледнеш резултатите,имам ранна менопауза месеци наред фсх ми беше 90,60 няколко месеца варира 26,24,29 този и миналия месец графиката ме осъмни не беше както преди ,и пуснах да изледвам Е2 винаги е бил 30,50 до 60,миналия месец беше 277 а този 162 ,като до преди няколко месеца се бях фокусирала и само изследвах фсх.

# 220
  • Мнения: 710
Здравей, Денис!
Може ли коментар на тези изследвания на потенциален 7-ми ден след О.?
Виждам, че естрадиола е в горна граница, може ли да ми обясниш това какво означава?



Благодаря предварително Simple Smile

Привет отново, Денис,

след направени изследвания на Прогестерон и естрадиол точно на 7-ми ден изследвах полови хормони на 3-ти ден от МЦ и те са:

Естрадиол - 215.4       pmol/l     ЖЕНИ: фол.ф. 46-607

LH - 7.76       mIU/ml     ЖЕНИ: фол.ф. 1.1-11.6;

FSH - 9.88       mIU/ml     ЖЕНИ: фол.ф. 2.8-11.3

Тестостерон - 0.98       nmol/l    ЖЕНИ: (20г. до 50г.) 0.12-2.53

От предишни коментари мисля, че показват някакъв проблем, но ще се радвам да чуя конкретно за тези стойности. Благодаря безкрайно Simple Smile

Денис, денс бях на УЗ заради стойносите на хормони и съмнението за кисти, ЗФ и т.н.
АГ не видя никакви ЗФ/кисти.
В десния яйчник (миналия месец той е овулирал) имаше няколко фоликула (антрални ли се казваха?), с много малки размери, които обаче нямат потенциал да станат доминанти, а в десен яйчник видя ДФ 17мм.

На въпроса защо ми е толкова високо нивото на ФСХ и за естрадиола за 7ми ден след О. не получих категоричен отговор.

# 221
  • София
  • Мнения: 35 919
Скрит текст:
Здравей, Денис!
Може ли коментар на тези изследвания на потенциален 7-ми ден след О.?
Виждам, че естрадиола е в горна граница, може ли да ми обясниш това какво означава?



Благодаря предварително Simple Smile

Привет отново, Денис,

след направени изследвания на Прогестерон и естрадиол точно на 7-ми ден изследвах полови хормони на 3-ти ден от МЦ и те са:

Естрадиол - 215.4       pmol/l     ЖЕНИ: фол.ф. 46-607

LH - 7.76       mIU/ml     ЖЕНИ: фол.ф. 1.1-11.6;

FSH - 9.88       mIU/ml     ЖЕНИ: фол.ф. 2.8-11.3

Тестостерон - 0.98       nmol/l    ЖЕНИ: (20г. до 50г.) 0.12-2.53

От предишни коментари мисля, че показват някакъв проблем, но ще се радвам да чуя конкретно за тези стойности. Благодаря безкрайно Simple Smile

Денис, денс бях на УЗ заради стойносите на хормони и съмнението за кисти, ЗФ и т.н.
АГ не видя никакви ЗФ/кисти.
В десния яйчник (миналия месец той е овулирал) имаше няколко фоликула (антрални ли се казваха?), с много малки размери, които обаче нямат потенциал да станат доминанти, а в десен яйчник видя ДФ 17мм.

На въпроса защо ми е толкова високо нивото на ФСХ и за естрадиола за 7ми ден след О. не получих категоричен отговор.
На кой ден от МЦ е това? ( за да има в ДЯ, 17мм Ф.)
АФ има само на 2-3 ден от МЦ.

# 222
  • Мнения: 61
Здравей, Денис,
Дали можеш да погледнеш резултатите от половите хормони и АМХ - на 3ти ден от цикала са пуснати. Очаквам да стане готов и инхибина и андрогени. Благодаря ти предварително! Heart Eyes

# 223
  • Мнения: 710
Скрит текст:
Здравей, Денис!
Може ли коментар на тези изследвания на потенциален 7-ми ден след О.?
Виждам, че естрадиола е в горна граница, може ли да ми обясниш това какво означава?



Благодаря предварително Simple Smile

Привет отново, Денис,

след направени изследвания на Прогестерон и естрадиол точно на 7-ми ден изследвах полови хормони на 3-ти ден от МЦ и те са:

Естрадиол - 215.4       pmol/l     ЖЕНИ: фол.ф. 46-607

LH - 7.76       mIU/ml     ЖЕНИ: фол.ф. 1.1-11.6;

FSH - 9.88       mIU/ml     ЖЕНИ: фол.ф. 2.8-11.3

Тестостерон - 0.98       nmol/l    ЖЕНИ: (20г. до 50г.) 0.12-2.53

От предишни коментари мисля, че показват някакъв проблем, но ще се радвам да чуя конкретно за тези стойности. Благодаря безкрайно Simple Smile

Денис, денс бях на УЗ заради стойносите на хормони и съмнението за кисти, ЗФ и т.н.
АГ не видя никакви ЗФ/кисти.
В десния яйчник (миналия месец той е овулирал) имаше няколко фоликула (антрални ли се казваха?), с много малки размери, които обаче нямат потенциал да станат доминанти, а в десен яйчник видя ДФ 17мм.

На въпроса защо ми е толкова високо нивото на ФСХ и за естрадиола за 7ми ден след О. не получих категоричен отговор.
На кой ден от МЦ е това? ( за да има в ДЯ, 17мм Ф.)
АФ има само на 2-3 ден от МЦ.


10ти ден от МЦ.
ОК, явно не се казват антрални ами фоликули с много малки размери (2-3 мм може би имайки предвид размера на ДФ - 17 мм), които няма да продължат своето развитие, тъй като ДФ е в другия яйчник.

# 224
  • София
  • Мнения: 35 919
Здравей, Денис,
Дали можеш да погледнеш резултатите от половите хормони и АМХ - на 3ти ден от цикала са пуснати. Очаквам да стане готов и инхибина и андрогени. Благодаря ти предварително! Heart Eyes
Скрит текст:
Здравей!
Изследване само на КЗ, не е достатъчно, трябвало е да изследваш и Инсулин.
След 2 часа, КЗ остава висока, може да си и с ИР.
ЛХ е висок, Е2 също - може да показват ПКЯ.
Тестостеронът е малко нисък - може да е от годините ... или не ядеш много месо Simple Smile
АМХ е висок - показва ПКЯ.
Провери ТСХ, Т3, Т4, Пролактин (на чист ден) и всички андрогени ... там някъде трябва да е причината за ПКЯ ... и ако имаш и ИР.
Провери и за дефицити - вит. Д, В12, ФК, желязо, феритин, цинк, мед, селен...

kalestia
Ок.
Дано да има О.

Общи условия

Активация на акаунт