Единия ми крак е по - слаб от другия от коляното надолу

  • 4 196
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Здравейте . От вчера усещам умора в единия си крак . Все едно съм вървяла километри . В другия не . Загледах се в огледалото и долових разлика в дебелината на двата ми крака . Едва забележима е ,но се уплаших . Зачетох статии за мускулна атрофия . Попринцип не е като да не се движа . Не работя в статична поза . В майчинство съм . Нон стоп правя нещо с бебето . Нося го много на ръце . Почти годинка е . Лошото е ,че стоя в много неправилна поза . Слагам го на хълбока си и извивам торса ,така че тежестта ми пада точно на по - слабия ми крак . Не знам ума ли връзка ,но го споменавам . Също - онзи ден имах ужасно силна крампа във врата - 100% отново магнезиев дефицит и през бременността беше налице . Болка в таза / около кръста също ме тормозеше на моменти ,след като родих . Нетипично и непознато до този момент за мен . 43 кг съм . Преди време тренирах много ,около 10 години,след децата мускулите ми не са същите . Бързо влизам във форма ,но нямам времето ,за да го направя на този етап.Някаква идея , да ми помогнете със мнение ? Пък и лекар ще посетя . Просто ме тормози и притеснява това в момента -искам да поговоря с някого ,да споделя . Доста се шашкам .Виждала съм хора с прогресивни такива разлики в краката . Не искам и да си помислям ,че може да се усложни инори мен и да стане видимо . Да правя ли упражнения ,повече протеини ли да приемам , от какво ли е ?!?!? Дано не е неврологично ,разбрах ,че трудно се лекува . Недохранване .... да не ям много напоследък ,но чак пък толкова .... не знам Cry

# 1
  • Мнения: 1 495
Случвало ми се е зимата на няколко пъти, след като на работа усещам как единия ми крак ми стяга в ботуша. И аз първоначално се шашнах, но при мен на другия ден нищо няма и не съм се задълбочавала в мислене. Бих предположила задръжка на вода, но само в единия крак? Не знам дали е възможно. При мен се е получило най-вероятно от седененето в офиса и може би единия крак повече е отекъл от другия. Нали при седене или повече вървене краката отичат. В зависимост от позата, която съм заела с "подутия крак" вероятно. Плюс имам и разширени вени. Това, което си описала, че слагаш бебето на хълбока си и тежестта пада върху единия крак вероятно има значение.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 548
Човешкото тяло не е симетрично. Нормално е да има малка разлика в краката. Тазът ви е болял най-вероятно от свиването на костите след раждането. Не се шашкайте за глупости.

# 3
  • Мнения: 350
Явно няма хора запознати с такива проблеми и по-добре.
Благодаря за двете мнения .
Но теЗи статии за мускулната атрофия ме побъркаха ... CryCryCryCry направо ми се плаче .. и апетит изгубих от страх

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Успокойте се.Възможно е винаги да е било така,просто сега сте забелязали.
Най-вероятно няма нищо притеснително.
Не си вкарвайте такива филми.
Мускулната атрофия има и други симптоми.
Моят син преди две години имаше болки в стави,мускули,кости,откачих от страх.Ходихме при един добър ортопед и той ме успокои,че е от растежа.И наистина,за две години синът ми да е жив и здрав,стана по-висок от мен.
При Вас пък костите се наместват след раждането.
Да чукам на дърво,след усиленият растеж дребният не се е оплакал.Последно през зимата го болеше гърбът,но видимо израсна и сега,да чукам на дърво,няма проблеми.

# 5
  • Мнения: 5 006
Колко сантиметра е разликата между двата крака?

# 6
  • Мнения: 350
До колкото успявам да премеря 5 мм на места . Може и да има см ,сега пак ще опитам .

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
До колкото успявам да премеря 5 мм на места . Може и да има см ,сега пак ще опитам .
Това е нормално.И аз си измерих краката,имат на места разлика,но и няма как да съм сигурна,че съм успяла да ги измеря на точно едно и също място.
Имам по- широки пръсти на дясната ръка,по пръстените го усещам.На лявата ако са ми широки пръстените,на дясната пасват идеално.Ако са ми точни точно на лявата,не мога да ги сложа на дясната,малки са ми.

# 8
  • Мнения: 5 006
Щом са 5 мм нищо ти няма.Имаш хипохондрия(въобразяваш си и си внушаваш,че си болна от нещо).

# 9
  • Мнения: 12 790
Аь предполагам, че покрай майчинството си имала и продължава да не наболява тук-там. Ако не са сериозни болки - игнор, но ако те тормозят, недей да търпиш, ами ходи се оплачи на лекар.

За 5те мм вече са отговорили - може да си следиш мерките и ако разликата се увеличава, пак иди на преглед.

# 10
  • Мнения: 1 495
Щом са 5 мм нищо ти няма.Имаш хипохондрия(въобразяваш си и си внушаваш,че си болна от нещо).
Подкрепям. След раждането жената е по-уязвима и се вглежда в доста детайли. Аз бях същата. Възможно е опасенията ти да са на ниво тревога без реална причина. 5 мм разлика не може с просто око да се види дори. Не се вглеждай толкова, че това с внушението е лоша работа.

# 11
  • Мнения: 360
При мен десният е с 1 см по-слаб от левия. Забелязах го миналия януари. Отделно се схващаше. От тогава досега съм бил по всякакви лекари, изследвания, включително доста неприятна електромиография в университетската клиника в Дюселдорф. Единственото, което ми откриха, са две дискови хернии (лумбална и на врата). Понеже доста пътувам и имам много снимки от екскурзии, погледнах на снимките и съм така от поне 3-4 години. Обяснявам си го (и лекарите са на този извод до момента) с едни гъбички на десния крак преди около 5 години, които мажех с разни кремове и после стъпвах на криво, понеже не исках да цапам пода. И така над година. От там съм се изкривил май доста и заради притискане на нервите, мускулите на десния крак не са получавали достатъчно стимулация и хран.вещества и не са се развили както на левия. Освен това имам недостиг на тестостерон, което пък прави растежа на мускули изключително труден (трябва постоянно да тренирам и да внимавам какво ям). Но като един типичен хипохондрик минах през какви ли не идеии, включително че имам и амиотрофна латерална склероза. Най-добре чети по-малко и ако ти прави проблем кракът, отиди на лекар. Освен това го наблюдавай в дългосрочен план, виж примерно как е след 3 месеца. От днес за утре не можеш да си направиш никакви изводи почти.

# 12
  • Мнения: 246

@Розмари няма какво да се притесняваш. Кракът ти не е по-слаб , а просто чрез неправилната поза прехвърляш цялото натоварване върху него (често срещано при бабите с оперирано коляно дето все неоперирания крак ги боли) Това е причината за болките в таза - малко по-нагоре е  центърът на тежеста в човешкото тяло който при теб е преместен от неправилната поза. Лечението е упражнения и правилна стойка.

# 13
  • Мнения: 350
Благодаря ви .
Аз също се опитвам да се успокоя с неправилната поза ,която заемам ,носейки малкия през целия ден вече почти година , с двете раждания в рамките на 3 години. Невролог ми каза,че не от късамите преди години връзки слабостта ,а заради нерв . Днес ще ходя на ЕМГ ,наистина ли е толкова неприятно ,боли Ли? Искам да знам кой нерв е увреден , страх ме е от пареза,в момента нямам такава ,но ако се получи ...?! Cry а ако имам дискова херния , моите оплаквания симптом ли са или при нея боли много ? Иначе разликата казаха е най-вероятно е от доста време ,премериха 3-5 мм някъде , явно е от обездвижването докато бях с патерици , точно когато пострадах и прецаках ставните връзки на глезена.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 14 422
Отиди на невролог за успокоение. Моите крака също имат около 5 мм разлика в прасците. След първото раждане имах тъпа болка в мускула на прасеца при натоварване в по-тънкия крак (левия). Достатъчно беше понякога да походя 2-3 минути, за да ме заболи - болка като от умора. Бях се вкарала във филми като Иво1982 по-горе, ходих на невролог, на ЕМГ - нищо. Установи се известна разлика в проводимостта на нервите, де, но нищо съществено, невроложката каза, че вероятно е някакво коренчево дразнене. Правих скенер на кръста, и там нищо определено, леки изменения, каквито имат много хора. Ходих на физиотерапия, и тя не помогна. Понеже не прогресираше, а и постепенно болката се поуспокои с времето (2-3 години), се успокоих и аз. Сега кракът се обажда доста рядко. Разликата в обиколките, предполагам, си стои.
Но отиди на невролог за успокоение.

Общи условия

Активация на акаунт