Единия ми крак е по - слаб от другия от коляното надолу

  • 4 202
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 361
Благодаря ви .
Аз също се опитвам да се успокоя с неправилната поза ,която заемам ,носейки малкия през целия ден вече почти година , с двете раждания в рамките на 3 години. Невролог ми каза,че не от късамите преди години връзки слабостта ,а заради нерв . Днес ще ходя на ЕМГ ,наистина ли е толкова неприятно ,боли Ли? Искам да знам кой нерв е увреден , страх ме е от пареза,в момента нямам такава ,но ако се получи ...?! Cry а ако имам дискова херния , моите оплаквания симптом ли са или при нея боли много ? Иначе разликата казаха е най-вероятно е от доста време ,премериха 3-5 мм някъде , явно е от обездвижването докато бях с патерици , точно когато пострадах и прецаках ставните връзки на глезена.

ЕМГ-то не е приятно, ама се изтърпява. Така - дисковата херния може и да не боли много, обаче да причини проблемите ти. Освен това - при скъсани връзки си имала сериозно обездвижване на крака, съответно атрофиране на мускулите. Много често при хора, които са си счупили крак или ръка и са в гипс, заради обездвижването има разлики от по 2-3 см после, които се оправят с месеци, че и години. Намери време за спорт, най-добре би било нещо като физиотерапия. Както ти писах горе - аз вече над 1,5 години се боря с проблема, но по никакъв начин не ме ограничава в ежедневието. А докато се изравнят (ако се изравнят), ще мине още доста време, много спорт, хубаво хранене и т.н. Но не мисли за страшните болести. Те не се характеризират само с едно отслабване на крака. Там трябва да има доста други неща, които няма да ти ги изреждам, понеже ще си внушиш, че се появяват при теб. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 10 431
Защо реши, че е неврологично?
Ето ти друга възможност - имам разлика в краката, и двата, по цялата дължина - 1-2 см, причина - разширени вени и задържане на вода.
Защо? От стоене права, вдигане на тежко, жега, фамилна обремененост, и т.н.
5мм как точно ги забеляза...

# 17
  • Мнения: 7 898
Как пък и веднага и поставихте диагноза и само подхранвате хипохондрията и.
5 мм разлика са абсолютно нормални! Повечето хора имат такава разлика без да имат каквито и да било проблеми. Човек си служи повече с едната страна на тялото, за това и тази страна е по- добре развита, следователно имате по- големи обиколки от нея страна!

Общи условия

Активация на акаунт