Всеки ден съжалявам за избора си

  • 10 712
  • 161
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 250
Целенасочено се прави дете, ако и двамата искат да имат деца. Отдавна сме минали периода, в който жените трябва непременно да раждат деца и да стоят пред печката. Не бива никола жена, само за да угоди на партньора си, да забременява с нежелано дете. Как до стане то стойностен човек, ако майка му го мрази.
Авторката да беши седнала да си поговори откровено с бащата, за плановете и желанията си за живота си. А не да се надява на спонтанен аборт.
Вместо да искаш съвети тук, наистина си поговори с партньора си много сериозно.
Да така трябва да е. Но не е.

# 61
  • Мнения: 1 858
Разбира се, че всички ще са нещастни ако авторката не се осъзнае, не спре да се самосъжалява и не се вземе в ръце.

Представата, че щом "гушне бебето" ще започне да примира от любов към него, ще й дойде майчински инстинкт и всичко ще се нареди някак от самосебе си, е също толкова идеалистична и лъжлива, колкото и тази за това, че всяка бременна примира от щастие и си гали корема с отнесен поглед.
При някои може да се е получило, при друго обаче не става.
Трябва да си промени нагласата още отсега и да приеме по-позитивно това, което я чака.

Голям мерак в тоя форум да се дава наклон на другите потребители какво да пишат.  Чак някои не казват нищо по темите, а само се включват за да нахранят останалите и да им кажат колко неадекватни са им мненията Joy
Гледам подели някаква кампания против агресията и обидите във форума. Е, как да стане като 90% не търпят различно мнение и не правят нищо друг тук освен да хейтят по останалите? Няма да се получи в този форум никога.


А аз не видях нито една тежка дума към авторката. Нито една! Даже сме доста меки.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 36 597
Мисля някой ден да си поговоря с моята дъщеря за тия неща. Когато е достатъчно голяма за да ме разбере. Защото не е хич невероятно и тя да мине през подобен момент един ден и не искам да се чувства нещастна и неразбрана.

# 63
  • Мнения: 11 069
Направих си труда да прегледам предишните постове на авторката. Момичето е забременяло на 19,  на практика - още дете. В разгара на паниката покрай коронавируса, когато ни в болница да идеш, ни консултации спокойно да посещаваш... Чела е в бг-мама за ужасиите в АГ болниците и допълнително се е наплашила от раждането (то раждането в България си е хорър стори, не е да няма за плашене). И сега искате да подскача от радост и я обявявате за луда?

Според мен всеки, който реагира по друг начин в нейната ситуация, би бил по-съмнителен за психодиагноза Simple Smile

# 64
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Станалото станало, времвто не може да се върне.
Сега пред авторката стоят два пътя- или да се вземе уръце, ако трабва да потърси психолог, но да отработи емоциите си, защото само с нищоправене по въпроса и вглъбяване в тези твърде тревожни и опасни, за мен, мисли нищо няма да постигне, или да помисли още отсега за отказване правата от детето.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 14 384
Цитат на: Параход
...Чела е в бг-мама за ужасиите в АГ болниците и допълнително се е наплашила от раждането (то раждането в България си е хорър стори, не е да няма за плашене) ...
Според мен всеки, който реагира по друг начин в нейната ситуация, би бил по-съмнителен за психодиагноза
Направо масата жени са за психодиагноза, в България само който е в депресия, той е нормален, раждането в българска болница е нещо ужасяващо, по-добре вкъщи сама да родиш, а жените с щастливи бременности жадуват да са боси, бременни и бити.

----
На авторката не знам какво да и кажа, освен да и пожелая всичко да се намести постепенно след раждането. Депресията няма нужда от логична причина, за да е истинска, но пък хубавото е, че повечето депресии и страхове около бременност и раждане отшумяват.

Последна редакция: пт, 17 юли 2020, 16:05 от Магдена

# 66
  • Мнения: X
Авторката се скри и ни гледа сеира. Според мен е пързалка. Ако нее пак казвам момичето има нужда от помощ.

Защо да е пързалка? Каква ми е ползата?

# 67
  • Мнения: 4 660
Всичко е от хормоните изтрай още малко.

# 68
  • Мнения: X
Казах, че имам мъж, но по-уместно е да кажа гадже, защото не сме женени. Той иска детето, но според него говоря глупости и се лигавя. Като си представя живота ми след няколко месеца ми иде да избягам някъде далеч и да се отърва от всичко.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 14 384
Твоите близки как се отнасят към всичко?

Не знам дали ще помогне да ти го казваме, но това, което предстои, не е страшно, наистина. Иначе всички да сме избягали. Масата жени в България все пак не сме луди, нито, каквото и да твърдят някои, сме любителки на подчиненото положение до печката. Все пак е важно да имаш подкрепа от близки. Нямам предвид само бащата.
Разбирам, че депресията, също както и страховете, са въпрос на "химия", но все пак може би мисълта, че в действителност не е страшно, би помогнала поне малко.

# 70
  • Мнения: 7 260
Параход, надявам се, че се шегуваш. Тотално погрешна интерпретация на ситуацията.

# 71
  • Мнения: 11 069
Параход, надявам се, че се шегуваш. Тотално погрешна интерпретация на ситуацията.
Не се шегувам - хиперболизирам по-скоро. Но имам дете, малко по-малко от авторката, което изпадна в страхове и хипохондрия от всичките заобикалящи ни простотии с вируси, карантини и медийни истерии. Оправяме се лека-полека, но мога да си представя какво е да си И бременна точно в тази обстановка. Предвид че бременността и майчинството не е малко изпитание и в "мирно време".

Пък и изглежда, че мъжът, забременил врачанското моме, не е от най-отговорните и емпатични. Дано греша.

# 72
  • Мнения: 578
Казах, че имам мъж, но по-уместно е да кажа гадже, защото не сме женени. Той иска детето, но според него говоря глупости и се лигавя. Като си представя живота ми след няколко месеца ми иде да избягам някъде далеч и да се отърва от всичко.
Винаги можеш да оставиш детето на баща му за няколко часа, дори и да кърмиш, и да излезеш с приятели. Да имаш време за себе си. Дори и най-отдадените майки искат да избягат поне за малко. Ако пък има и баби да помагат още по-добре. Съветвам те да не отказваш помощ, ако мислиш, че няма да се справиш, особено в началото. И не приемай всеки съвет на доверие. Чети, питай и намери отговорите, който според теб са най-правилни.
А дотогава отново поговори с гаджето, накарай го да те изслуша и ходи на прегледи редовно.

# 73
  • Мнения: 159
Авторке, прочетох старите ти мнения. Яко те е шубе и това поражда допълнителни негативни емоции у теб. На всичкото отгоре гаджето ти обяснява, че си лигла. Така де, лесно е когато на него нищо не му се случва.

Решила ли си как и къде ще раждаш? С такива страхове и паники дали не е по-добре секцио?

# 74
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
То, пък, секциото щото е песен. Не заблуждавайте жената. Всичко е въпрос на организъм, нагласа и праг на търпимост. И за секциото, и за нормалното.
Но хората са измислили упойки и обезболяващи за тази работа. В 21 век сме, не е като да раждаш на нивата.

Общи условия

Активация на акаунт