Пиене на вода

  • 5 593
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Пия , когато ми се пие. Даже незнам по колко ми се събира на ден. Но всеки ден е различно, понякога повече- друг път по-малко. Знам , че е хубажо да се пие повече вода , но има дни , в които съм изпивала и по 2 чаши само.

# 46
  • Мнения: 5 103
2-3 литра на ден.

# 47
# 48
  • София
  • Мнения: 787
Пия по много малко вода, може би по 1-2 чаши на ден. Знам че е малко, обаче не мога да се насиля да изпия повече. Като почне да ми клямбучка в корема и умирам направо  Sick

# 49
  • Мнения: 2 257
Не се плашете от водното натравяне, номерът е да не изпиеш повече вода, отколкото бъбреците могат да преработят и да изхвърлиш за определено време, а не че непременно много вода=отравяне.

# 50
  • Мнения: 147
между 1,5 л - 3л. изпивам на ден зависи от температурата навън  ако е много горещо съм имала дни в които и 4 л. съм пила, но това само лятото, през останалото време от годината около 1,5л на ден.

# 51
  • Мнения: 54
Изпивам около 2 литра на ден.

# 52
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
четох в едно списание, че трябва на всяко ядене да пиеш по 400 ml вода, а максималния обем на женския стомах е 700 ml

 - Човек все пак не е произведение на механиката - механичен робот, с разни резервоари, а най-малкото е върха на био-еволюцията.
 - Така че не слушайте никой друг - освен себе си. Hug
 - Както сте "констуирани" - толкова и ще сте жадни. Peace
 - Аз например, ако не се потя (а се потя трудно) пия по 1-2 чаши вода на ден, и съм си екстра Peace
 - Труги са "конструирани" да пият по 3-4 литра дневно, и пак са си екстра!
 - Насилието над природата рано или късно се заплаща... например след менопаузата насилването да се изпиват по няколко литра вода може рязко да ускори остеопорозата.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Повече от една чаша вода на ден рядко изпивам. Пия повече кола, сокове и кафета - май не е най-правилния начин да си набавям течности на организма, но... просто не ми се пие вода. Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 870
Пия около 2л. на ден.

# 55
  • Мнения: 97
Напоследък пия страшно много вода и течности изобщо - май са повече от 2 литра. Може би защото кърмя.
Но пък и страшно много се потя - налага се да се къпя по 3-4 пъти на ден.

# 56
  • Мнения: 14 654
не зная точно какво количество вода изпивам на ден, но винаги съм жадна и постоянно ми се пие вода, освен това ми е приятна на вкус . винаги имам в чантата си бутилчица с вода, а вкъщи чашата с вода си я нося непрекъснато. нощем също се събуждам за да си пийна вода. сокчета и газирани напитки не обичам- от тях се ожаднява още повече

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Изобщо не пия вода- пия бира Mr. Green!
Много ми е трудно да изпивам повече от чаша- две вода на ден Rolling Eyes, безолкохолно и сокове също не пия...

# 58
  • Мнения: 597
Така е,ако си жаден ще пиеш,ако не си-няма,оба4е аз се притеснявам ,4е пия много малко вода,защото някъде бях чела,4е ако не се пие достатъчно вода,като мен,след време трябвало да се погрижа да си купя апарат за хемодиализа.Толкова точно си го спомням..тогава направо се втрещих...ама ето,че пак си пия малко вода.И аз съм пове4ето на кафенца и безалкохолни...От сутринта съм на 2 кафета с малко мляко без захар,и 1 чаша с вода,защото се за4етох в темата...отивам да изпия още 1...Май всеки ден ще трябва да препрочитам темата...

# 59
  • Мнения: 2 849
1,5-2 л .на ден .Преди време нямах навик да пия вода и ходих и залитах (ниско ми е кръвното ).Сега си разнасям  вкъщи 4 малки бутилки по 0,5 и се старая да ги изпивам .

Общи условия

Активация на акаунт