Пиене на вода

  • 5 575
  • 75
  •   1
Отговори
По колко вода пиете на ден и как я разпределяте
това с 2 литра ми се вижда невъзможно, четох в едно списание, че трябва на всяко ядене да пиеш по 400 ml вода, а максималния обем на женския стомах е 700 ml, което значи че за средностатистическата жена изпие ли 400 мл няма да хапне нищо,
още повече много наръчници казват, че не трябвало да се пие вода по време и след ядене, защото разреждат стомашните сокове и храната се смила много по-бавно, коремът се подува...
трябвало да се пие 1-2 часа след ядене...
а пък трябвало да се пият по 2 литра на ден
аааа, почвам да се отчайвам, кое е правилното пиене
вие какво правите, замисляте ли се колко вода пиете или карате просто така
аз примерно пия сутрин преди закуска една чаша топла вода, след половин час закусвам, и после пия преди ядене и 2 часа след ядене
но не мисля, че е достатъчно

# 1
  • Мнения: 7 186
Аз гледам да пия 1.5- 2 литра вода на ден. Създала съм си навик като седна до мен винаги да има чаша вода. Като пия кафе също предпочитам да е с минерална вода, отколкото със сок или безалкохолно.

# 2
  • Мнения: 9 112
То оставаше и водата да я пия по програма и вече ще се гръмна Crazy
Пия, когато ми се пие, но за да се подсещам че ми се пие, винаги имам до себе си бутилка с вода Blush така изпивам между 1 и 2 литра дневно.

# 3
  • Мнения: 959
Лятото пия дори повече от литра и то по всяко време,когато съм жадна.

# 4
  • Мнения: 433
И аз знам, че по време на хранене не е хубаво да се пие вода. Иначе пия около 1 л. вода  на ден, отделно пия и други течности.

# 5
Ами аз лично се страрая да изпивам ПОНЕ едно шише от литър и половина и смея да кажа,че се справям.Мога да ти дам пример,с Диетата на Пиер Дюкан-в нея той съветва да се пие вода заедно с храненето.Да ти кажа,пробвах този вариант и установих,че се засищам доста по-бързо.
И аз съм чела на 100 места различни препоръки,но ще те посъветвам да разбереш сама за себе си кое ти понася.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Ами аз и да искам, немога да ям и да не пия вода Laughing, пък и след ядене пак съм жадна и не чакам тези 1-2 часа.На ден пия от 1.5 л. до 3л., ама без да се зоря, а просто защото съм жадна.Пия когато почувствам жажда, а не по часове или защото така трябва.

# 7
  • Мнения: 2 959
Maharet, не е чак толкоз трудно, колкото изглежда на пръв поглед. И аз започвам деня с вода около 700мл, след това пия зелен чай, след плодовата закуска изпивам около 1л вода до обяд, и след обяда пия чай. Общо взето се стремя да пия повече течности преди или около обяд. Успех, защото наистина е доста важно за организма да е добре хидратиран. Hug

# 8
  • Мнения: 6 927
Старая се да пия колкото може повече, но не се насилвам. Честно казано едва ли изпивам повече от 1,5 - 2 литра. Но от утре съм на диетата на Майкъл Търмънд, според която трябва да пия по 2,5 л на ден и смятам да съм стритктна.
И добре дошла, Махарет Grinning

# 9
  • Мнения: 2 407
Пия по 1литър вода.Понякога повече, друг път по малко.

# 10
  • Мнения: 2 257
Пия извънредно много вода и течности, дори си мисля, че понякога прекалявам, защото има едно нещо наречено "водно натравяне", с което трябва да се внимава. На ден изпивам, само вода, поне около 3-3.5 литра, плюс останалите течности - сокове и какво ли не. До преди няколко години с мъка изпивах чаша-две-три на ден, но после някак неусетно се научих да лоча и сега пия ужасно много, може би ми помагат и бутилките от по 500 мл, които са много удобни за разнасяне из къщи и навсякъде. Не мога без вода около мене, не пия под час, а когато ми се пие, но ми е вкусна и я предпочитам пред всякакви там други соди и т.н. напитки. По време на ядене пия, но по глътка две, колкото да върви храната. Получава се пиенето на вода - казва го човек, който с мъка изпиваше по две чаши до преди 3-4 години и се чудех на акъла на разни девойки дето се наливат с вода. Peace

# 11
  • Мнения: 569

  Докато съм на работа до мен винаги има минерална вода, изпивам средно 1л. само на работа. После навън и в къщи още 2,3 чаши и като сложим и студения чай който пия ежедневно се събират към 2л. на ден.

# 12
  • Мнения: 8 917
Има дни в които изпивам и 5 л, но има дни в които няма и литър Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
По принцип не пия много течности, но ям доста плодове и зеленчуци и може би затова не ожаднявам толкова.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 621
Винаги имам до себе си малка бутилка с вода и се подсещам да пия. Така успявам да пия по 1,5-2 литра вода на ден. В жегите и до 3 литра достигах. Колкото повече вода пия, толкова повече ми се пие, т.е. в един момент се свиква да пиеш повечко вода. Peace

# 15
  • Мнения: 165
Sigurno imam ne6to kamilsko v mene,1-2 4a6i  na 24chasa Confused

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Sigurno imam ne6to kamilsko v mene,1-2 4a6i  na 24chasa Confused

Значи камилите ставаме две... Wink

# 17
  • Мнения: 3 611
Имах един период, в който пиех по 4 - 5 литра на ден, но ще иzлъжа, ако кажа, че не се наливах. Бях на диета, обаче.

Сега пия всичко друго ама не и вода. Предимно биричка...  Joy

# 18
  • Мнения: 27 524
Литър и половина - два са необходими за правилното и здравословно функциониране на човешкия организъм. И аз си мислех, че наливането с вода 2 литра на ден е абсурд. До момента, в който се разболях от хепатит и в болницата ни задължавахме да изпиваме по 5 литра вода на ден  #Crazy Като си болен и искаш да си добре може и 10 да изпиеш. Озорвах се, но пиех като луда. Нон стоп. Стомасите ни къркореха от шумно по-шумно, тичаш на всеки 15 мин до тоалетната, обаче няма проблем. Става  Peace Освен това ужасно отслабнах. Ядях като луда хляб и кифли и свалих от тая вода 10 килограма. Само от нея  Peace Но такова количество за дълго време товари бъбреците все пак. Два литра е ок  Peace Напоследък не ги пия. Преди да.  Sunglasses

# 19
  • Мнения: 7 430
И аз може би изпивам по 1,5 - 2 л на ден...
Нямам план - график кога да пия  Wink когато ми е вкусно и ми се допие - тогава го правя Peace

# 20
  • Мнения: 2 950
Аз пия по 3-4 л вода на ден - просто много я обичам. Не обичам газирани напитки, соковете са ми сладки и след тях пак пия вода, кафето също ме кара да пия вода, а по време на ядене пия вода. Следвам препоръките на Пиер Дюкян.

# 21
  • Мнения: 695
пия около 1,5 вода на ден.в големите жеги пиех и по 2л Peace

# 22
  • Мнения: 221
аз гледам да пия много вода, но проблемът е, че не се сещам много често и като се сетя се наливам... гледам да е мин 1,5 л

# 23
  • Мнения: 5 647
ПИя много вода, особено когато съм на работа пред компютъра. По принцип е хубаво да се пият 2 чаши вода преди хранене, особено за тези, които имат проблеми с килограмите. Така се поема по-малко количество храна.

# 24
  • Мнения: 4 358
Пия много малко вода. Дори лятото изпивам по не повече от литър на ден. Знам, че трябва да пия по повече, но просто не мога  Sick

Трета камила съм  Laughing

# 25
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Пия много малко вода. Дори лятото изпивам по не повече от литър на ден. Знам, че трябва да пия по повече, но просто не мога  Sick

Трета камила съм  Laughing

Аз съм четвъртата явно,хем знам,че трябва да се пие,ама като се улисам с нещо и забравям.Има дни,когато пия доста,друго,в които изобщо не пия вода,само други течности.

# 26
  • Мнения: 4 806
хм, като виден пропагандатор на пиене на вода, чак сега виждам темата Simple Smile

Аз пия по три литра вода на ден. Понякога повече (ако е голяма жега).

За водно натравяне не съм чувала.

Вярвам, че при повечето хора жаждата идва с пиенето.
Вярвам, че често жаждата се бърка с глада. Затова, в пристъп на глад, първото нещо е да се пие вода. Едва след това, ако още се усеща глад, да се яде.
Чела съм, че има такъв режим за сваляне на килограми - 5-6 литра вода на ден. Не е чудно, че Блонди е отслабнала с толкова (макар и да е била болна).

Пожелавам повечко вода на всички.

# 27
  • Мнения: 2 257
За водно натравяне не съм чувала.

Ако те интересува и четеш английски - ето: Water intoxication и Water Poisoning

# 28
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз също пия много вода 5-6 литра, като когато съм нервна може и повече. С ниско кръвно съм и ако не пия вода ми става зле. Но други течности не поемам - чай, сокове и т.н. имам предвид.
Сега като публикувахте това за водното отравяне се стреснах, обаче не знам английски. На друг език - френски, немски, няма ли го. Ако не мога ли да помоля някой да го преразкаже накратко

# 29
  • Мнения: 155
Пия поне 2 л. на ден вода и задължително чаша вода преди хранене. Пия и много чай - билков, черен, зелен .

# 30
  • Мнения: 4 358
малко OFF

..... С ниско кръвно съм и ако не пия вода ми става зле....
Гери, аз също съм с ниско кръвно. Като ми стане лошо пия вода с малко сол, не се наливам само с вода. Солта помага на организма да задържи водата.

# 31
Аз спокойно си правя 2 литра на ден вода, ако е топло и повече.  Embarassed Не я разпределям. Пия почти постоянно през деня.  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 3 388
Когато съм на компютъра, гледам винаги да имам до мен  една бутилка вода. Лятото изпивам 2-3 литра, но не винаги, когато съм в движение е по-трудно, а също и през зимата

# 33
  • Мнения: 8 505
Аз спокойно си правя 2 литра на ден вода, ако е топло и повече.  Embarassed Не я разпределям. Пия почти постоянно през деня.  Simple Smile

Същата съм и аз.Скъпия също.Една 6-литрова туба ни покрива дневните нужди от вода Crazy

# 34
  • Мнения: 4 621
Пия поне по 2 литра течности, литър вода и литър сок Mr. Green

# 35
  • Мнения: 1 427
Около 3 литра на ден пия.Преди пиех до 5 Rolling Eyes, но изпитвам такава жажда, защото кърмя!

# 36
  • Мнения: 88
Аз пък не мога да си създам навика да пия по повече вода.Има дни когато изпивам само по 2-3 чаши.

# 37
  • Мнения: 4 473
Много малко вода пия. Има дни, в които е само 1 чаша. Консумирам други течности обаче. И да знам, водата не може да бъде заместена. Ще си взема бележка Blush

# 38
  • Мнения: 686
Пия по много вода - 2-3 л на ден. Гледам да не е преди и веднага след хранене. Но по принцип като ми се пие - пия.

# 39
  • Мнения: 7 914
Пия предимно вода( сок един два пъти в седмицата, чай и кафе не пия) около 3-4 литра дневно

# 40
Аз пък не мога да си създам навика да пия по повече вода.Има дни когато изпивам само по 2-3 чаши.

Същият проблем има и аз. Докато четох темата изпих една чаша, което е истинско постижение за мен

# 41
  • Мнения: 1 495
И аз съм от камилите, мъча се да пия повече вода. Слагам 0.5л шише с вода до компютъра, но я изпия две, я не. А като съм си вкъщи, карам почти без течности.

# 42
  • Мнения: 2 897
Между 1.5l-3.0l,зависи от много неща Simple SmileНапример,аз още кърмя и от самия процес(може и да си втълпявам,но е факт за мен),много ми се пие вода,така,че и повече съм изпивала...

# 43
За водното натравяне, става въпрос да не се изпива повече от 1.5 литра НАВЕДНЪЖ, не е често срещано, не мисля че някой може да изпие толкова много вода на един път, най-малкото корема ти ще се подуе ужасно!!

# 44
  • Мнения: 597
И аз съм поредната камила..мога изобщо да не се сетя днес за вода..това е ненормална работа.Сега като ви 4ета, ще започна и аз да се разхождам с една бутилчица в ръката и съвсем целенасочено да се наливам..то моето наливане ако стигне до литър ще е героизъм.Може и затова да свалям трудно ... newsm78...направо само като чета че пиете по 3 литра вода и се чудя как го правите,вижда ми се толкова трудно...

# 45
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Пия , когато ми се пие. Даже незнам по колко ми се събира на ден. Но всеки ден е различно, понякога повече- друг път по-малко. Знам , че е хубажо да се пие повече вода , но има дни , в които съм изпивала и по 2 чаши само.

# 46
  • Мнения: 5 103
2-3 литра на ден.

# 47
# 48
  • София
  • Мнения: 787
Пия по много малко вода, може би по 1-2 чаши на ден. Знам че е малко, обаче не мога да се насиля да изпия повече. Като почне да ми клямбучка в корема и умирам направо  Sick

# 49
  • Мнения: 2 257
Не се плашете от водното натравяне, номерът е да не изпиеш повече вода, отколкото бъбреците могат да преработят и да изхвърлиш за определено време, а не че непременно много вода=отравяне.

# 50
  • Мнения: 147
между 1,5 л - 3л. изпивам на ден зависи от температурата навън  ако е много горещо съм имала дни в които и 4 л. съм пила, но това само лятото, през останалото време от годината около 1,5л на ден.

# 51
  • Мнения: 54
Изпивам около 2 литра на ден.

# 52
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
четох в едно списание, че трябва на всяко ядене да пиеш по 400 ml вода, а максималния обем на женския стомах е 700 ml

 - Човек все пак не е произведение на механиката - механичен робот, с разни резервоари, а най-малкото е върха на био-еволюцията.
 - Така че не слушайте никой друг - освен себе си. Hug
 - Както сте "констуирани" - толкова и ще сте жадни. Peace
 - Аз например, ако не се потя (а се потя трудно) пия по 1-2 чаши вода на ден, и съм си екстра Peace
 - Труги са "конструирани" да пият по 3-4 литра дневно, и пак са си екстра!
 - Насилието над природата рано или късно се заплаща... например след менопаузата насилването да се изпиват по няколко литра вода може рязко да ускори остеопорозата.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Повече от една чаша вода на ден рядко изпивам. Пия повече кола, сокове и кафета - май не е най-правилния начин да си набавям течности на организма, но... просто не ми се пие вода. Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 870
Пия около 2л. на ден.

# 55
  • Мнения: 97
Напоследък пия страшно много вода и течности изобщо - май са повече от 2 литра. Може би защото кърмя.
Но пък и страшно много се потя - налага се да се къпя по 3-4 пъти на ден.

# 56
  • Мнения: 14 654
не зная точно какво количество вода изпивам на ден, но винаги съм жадна и постоянно ми се пие вода, освен това ми е приятна на вкус . винаги имам в чантата си бутилчица с вода, а вкъщи чашата с вода си я нося непрекъснато. нощем също се събуждам за да си пийна вода. сокчета и газирани напитки не обичам- от тях се ожаднява още повече

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Изобщо не пия вода- пия бира Mr. Green!
Много ми е трудно да изпивам повече от чаша- две вода на ден Rolling Eyes, безолкохолно и сокове също не пия...

# 58
  • Мнения: 597
Така е,ако си жаден ще пиеш,ако не си-няма,оба4е аз се притеснявам ,4е пия много малко вода,защото някъде бях чела,4е ако не се пие достатъчно вода,като мен,след време трябвало да се погрижа да си купя апарат за хемодиализа.Толкова точно си го спомням..тогава направо се втрещих...ама ето,че пак си пия малко вода.И аз съм пове4ето на кафенца и безалкохолни...От сутринта съм на 2 кафета с малко мляко без захар,и 1 чаша с вода,защото се за4етох в темата...отивам да изпия още 1...Май всеки ден ще трябва да препрочитам темата...

# 59
  • Мнения: 2 849
1,5-2 л .на ден .Преди време нямах навик да пия вода и ходих и залитах (ниско ми е кръвното ).Сега си разнасям  вкъщи 4 малки бутилки по 0,5 и се старая да ги изпивам .

# 60
  • Мнения: 1 416
Аз направо се наливам!  Rolling Eyes Не си сържа сметка колко пия, но са повече от 3 литра и понякога се тревожа, че прекалявам...  Laughing Други течности не пия, освен алкохол.  Crazy Умирам за вода, какво да правя?!  Rolling Eyes

# 61
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз гледам да пия 1.5- 2 литра вода на ден. Създала съм си навик като седна до мен винаги да има чаша вода. Като пия кафе също предпочитам да е с минерална вода, отколкото със сок или безалкохолно.
Peace

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз пия около 2 литра вода на ден.
До преди няколко години, не си спомням дали пиех 1 чаша вода на ден. Тази течност, не ми беше вкусна. Сега рядко пия безалкохолно или натурален сок, предпочитам сода.
Създала съм си навик, когато съм в офиса 1 бутилка от 1.5л. си  я изпивам до края на дена докато пия кафе, а вечер изпивам още 1 бут. от 0.5л. 
Събота и неделя, съм повече в движение и пия по-малко вода.

# 63
  • Мнения: 3 360
Пия по 2, до 3 литра на ден!Безалкохолни напитки и сокове почти не!Само вода! Laughing

# 64
хмм, незнам, напоследък опитах да пия вода по време на ядене, от година не бях
и някакво странно ми беше, коремът ми бълбукаше...
а иначе когато ям и след 2 часа пия вода коремът ми се подува
а добре, когато ядете и пиете вода коремът ви не се ли подува

# 65
  • Мнения: 2 013
Минимум са 2-3 литра, понякога и по 5 даже. Единственото неудобство е, ако няма наблизо тоалетни.

# 66
  • Мнения: 106
Преди и аз не пиех много вода. Замислих се един ден,че понякога и 2-3чаши не пия. Казват,че усетиш ли жажда,вече си направо "пресъхнал". Започнах постепенно да си налагам- не е толкова трудно-слагаш шише с вода и просто се подсещах. Сега от 9ч до 17ч съм изпила 1,5л, може и 2л до вечерта-организмът ми е свикнал и си "иска". Пия трапезна мин.вода-повечето бутилки, които продават с мин.вода,са за всекидневна употреба.Просто от чешмата ми идва "тежка", а и не навсякъде е хубава.Не пия дори сок по време на хранене. А и определено не съм много по газираните напитки. И аз мисля,че лесно става навик, а и е полезно да приемаш толкова течности.

# 67
  • Мнения: 463
пия над 3 литра всеки ден. това ми е абсолютният минимум.

съгласна съм, че за всеки е индивидуално - зависи колко се потиш, дали пиеш кафе и т.н.

това, че много вода на един път може да е вредна за бъбреците, е ново за мен. на мен лично ми се е случвало да пия на веднъж над литър и половина. но аз мислех, че многото вода по принцип е добре за бъбреците. единственото, от което съм се опасявала, е, че непрекъснатата жажда и поемането на мого течности може да е симптом на диабет.

# 68
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Сега кърмя и сигурно повече от 3 л. Преди- около 2 л.

# 69
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Аз направо се наливам!  Rolling Eyes Не си сържа сметка колко пия, но са повече от 3 литра и понякога се тревожа, че прекалявам...  Laughing   ...  Умирам за вода, какво да правя?!  Rolling Eyes

И аз ОБОЖАВАМ водата. Rolling Eyes

# 70
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Винаги се движа с бутилка вода с мен. Наливам си бутилка 1.5 л и си я слагам наблизо. Гледам до вечерта да съм я изпила. Отделно пия безалкохолно 2-3 чаши и отделно пия кафе с мляко. Не смятам обаче че ако не изпия шишето ще е фатално. Не се вживявам толкова.

# 71
  • София
  • Мнения: 723
Аз цял ден може да не се сетя за вода  ooooh! Напоследък си налагам да пия поне по 1,5л на ден. Лошото е , че ходя доста често до тоалетната  после Mr. Green

# 72
  • Мнения: 46 577
Много рядко пия вода, въобще течности не мога да приемам, започва да ми се повръща, жажда съм изпитвала само няколко пъти в живота си и то след нещо много солено или много сладко. Знам, че трябва, но не мога да се насиля  Sick

# 73
  • Мнения: 294
Аз гледам да пия 1.5- 2 литра вода на ден. Създала съм си навик като седна до мен винаги да има чаша вода. Като пия кафе също предпочитам да е с минерална вода, отколкото със сок или безалкохолно.
smile3521

# 74
  • Мнения: 2 212
И аз съм от камилите...пия, едва когато изпитам силна жажда, така профилактично не пия вода...а това може би прави около литър на ден...

# 75
  • Мнения: 70
Литър и половина на ден

Общи условия

Активация на акаунт