ЮНЧЕТО е вече на годинка и припка в близката градинка - Тема 10

  • 18 511
  • 772
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 305
А да ви попитам- откакто спряхме да се кърмим, не ака всеки ден. Вие по колко време чаката ако пропуснат, давате ли нещо, трябва ли да му помогна по някакъв начин? Иначе той си хапва твърда храна достатъчно и разнообразно, но ето вчера не е акал....

# 691
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Чебурита, моя за огромна изненада си хапва пикантни неща с апетит. Не позволявам да яде колкото си иска, но суров лук, чесън, праз си яде без проблем. Освен това той винаги мрънка да яде от нашите чинии и с баща му бяхме решили да му дадем да пробва от нещо по-пикантно с идеята да му запари и да не иска повече, но уви, резултата беше точно обратен 😅 като му кажем, че нещо пари и вика "АМ АМ" 😅 Иначе аз още от захранването го почнах с праз, защото имахме домашен и си го ядеше с апетит.

# 692
  • Мнения: 620
Чебурита, моя за огромна изненада си хапва пикантни неща с апетит. Не позволявам да яде колкото си иска, но суров лук, чесън, праз си яде без проблем. Освен това той винаги мрънка да яде от нашите чинии и с баща му бяхме решили да му дадем да пробва от нещо по-пикантно с идеята да му запари и да не иска повече, но уви, резултата беше точно обратен 😅 като му кажем, че нещо пари и вика "АМ АМ" 😅 Иначе аз още от захранването го почнах с праз, защото имахме домашен и си го ядеше с апетит.

Добра идея ми даваш 😀 аз не смея да му давам нищо сурово от лук. чесън и праз, но ме накара да се замисля и ще го пробвам, колкото за разнообразие поне. Ние и вкъщи предимно манджи ядем и затова от зеленчуците само суров домат е опитвал, но не е лошо да пробва и пресни неща, те са с много повече витамини.

# 693
  • София
  • Мнения: 616
На моето няма шанс да му пробутам лук, чесън или праз в сурово състояние. Но откакто е тръгнал на ясла, започнах да давам Марсианци сиропчето с черен бъз, каката и тя така изкара яслата.

# 694
  • Мнения: 6 891
Оле, аз си мислех, че суров лук и чесън не може още да се дават. Таратор му правя отделно без чесън. Не дразнят ли стомаха сурови Rolling Eyes

# 695
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Мая, моя не яде кой знае какви количества, но не е показал с нещо, че го дразни стомаха. С праза си чеше венците най-вече, от лука гризва два - три пъти и е до там, обикновено го мисли за ябълка, а суров чесън му слагам накрая по малко в доматената супичка, че дава много хубав аромат.

# 696
  • Мнения: 560
Всичко сурово, което съм предложила-плюе. Лятото събирах домати и краставици от пода.
Тъкмо на тема хранене, каква следобедна закуска давате? Лятото беше лесно- пресен плод с кисело мляко предимно, но сега ми се иска малко по-калорично да давам. Правих мъфини, мляко с ориз, кисело мляко с бисквити /най се тачи/, намачкана варена тиква с бисквити и се изчерпвам... не ми се нрави всеки ден с тия бисквити, ама мъфините нещо не ги одобрява много. Хляб яде като не видяла, мъфини не...

# 697
  • София
  • Мнения: 4 015
Моя човек не яде следобедна закуска...Не иска и това си е. Той и без това си пада малко злояд, ни поне обяда успявам някак да пробутам. Иначе сме на филии с кайма или шарена сол, или с яйце и сирене. Нищо друго не иска.

# 698
  • Мнения: 6 891
Моя предпочита тестени храни като цяло - мъфини, соленки, питка, баница, спагети, макарони, филия с лютеница/кайма/сирене и яйце/кашкавал/авокадо със сирене, бисквитки. Също много обича кисело мляко с плод или сладко. Бананите също обича.

# 699
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
При нас режима е поизместен малко, ама не иска и не иска да обядва преди да легне наобед. Като се наспи обядва (14:30 - 15:30) и следобедната закуска идва към 17 - 17:30, давам плод, кисело мляко, варена царевица, кашкавал, варено яйце, но най-често яде бисквити или гризини. Голям фен на тестото е.

# 700
  • Мнения: 232
Аз давам Анаферон по едно хапче сунтрин , тя си го дъвче и взех коластра на биозин . Заради зъбките ми прави хрема по 1 2 дена и минава, но от юни до октомври всеки месец имаше нещо и реших да я подсиля малко, иначе не давам нищо . Ако не иска следобното от кухнята, давам банан с мляко и бисквитки, филийка с авокадо или крема сирене и домат. На лидл кроасанчетата с масло много обича, или бананови палачинки правя с рожков и брашно от спелта. Но и аз започнах да се изчерпвам и със закуските.... много обича зеленчуци , но от плодовете само банани, и 1 път в месеца успявам ябълка да пробутам

# 701
  • Мнения: 1 025
Аз правя палачинки с вода, жълтък, банан,овесени ядки и малко брашно, филийка със сирене и жълтък печена също обича.
Иначе останалите неща, които се хапват май сте ги изброили.

# 702
  • Мнения: 1 694
Педиатърката каза за вит Д по две капки Вигантол и на малкия, и на баткото, за имунитет- от октомври до април.
МПР беше единствената ваксина, от която не получи абсолютно никаква реакция.
За имуностимулантите съм напълно съгласна, че не бива да се дават постоянно, само след тежко боледуване и то спорадично. Аз на баткото давам през този период Вит Д и пробиотик, зимата понякога домашен сироп от черен бъз и това е. Медикаменти и имуномодулатори не, веднъж е пил Изопринозин при варицела (тогава е абсолютно задължителен, защото варицелата просто изтрива имунитета). В момента във всички манджи на малкия добавям по един хубав резен праз лук.
За следобед задължително всеки ден яде пресен плод, не е хубаво да се смесва с кисело мляко, нещо за ферментационните процеси беше...ако не му стигне давам бисквитка без захар (на Лупилу или на ДМ, които са с фурми, може и домашна някаква). Мен нещо не ми допада идеята за кексове, мляко с ориз и кремове със захар...

# 703
  • Мнения: 314
Има ли други бебета, които да не ядът твърда храна и да сучат само. Така и не прояде близо 10 кг е не дава признаци са е гладен. От кухня не сме се отказали вземам предлагам и хвърлям.... Всеки път. Пюре 1 на ден с 300 зора изяжда.
Незнам какво да пробвам вече. Филиики, спагети, макарони кус кус не вкусва, а за плодове и зеленчуци дума не може да стане.

# 704
  • София
  • Мнения: 4 015
Аз съм си направила костен бульон и на всяко ядене слагам по една лъжица + слагам куркума почти на всичко. Черен бъздавах миналата година, но тази година нямам. Давам и прополис, но ако са настинали + сребърна вода при настинка пак. Падпадъчи яйца поне веднъж седмично и общо взето с това се изчерпва полезното при мен. Давам кексове, бисквити, кремчета (не, че някой много ги яде де...). Гледам соленото да огранича, но сиренето все пак не го обезсолявам вече, та само обедните манджи са безсолни горе долу.

Нана, а ако го оставиш сам да си взима, не проявява ли любопитство?

Общи условия

Активация на акаунт