Любители на Котки - Тема 147

  • 25 440
  • 739
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 16 203
И ние сме с телескоп Simple Smile)). Барни не го уважава достатъчно.

# 586
  • София
  • Мнения: 2 132
Здравейте,
приемате ли новобранци? Имаме коте от 3 дни , което е на 2 месеца и половина. Живееше на двор досега, с много грижовна майка и сестричка, която ще иде при моята сестра. Нещо струва ми се, свикнала е майка ѝ да я къпе. Малко внимание отделя на това, предполагам като порасне ще задобрее положението. Преди да я доведа у дома я водих на ветеринар, заедно със сестричето за обезпаразитяване-вътрешно и външно. Имаха много бълхи. Ама като казвам много ... Като я изкарахме от клетката в душкабината у нас, подът почерня. Като поизтръска количество опънах бял чаршаф на пода в стая  и детето ми причакваше всяка бълха и я пускаше в чашас вода. Изхвърлихме 2 чаши с по 50 бълхи. В банята са били поне още токова... После това коте такъв сън му удари... Та казва се Пипи, от Мисисипи, но вече се чудя дали не трябваше да я кръстя Вихрогон, Вихър, Торнадо или поне Циклон. Ето я в цялата си прелест - спяща.

# 587
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Джери, добре сте дошли с Пипи у дома, при нас Simple Smile Много бебе, много нещо напоследък и това е супер. Тука кротки котки май няма, с малки дупарки и тумбаци също. Всички са отбор юнаци и е голям кеф, че четата расте и се подмладява Simple Smile

# 588
  • Мнения: 15 262
Милото, то се отървало от бълхите и спало спокойно. Поредното сладурче.

# 589
  • София
  • Мнения: 2 132
Благодаря за приема Hug
Дивак е Пипи, но е и гальовна, обича да се гуши, не мърка само докато тича Smile
Аз не мога да повярвам още Simple Smile) В размисъл съм да взема ли закрита тоалетна? Какъв е вашия опит?

# 590
  • Мнения: 3 281
Моето коте беше 1 към 1 с Пипи преди три седмици, когато го взехме. Същият цвят и изглеждаше по същия начин. Сега е толкова по-голямо, само за три седмици у нас. Целият трепереше от страх и ужас, когато го взехме.
Опитът ми с тоалетни е, че първо имахме открита и го хванах да спи вътре. Затова купихме закрита.

# 591
  • Мнения: 1 471
Мая и Фъстъчка бяха нацелувани през телефона от Голо бутче. Това дете умира за котки.. сънува ги и бълнува “ма мау” даже. Знае в града къде има котки и ги търси, къде има картинки на котки по магазини, зоомагазини, реклами 🙄 целува и прегръща играчки котки, а Марсел и Драко ги задушава с любов 😁

Драко направи вчера две седмици вкъщи 😊

Ей, младеж , остави ме да си мързелувам

Скрит текст:

# 592
  • Мнения: 15 350
Момичета, днес забелязах, че Мая си притваря едното оченце. Огледах го хубаво, няма възпаление, няма гурелчета, външно няма нищо, но сутринта докато се галехме забелязах, че го притваря, инак в поведението и няма промяна. Възможно ли е някоя прашинка да е влязла и да я дразни и затова да го притваря. Не го чеше. И не е постоянно. Ох, направо ще се гръмна, тревожа се. Ще я наблюдавам. И друг път се е случвало, един-два пъти, но за много кратко, за секунди. Сега ми се струва, че по дълго продължава.

# 593
  • София
  • Мнения: 6 169
Мама Нана, върти ми се из главата, че някой беше писал за котешки залъгалки някога. Може би да питаш ветеринар. Или  да опиташ да заместиш с някакво меко одеалце, обичат да месят и да ги смучат.


Джаста, случвало се е и на моите без да има някаква видима причина.

# 594
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Аха, Драко и той кръстосал краци в размисъл по глобални въпроси Simple Smile

# 595
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 525
Оле, Драко и Марси, думи нямам. Heart Eyes
Джасте, всички правят така, Ушатото пък постоянно намига, знаете ме в клетката и при ветеринарите, ония се смеят, котката реве, но....

# 596
  • Мнения: 15 350
Ивекс Hug, Миласара Hug, благодаря ви за включването, момичета. Бях се притеснила, инак сега оченцето си е наред. Тя по принцип си е кокорка, от малка си е такъв кокорин, хората като я видят такава облещена и мислят, че е стресната или уплашена, а тя си е просто блещурник. Joy И като я видях такава "намигаща" се попритесних. Но сега като ви прочетох се успокоих. Благодаря още веднъж.

# 597
  • Мнения: 15 262
Драко направи вчера две седмици вкъщи 😊
Скрит текст:
Не устоях на този поглед. Свалих си снимката. Blush

milasara
Днес няколко пъти му давах вода и мляко с биберон /всъщност е стъклена пипетка и малко ме е страх да не я схруска, има зъби/. По малко пипа крачетата. Намазах ги с лосион  Дав, може и вкуса да не му харесва.

Джаста
И при нас имаше проблем с едното око. Купих тези капки
https://static.framar.bg/thumbs/6/products/ophtalmo-septonex-drops-10ml.jpg
човешки са, но са антисептик т.е. за леки проблеми. Слагах два пъти на ден, по 1 капка и се изчисти за 3 дни, но беше и зачервено.

# 598
  • Мнения: 10 642
По каква причина коте си гризе предните лапички? Чочко си ги е изгризал до кръв, отгоре. Не смея да ги намажа с нищо, защото ще го оближе. От няколко дни яде сам.

Гъбички. Ама е много малък Чочко, за да гризе до кръв.

# 599
  • Мнения: 15 262
По каква причина коте си гризе предните лапички? Чочко си ги е изгризал до кръв, отгоре. Не смея да ги намажа с нищо, защото ще го оближе. От няколко дни яде сам.

Гъбички. Ама е много малък Чочко, за да гризе до кръв.
Първото, което си помислих, но кожата е чиста и розова /разбирай с добър цвят/, няма никаква индикация за заболяване. Днес разбрах колко много и големи зъби има, като изтрака пипетата няколко пъти.
Не иска да остава без внимание, това може също да има принос, защото не мога непрекъснато да се занимавам/играя с него.

Ако има някой от Стара Загора, моля за координати на ветеринар, на когото може да се има доверие. Ако трябва на ЛС. Благодаря!

Последна редакция: ср, 12 авг 2020, 08:49 от Mama_Nana

Общи условия

Активация на акаунт