Мнения за неелитни училища след седми клас в София- Тема 3

  • 59 437
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6
Стела, в 32 френски или немски са втори език, малко часове. Не се получава. С първия, английски е ок, но ако държите на езика не е подходящо. По отзиви най-силно като втори език се учи испански, преподавателката е добра.

Благодаря ви!

32-ро го писахме, защото сме чували, че като цяло е добро училище. Наясно съм, че вторият език не се учи кой знае колко, но ако наистина има предмети, изучавани на английски, и като цяло нивото по другите предмети е високо, не бихме съжалявали, ако е там.

Някой има ли мнения за 12 СУ? Писахме немската паралелка там, чухме добри отзиви, но ще се радвам да разбера повече.

# 61
  • Мнения: 15 745
Току-що по Бтв обявиха, че свободните места за 3-то класиране са малко под 2000. Някой знае ли колко деца горе-долу се очаква да се боят за тези места? Има ли къде изобщо да се провери такава информация?

# 62
  • Мнения: 1 681
Питай в седмокласната тема, там има много знаещи.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 341
Току-що по Бтв обявиха, че свободните места за 3-то класиране са малко под 2000. Някой знае ли колко деца горе-долу се очаква да се боят за тези места? Има ли къде изобщо да се провери такава информация?
Това ми се струва напълно непредвидимо. Зависи от толкова много фактори, че и с кристална топка не мисля, че може да се отгатне. И все пак, борбата ще е за 10-15 места във високобаловите гимназии. 2000 места е доста подвеждаща бройка.

# 64
  • София
  • Мнения: 12 149
Питай в седмокласната тема, там има много знаещи.
Дидева е навсякъде. Joy
В РУО вече знаят /или най-късно утре ще знаят/ колко ученици са подали заявление за трето класиране, но не вярвам да дадат тази информация по телефона. А докато се изиска по реда на ЗДОИ, класирането ще е минало. Какво значение има всъщност това към настоящия момент?

# 65
  • Мнения: 15 745
От чисто любопитство питам.

# 66
  • София
  • Мнения: 62 595
Много е лесно да се направи една приблизителна сметка - все някъде е обявено колко хиляди деца е този набор, колко общо са местата в гимназиите, сравняваш ги. Местата винаги са повече от децата, затова се закриват паралелки накрая, защото не могат да съберат деца. Няма значение колко деца ще кандидатстват, а с какъв бал са децата, които ще кандидатстват и за кои училища, което няма как да знаем.

# 67
  • Мнения: 447
За София свободните места за третото класиране да 1900-2000. След първо класиране не бяха класирани 1200 деца. Колко от тях са се класирали на второ, незнам, но едва ли са много. А колко, от записалите се на първо и второ класиране деца, ще си изтеглят документите и ще участват отново на трето класиране - е божа работа Simple Smile
И така, задача с много неизвестни Simple Smile
Места ще има за всички. Въпросът е дали ще се харесат?  Въпросът е колко деца с по-висок бал ще искат вашата паралелка?
Малко остана! Успех на всички!

# 68
  • Мнения: 8
Запуаах дъщерята в 12-то в немската паралелка. И на двете класирания там й излезе късметът. За момента когото и да питам получавам само добри отзиви за 12-то, или поне нищо лошо не се чува. Специялно за немската паралелка се говори, че се учи най-много. Децата са с успех 420-380 точки. Класната ще в по немски - Антония Чернева. Разбрах, че има млади учители, които искали учениците им да успяват. Изглежда спокойно училище в нормална част на града. И така, решихме да сме там, дано да не ане сбъркали Wink Успех на всички!

# 69
  • Мнения: 168
Привет и от още една мама на седмокласничка.Не съм мама за пример, на първо класиране писахме малко неща и не я приеха.Днес, на 3-то е приета в 134 СУ софтуерни и хардуерни науки.Като цяло повече й се искаше да е в природни науки, но не й стигна бал.Опитах се да поизчета мнения, но не намерих много.Някой има ли свежо инфо, или пък нечие детенце да е записано вече?

# 70
  • Мнения: 447
Привет и от още една мама на седмокласничка.Не съм мама за пример, на първо класиране писахме малко неща и не я приеха.Днес, на 3-то е приета в 134 СУ софтуерни и хардуерни науки.Като цяло повече й се искаше да е в природни науки, но не й стигна бал.Опитах се да поизчета мнения, но не намерих много.Някой има ли свежо инфо, или пък нечие детенце да е записано вече?
Приятелско детенце го завърши тази година. Много се хвалят. Много добра подготовка за приложен софтуер. Имат и занимания с фотография, телевизия. Старото студио на БТВ е там. И иврит научи. С добра организация. Успех!

# 71
  • Мнения: 168
Привет и от още една мама на седмокласничка.Не съм мама за пример, на първо класиране писахме малко неща и не я приеха.Днес, на 3-то е приета в 134 СУ софтуерни и хардуерни науки.Като цяло повече й се искаше да е в природни науки, но не й стигна бал.Опитах се да поизчета мнения, но не намерих много.Някой има ли свежо инфо, или пък нечие детенце да е записано вече?
Приятелско детенце го завърши тази година. Много се хвалят. Много добра подготовка за приложен софтуер. Имат и занимания с фотография, телевизия. Старото студио на БТВ е там. И иврит научи. С добра организация. Успех!
Много благодаря, успокои притесненото ми сърце

# 72
  • Мнения: 4
Привет и от още една мама на седмокласничка.Не съм мама за пример, на първо класиране писахме малко неща и не я приеха.Днес, на 3-то е приета в 134 СУ софтуерни и хардуерни науки.Като цяло повече й се искаше да е в природни науки, но не й стигна бал.Опитах се да поизчета мнения, но не намерих много.Някой има ли свежо инфо, или пък нечие детенце да е записано вече?

Вероятно ще бъдете приятно изненадана. 🙂 Приятелско дете, момиче, завърши тази паралелка преди две години. Скоро си говорихме. Каза, че нищо по- хубаво не й се е случвало. Обича учителите си, помогнали са й “да прогледне”, да види мястото си в света, да превърне мечтите си в цели. Отделно: в паралелката преобладават момчетата и цитирам : “ Нас, момичетата, ни носеха на ръце...”. Дисциплината е на много високо ниво. Базата е иновативна. Но кой колко английски и иврит ще научи, зависи главно от него. Така или иначе обаче, нейната паралелка има друг приоритет.

# 73
  • Мнения: 23
Здравейте,
Нещо е затихнала темата. Има ли добри новини от 4-то класиране? Интересно ми е. Въпреки , че моята госпожица се записа след второ класиране- 22-ро ИЕ/АЕ, продължавам да следя темата както тук, така и при другите бг мами. Съученичка на дъщеря ми, а и единствената рискувала за сега на 4 то, за която знам , е успяла и е приета в 51.

# 74
  • София
  • Мнения: 12 554
Всички приятелски деца, които кандидатстваха тази година, се записаха на първо и второ класиране, така че при нас няма любители на риска.
Аз даже поръчах учебниците на сина ми за осми клас, след като видях, че от училището са публикували списъка на сайта си. Така ще разделя разходите в два месеца Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт