Пренатална депресия – не си сама

  • 13 948
  • 457
  •   1
Отговори
# 165
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Като цяло,оставам с впечатление,че масово майките и бременните не са склонни на компромиси със себе си,тялото си,живота си,времето си.А бебето е едно малко беззащитно същество,което не е искало да се ражда.Тя е поискала,ма в същото време,ако може да го набута в нейния график,в нейния живот,па да не й разваля и рахата,най-добре.Но бебето не работи така,то завърта света покрай себе си и иска своето ,а не да очакваме от него нещо.

Моето впечатление пък е съвсем различно - в Бг добрите майки са изстрадалите майки, колкото по-изстрадала -толкова по-добра. Децата трябва да са кърмени на всяка цена, да си ги гледаме 24/7 сами (и бащата, и той не може да гледа деца като майката, нали), да не се отделяме от тях поне 3 години, да се махнат възможно най-рано памперси, колички, биберони; никакви ясли и детски кухни.
И това ако една майка, има нужда от почивка и 2 часа за себе си, е егоистична и безотговорна.

А изцяло подреждането на целия живот спрямо детето е друга крайност, която също не дава добри резултати.

Последна редакция: пн, 10 авг 2020, 08:46 от Вълшебство

# 166
  • Мнения: 2 352
Айде сега няма нужда от майки герои, които точат лиги по едно парче шоколад или глътка вино, ама нали в името на детето няма да близваме нищо. Ще се храним био, еко, органично, веган и ще си причиняваме излишен стрес.
Нищо лошо няма в това понякога да се поставиш на първо място и да се почувстваш човек. Включително и за кърменето. На моето дете коликите се засилваха единствено от диня, нищо друго не и влияеше. Обаче приятелка се подложи на страшни ограничения, иначе беше някакъв ужас.
И другото е, че е много зареждащо да прекараш малко време без детето. Да отидеш на фризьор, маникюр или да пиеш едно кафе с приятелка. За 1-2 часа си толкова отпочинал, че си готова отново да сменяш памперси с кеф и да пееш една и съща песничка за десети път.

# 167
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Айде сега няма нужда от майки герои, които точат лиги по едно парче шоколад или глътка вино, ама нали в името на детето няма да близваме нищо. Ще се храним био, еко, органично, веган и ще си причиняваме излишен стрес.
Нищо лошо няма в това понякога да се поставиш на първо място и да се почувстваш човек. Включително и за кърменето. На моето дете коликите се засилваха единствено от диня, нищо друго не и влияеше. Обаче приятелка се подложи на страшни ограничения, иначе беше някакъв ужас.
И другото е, че е много зареждащо да прекараш малко време без детето. Да отидеш на фризьор, маникюр или да пиеш едно кафе с приятелка. За 1-2 часа си толкова отпочинал, че си готова отново да сменяш памперси с кеф и да пееш една и съща песничка за десети път.

Именно за това говорим. Има баланс, който е разумен и полезен и за двете страни.
Медали за майки-героини вече май не раздават без друго Grinning

# 168
  • Мнения: 2 352
Медалите са тиквени Grinning А за майка с две деца може и потупване по рамото Grinning

# 169
  • Мнения: 3 116
Тук е темата да си помрънкаме и да видим, че не всички майки са на върха на щастието, че са бременни. Мястото, където на всяка бременна и се пие бира и вино и и се правят опасни неща, като ходене на море например. Че майчинството не е само гукащите и усмихнати розови бебета от рекламите. И никоя да не се чувства като бяла врана и да не бъде съдена.

п.п. Това е любимата ми тема.

Медалите са тиквени Grinning А за майка с две деца може и потупване по рамото Grinning
Туп, туп...

# 170
  • Мнения: 15 356
Вълшебство,хората гледат накриво некърмещите,защото едва ли не не са положили усилия и не им се занимава.Аз съм оставяла малката на баща си и съм ходила в мола,именно защото може.На мен не ми хареса да кърмя,ама щях ако беше се получило.
А ние акахме,растем,болни сме,беб,бебко и бебка не съществуват в моя речник,не се отъждествявам като майка единствено .

# 171
  • Мнения: 3 116
Аз искам да кърмя, но не толкова заради бебо, а защото ми се чини, че е по лесно. Няма да миеш шишета, да топлиш води, да преваряваш, да стерилизираш и т.н. Smiling Imp

# 172
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Вълшебство,хората гледат накриво некърмещите,защото едва ли не не са положили усилия и не им се занимава.Аз съм оставяла малката на баща си и съм ходила в мола,именно защото може.На мен не ми хареса да кърмя,ама щях ако беше се получило.
А ние акахме,растем,болни сме,беб,бебко и бебка не съществуват в моя речник,не се отъждествявам като майка единствено .

"Ние имаме две зъбчета" - damn, мн притеснително си е, ако общо имате верно два Grinning
То и с кърмене не си перманентно закачен и свързан. Въпросът е да не е на всяка цена, че какви ли не сонди и магии гледах. На мен консултантка по кърмене ми каза да оставя малкия само на кърма за 24 часа да видим дали наистина пък толкоз нямам. И ако посинее от рев да му дам 30мл. И ми предписа некви хапове, дето предизвикват кърма на осиновителки. Мъж ми каза като си тръгнахме ако ще си откачам, да откачам сама без тормозя детето Grinning
За това на всяка цена говорим.

# 173
  • Мнения: X
Съгласна съм с всички последни постове. Само не разбрах, защо ходенето на море попадна в графа "опасни неща". Когато разбрах, че съм бременна попитах и АГ то и личната лекарка има ли нещо, което не трябва да правя, храна която да не ям и тн. И двете ми казаха "момиче, ти си бременна, а не болна, прави си всичко както до сега", с уговорката че в началото не бива да се тръскам, да скачам и тн.
Колкото до кърменето, аз гледам клипчетата на Ася Демирева и на други онлайн обучители и за храненето на майката при кърмене жената каза, "единствената храна, която не трябва да ядеш докато кърмиш са отровните гъби".
Не искам да си създавам илюзии, които после да преживея много болезнено, ако не се случат, за това се настройвам каквото дойде, пък ще реагирам спрямо ситуацията. Само знам, че нищо не ми е на всяка цена. Поръчала съм многократни пелени, искам да кърмя, искам да съм активна, искам бебето след някой и друг месец да си е в детската стая и да расте с усещането, че е личност, индивид със свое място в живота и в дома ни, а не придатъл на майка си, икам още сто неща,обаче какво ще ми донесе живота и какво ще иска бебето е друга история. Та съм навита да пробвам, но ако не се получава винаги има план Б

# 174
  • Мнения: 15 356
Аз искам да кърмя, но не толкова заради бебо, а защото ми се чини, че е по лесно. Няма да миеш шишета, да топлиш води, да преваряваш, да стерилизираш и т.н. Smiling Imp
За някой е лесно,за други не.Навън никога нямаше да кърмя,ама никога.И като ме види някой да я храня с шишето и пита -Вие на такова мляко ли сте?,само поглеждам и казвам да.
Не ми хареса да кърмя пак казвам,но се напънах,като не става ,не става.АМ дава свобода.
Аз пуша пак и мен пък ме гледат лошо майките в морската.
Едит.
Дух,на една лекция консултант по кърмене каза,че кърмачката може и да пие вино и да пуши,но веднага след кърмене.Една цигара,чашка вино.До следващото кърмене няма проблем,аз кърмих много,много малко и на често и не съм го правила.Но ако е на три часа,може.

# 175
  • Мнения: 3 116
Е как да не е опасно - гъбички, инфекции... а от вълните може и контракции да получиш. Аз нищо от описаните не получих, ма пък се върнах настинала и сега съм с ларингит. Дразнеща кашлица и глас все едно говоря от тенекия, до колкото го има.
Една позната още в болницата казала, че не иска да кърми. Тя също си пуши.
То и аз не съм решила на всяка цена, ще се пробвам и ще видим дали ще кърмя. Както дойде. То не се и знае дали ще тръгне и ще има кърма. Позната каза, че въобще не и тръгнала.

# 176
  • Мнения: X
Да и аз го знам това, но въпреки че съм пушач мисля да дам всичко от себе си да не пуша при кърмене. И сега не съм пушила от седмица две, а преди това по цигара на няколко дни. Знам, че сега плацентата пречиства малко отровата, обаче при кърмене всичко отива в кърмата и честно казано си мисля, че това "научно твърдение" е лоби на цигарените производители.
Ася беше казала, че един от вариантите при които детето не бива да спи при родителите си е, ако са пушачи, защото кожата им отделя отрови и влияе на въздуха, който бебето вдишва.
Едит.
Глупости. Гъбичките не виреят във вода, а в кисела среда. АГ то ми каза ако искам да си слагам едни вагинални капсули от живи бактерии, които влияят на типичните за бременните течения. И никакви гъбички и инфекции не могат да се получат.
Е... Ако си малоумна и влизаш да ти удрят вълните корема си е опасно. Ако в спокойно море влизаш да поплуваш и да си отпуснеш кръста е дори много полезно. Както и витамин Д. Освен това аз ходя на плаж до 11 часа и после между 5 и 7. Не съм в най-голямото слънце и жега на плажа. Гледам да хвана само полезните Ув лъчи, после си почивам в квартирата и след това се разхождаме, а сутрин до 9 спортуваме. Ама свърши вече де Sad

# 177
  • Мнения: 15 356
Аз се запознах и сближих с едно момиче на инвитрото и сега си бутаме количките.Тя пуши,минава време и кърми.Има кърма за поне пет деца още,затова си го позволява,прибира в шишета,замръзява,кърма да искаш.

# 178
  • Мнения: X
Исках просто да кажа, че за всяко нещо си има умен начин да го направиш. Не е нужно да купонясваш цяла нощ, да лежиш на плажа цял ден, да плющиш банички и да пиеш всеки ден алкохол. Нали за това сме мислещи същества, за да изберем адекватният подход. Абсолютно нищо не разумно и опасно не виждам в поведението си. Тренировките ми са специално за бременни и треньорката е бременна, а тези които си правя у дома съм си платила, да ми направят с подходящите за мене тежести и упражнения...

# 179
  • Мнения: 15 356
Исках просто да кажа, че за всяко нещо си има умен начин да го направиш. Не е нужно да купонясваш цяла нощ, да лежиш на плажа цял ден, да плющиш банички и да пиеш всеки ден алкохол. Нали за това сме мислещи същества, за да изберем адекватният подход. Абсолютно нищо не разумно и опасно не виждам в поведението си. Тренировките ми са специално за бременни и треньорката е бременна, а тези които си правя у дома съм си платила, да ми направят с подходящите за мене тежести и упражнения...
Това имах предвид и аз в поста,който за някои е осъдителен.Както и ,че не бих си завела детето на кръчма до среднощ,защото на мен ми се ходи ,примерно.Не са нужни крайности за да си добър родител.

Общи условия

Активация на акаунт