Пренатална депресия – не си сама

  • 13 961
  • 457
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 15 356
Helinor,много се радвам за теб,тези проблеми са ми до болка познати.
Това ме спира да мисля за второ дете,ново инвитро ,инжекции,прогестерони и всичко това,не знам дали ми се тръгва по тоя път.Отделно и наново да изглеждам като танк,на моя ръст от 180 см,всички отоци ме правиха като един голям дънер ,не като Байкушевата мура даже .И всички очакваха след като е инвитро и поредна бременност,да летя.
Освен следродилна депресия имало и следродилна тъга,но някак си обществото не приема това и очаква супер щастливи майки,не стресирани и на седмото небе .Аз нямах време за депресия,беше ми лудница,избрахме да не ни помагат баби и това е правилното решение за нашето семейство.Не ми остана време да се замислям за нищо,просто действах .
И моля ви,не ме мислете за някой изрод,но не се влюбих от пръв поглед в нашата дъщеричка.Гледах я и не вярвах,че е моя,че нещо толкова съвършено е част от мен.Имах и малко егоистични очаквания да е руса и синеока като мен,а тя е копие на баща си барабар с пръстите на краката.И ми я носят и се чудя,ама къде е русата коса?!Обичта идва с грижата за мен,не с раждането И си мислих,аз ли нещо съм сбъркана,защо не чувствам всичко прочетено и видяно по филми.Може би и секциото изигра роля,но след няколко дни всички тия емоции ме връхлетяха .

# 241
  • Мнения: 3 033
Бобчита, ММ искаше две деца и мечтата му е на път да се сбъдне. Очакваме появата на детето след около месец и половина, дай боже всичко да мине добре. Аз за себе си бях решила, че категорично няма да мина по пътя на стимулации, пункции, трансфери, очакване и евентуално разочарование в името на това да имам второ дете. Едно за мен беше върхово постижение и напълно достатъчно. Родих го почти на 40 години. И който ще да ми разправя, че 40 е новото 20, ами не е. За мен е някакси естествено това да се случва около 30-та година за една жена.
Моето дете беше моята победа, върховното постижение в моя живот.
Сега с второто нещата се случиха толкова лесно, толкова бързо, толкова неочаквано, че чак с месеци не можех да премеля факта, че е реалност. Нещо повече не вярвах, че ще стигна до тук. И сега за разлика от преди не пия лекарства, няма фраксипарин. Сякаш всичко е било кошмар, от който съм се събудила. И до днес не мога да повярвам, че това е моята реалност. Започнах да осъзнавам, че съм бременна чак, когато усетих първите движения. Сега очаквам появата на детето с нетърпение. Искам да видя, че е здраво, да го прегърна, да видя как изглегда, но и ужасно ме е страх как ще се справя с две деца.
Мисля си от ден първи колко е неприятно секциото. Да минава и да е зад гърба ми.

# 242
  • Мнения: 3 121
Поправям се - моя годеник /пусти навик, не съм свикнала още/. Ми той е причината бас ловя, че ще ми брои глътките. Освен да се скрия някъде и да си "поркам" друго не ми остава. Способен е 10 пъти в рамките на час да попита дали всичко е наред, да не би да имам болки и още 100 въпроса. Не че толкова не мога без вино, не че толкова ми пречи, че пита, но психически е доста натоварващо. Просто искам да забравя за миг, че съм бременна и да се почувствам човек. Мрън пък...
Хелинор до някъде те разбирам за втората бременност. Аз съм на 36, първа бременност. Даже не знаех дали ще стане. Май месец следих овулацията и то пък взе, че веднага стана. Но и на мен ми трябваше време да осъзная, че се случва, хем съзнателно съм го правила. Както уж чакам да ми дойде, правим тест и той е супер положителен на 30-тата секунда даже.

Последна редакция: ср, 07 окт 2020, 22:57 от miss_chichi

# 243
  • Мнения: X
Чачи, аре да те водя да пием вино. Обещавам, ще се правя, че не сме бременни.
А на твоя годеник му кажи, че ще си майка, а не бебе и знаеш какво е най-добро за теб. И че разбираш, че е загрижен, но това те натоварва.

# 244
  • Мнения: 3 033
ММ е абсолютен въздържател, което винаги ми е било странно, та да видиш как бих пийнала пред него точно в този момент или докато кърмя. Малийй ще настане апокалипсис.
Иначе си пийвам от време на време особено на повод, че то без компания не ми е кеф и следвам една мисъл, която много ме харесва "Който пие - наздраве, който не пие - много му здраве!😉

# 245
  • Мнения: 3 121
Направо да си организираме една пиянска вечер за бременни.
То при мен е ужас! Даже храната се проверява дали е подходяща за бременни - например кестини или поръската от семена на хляба. Разбирам го, че се притеснява, но чак толкова. То май повечето татковци са така, на ФМ се "оплакваха" и други бременни. Няма да забравя един татко как сновеше нервно пред кабинета белким го пуснат да погледа 3Д-то, че сега има ограничения заради ковид.

# 246
  • Мнения: 1 752
Ехее, имало и други като мен. Не ми е добре, че съм бременна. Приличам на кит, тежи, дразни ме порива за пишкане и последващите капки. Искам си тялото-слабо и стегнато. Писна ми от неразположения. А, психическия срив е "бонус". И аз си искам и обичам детето, но едва ли ще се навия на втора бременност. Неприятно ми е усещането и това си е. Искам си тялото само за мен и ме е страх как ще гледам бебенце и дали ще се справя. Иначе с дете над 3 години, нямам проблем да отглеждам и общувам
Също искам хората да спрат всеки ден да ме питат как съм. Ами как да съм, като вчера. Сякаш ш да имам болка или неразположение, ще разкажа на съседката от първия етаж. Всички са супер лицемерни!!!

# 247
  • France
  • Мнения: 12 546
И аз не обичам да съм бременна. Мразя да съм свидетел на това, как обезформя тялото ми. Дебела съм. Не мога да си гледам огромните бричове и задник. Гърдите са ми отвратителни. Попръцквам и се оригам без да искам. Коремът ми ме плаши. Задъхвам се. Реве ми се, когато застана пред огледалото. Така беше и първия път, но ето навих се за втори. И знам, че това няма нищо общо с любовта ми към поколението.

# 248
  • Мнения: 71
Единственото нещо,което ме радва, е задраскването на дни в календара.
Това е най-тъжният ми период. Плача по няколко пъти на ден. В това време,всеки иска нещо от мен,а аз искам само да заспя и да се събудя,когато всичко свърши.
Не ми помагат приготовления,пазаруване,нищо.
Аз съм един дебел инкубатор. Къде отидох самата аз? Къде отиде личността ми?

# 249
  • France
  • Мнения: 12 546
Спокойно, ще се намериш наново. Това е хубавото на втория път, знаеш, че и това ще мине. Например знам, че ще имам кг за сваляне, знам, че ще отнеме време, но пък и това ще стане

# 250
  • Мнения: 3 121
Пепино, ще мине времето и всичко ще се оправи. Оплаквай се на близки, ако ти помага, не го дръж в себе си.
При мен добре, че е работата да ме държи в кондиция. Повече се занимавам с редовните простотии покрай клиентите и някак избутвам настрана другите страхове, притеснения и лоши мисли.

# 251
  • Мнения: 15 356
Минавам само да ви лъхна с надежда,преди една седмица ходих на ресторант.По женски с приятелките ми.Таткото я изкъпа,нахрани и приспа,бебето ни няма пет месеца.
Много беше разтоварващо да се гримирам,изправя косата и да изляза.Майчинството изисква много жертви и компромиси,но може да си позволи човек една вечер за себе си ,с чиста съвест.

# 252
  • Мнения: 2 146
Bobchita, то това си е задължително даже, за да не изкукаш.

# 253
  • Мнения: 3 121
Бобчита, твоя мъж е доказателството, че мъжете могат всичко по гледане на бебе и " не мога" или "не знам как" не трябва да ги има.

# 254
  • Мнения: 2 146
И моят може, само не го е износвал, родил и кърмил. Мога да ги оставя и за месец и знам, че всичко с детето ще е наред. Ако беше абдикирал или опитал да кръшка от това му задължение, досега да съм си/му теглила ножа.

Общи условия

Активация на акаунт