Пренатална депресия – не си сама

  • 13 962
  • 457
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
miss_chichi - според мен е нормално, зависи от човека до тебе, но и моят мъж не е на тема бебе все още, по-скоро го вълнува ремонта и финансовата старана на въпроса. И го попитах, защо не иска да си говорим за бебето, а той ми отговори "в следващите двайсет години предимно за него ще говорим" и е прав като се замислиш Simple Smile
faith88 - както виждаш повечето в темата сме минали от там Simple Smile))
skk007 - ами възможно е преди часове да е видяла теста и пак да й е зле. На мен ми се гадеше адски много още преди закъснението, беше ми зле, болеше ме много силно и точно заради това бях убедена, че ей сега ще ми дойде. Даже като ми закъсня бях сигурна, че сигурно е киста, защото "ама подяволите аз съм в ПМС всичко ме боли, гади ми се, сигурно нещо не ми е в ред", хем си направих теста 3 дни след закъснението Simple Smile
Sunlovin - някой като ми каже колко е прекрасен тоя период и се чудя дали да го фрасна или да му се изсмея в лицето.

# 61
  • Мнения: 2 146
Разбирам ви, момичета. Моята бременност, хем беше много лека, хем не бих го повторила. Нямах търпение да родя. Работих почти до последно, можех и още, но не ми позволиха. Накрая бях толкова огромна, всеки ми казваше айде бе, ти не роди ли, все едно насила си го държа в мене. Абе чоглав период е, определено. Страх от неизвестното, от раждането, тук там някой скандал с половинката. Пожелавам ви леки бременности до финала и здрави бебета, разбира се.

# 62
  • Мнения: 3 121
Ох... В неделя през нощта имах криза тип живота ми свърши, защото ще имам дете и рев от 1.30 до 4 сутринта. Добре, че МП се събуди да ме успокои малко...
Какво и харесват на бременността наистина?!

# 63
  • Мнения: 2 146
Хаха, чичи, аз до скоро ревах за същото, а синът ми е на 2. Много трудно го преживях това и живеех в миналото. Чудих се в какво се забърках 😁 Но с времето става по-добре.

# 64
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
miss_chichi - според мен е нормално, зависи от човека до тебе,
но и моят мъж не е на тема бебе все още, по-скоро го вълнува ремонта и финансовата старана на въпроса. И го попитах, защо не иска да си говорим за бебето, а той ми отговори "в следващите двайсет години предимно за него ще говорим" и е прав като се замислиш Simple Smile
Скрит текст:
faith88 - както виждаш повечето в темата сме минали от там Simple Smile))
skk007 - ами възможно е преди часове да е видяла теста и пак да й е зле. На мен ми се гадеше адски много още преди закъснението, беше ми зле, болеше ме много силно и точно заради това бях убедена, че ей сега ще ми дойде. Даже като ми закъсня бях сигурна, че сигурно е киста, защото "ама подяволите аз съм в ПМС всичко ме боли, гади ми се, сигурно нещо не ми е в ред", хем си направих теста 3 дни след закъснението Simple Smile
Sunlovin - някой като ми каже колко е прекрасен тоя период и се чудя дали да го фрасна или да му се изсмея в лицето.

Прав е човекът, сега мозъкът му е зает с друго. Дух, горното изречение ме подсети за Марк Гънгор и обясненията му за разликите между мъжкия и женски мозък, т.е начин на мислене. На руски съм го чела, намерих и на български Има го и на английски, на места има леко разминаване в преводите, но общо-взето това е. Та, по-спокойно, в ред са ви мъжете, не се чудете и не им се сърдете. Simple Smile

# 65
  • France
  • Мнения: 12 551
Чичи, Мамма, то за това казват, че 50 е новото 20. Изгонват се децата и отново си живееш живота.
И аз бях така с първото, сега съм много по спокойна.

# 66
  • Мнения: 3 121
Аз все на тази кълка лежа, че ще се очовечи, че ще може повече време да се ходи насам натам и с него, ще си по свободен.
Колежка наскоро тръгнаха с мъжа и да пътуват само двамата. Но синовете  и са големи. Родила е млада, не като мен на 36. То докато го устроиш и си станал за старческия дом. Не че съм някаква дето се скъсва от купони, но мисълта да нямаш 1 час свободен когато ти е кеф ме побърква.

# 67
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Все една баба за един час няма ли да се намери?
Да е жива и здрава свекървата, ама ми спасява психологическото равновесие. Помощ за отглеждане на наследника не ми е трябвала всекидневна или в домакинството, ма да дойде за 2часа да стои с него от време на време и ние да сме градска отпуска - безценно. Blush

# 68
  • Мнения: 2 146
Оо това е безценно. При нас 2г.и 2м.никой не го е гледал и за 1 час. За почивки и кафета двамата да не отварям дума. Доста ни се пообтегнаха отношенията с ММ, но няма как. Да си родител е страхотно, но и доста трудно, няма какво да се лъжем.

# 69
  • Мнения: 3 121
Има баба. На първо време може да помага, но жената е със заболяване на колената и няма да може да тича след мъника. Татко едва едва се движи, колкото за него да се погрижи. Има чичо - брата на МП, та има и малко надежда. Евентуално ако много ни дойде може да потърсим почасова бавачка.

# 70
  • France
  • Мнения: 12 551
Трудно е без помощ. При нас едната баба е на 1000 км, другата на 2000. Понякога си викам, че сме луди да се решим на второ.

# 71
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Има баба. На първо време може да помага, но жената е със заболяване на колената и няма да може да тича след мъника. Татко едва едва се движи, колкото за него да се погрижи. Има чичо - брата на МП, та има и малко надежда. Евентуално ако много ни дойде може да потърсим почасова бавачка.

То и да стои при него вечер като заспи си е помощ. Bowtie

# 72
  • Мнения: 15 356
Ние нямаме помощ от никой,ама наистина от никой,мъжа ми работи специфична работа и доста е зает,човека оркестър съм.Чистя всеки ден,пера,гладя,пазарувам,правим по два пъти разходки,гледам я и намирам време и за маски за лице.Организирам се по минута.Когато мъжа ми почива много помага,и намираме време за нас двамата.Баби и лели ме изнервят много.

# 73
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Мен хич не ме изнервят щото обикновено не прекарваме ненужно време заедно с тях и детето - оставяме ги заедно и се изнасяме. Grinning

# 74
  • Мнения: X
Мене повече ме плаши евентуално присъствие на едната баба по-скоро от колкото отсъствието й. Аз съм доста организирана и се надявам да успея с нещата. То и сега са ни обтегнати отношенията с тоя ремонт. Аз искам да приключи бързо и да имам малък комфорт поне последните месеци.

Лабрекс, много интересно, сега ще прочета.

Общи условия

Активация на акаунт