Tичане (6)

  • 62 734
  • 707
  •   1
Отговори
# 675
  • Враца
  • Мнения: 2 225
Йоко, и аз не започнах от нулата, първият ми маратон (през 2018) беше на 10 годишнината ми от започването да тичам, така че не съм критерий. Но имах някаква база, 40-50км на седмица в 4-5 тичания през последните години, когато постепенно започнах неусетно да вдигам километража. Имах време- тичах повече. 14км минаваха неусетно, после 18км, и така си казах, ами още 3км и е половинка. Пуснах се на 2-3 полумаратона през 2017та, и там ми дадоха идеята да тичам цял, което ми се стори екстремно. Пусто любопитство, купих си обемови маратонки (първите любими Брукс), и започнах 16 седмична програма.
Мисля, че състезанията са това което най-много мотивира, защото преживяванията са страхотни.

Подготовката обаче изисква много време, не е само тичане, а и силови + йога/възстановителни. И пак се контузих на последния преди година. Сега започвам много внимателно и страхливо, а дали ще има цял маратон, ще видя през 2025.
Планирам само половинки през 2024та.

Ехаа!
Винаги си ми звучала като човек, който си е тичал цял живот...знам ли, примерно възпитаник на спортно училище и т.н., а то си е било съзнателен избор на съзнателна възраст, и то от нулата. Благодаря, че сподели!
Аз също малко днес опитах на пътеката. Нула е моето, но да се отбележи, че имам желание,,😀

# 676
  • Мнения: 393
Здравейте. Търся обувки за тичане. До този момент съм с Altra, но попаднах на тези:
https://www.topoathleticbulgaria.com/%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8-c-1_2/
Дали някой е ползвал и моля за отзиви.
Не намирам информация за физически магазин. Предварително благодаря.

# 677
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Здравейте. Търся обувки за тичане. До този момент съм с Altra, но попаднах на тези:
https://www.topoathleticbulgaria.com/%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8-c-1_2/
Дали някой е ползвал и моля за отзиви.
Не намирам информация за физически магазин. Предварително благодаря.

https://www.topoathletic.com/about-topo-who-we-are Тук пише, че са американски Simple Smile Аз ги чувам за пръв път, но на външен вид ми харесват. Може да питате и в тази група https://www.facebook.com/groups/586840851334817 , хората там са доста запознати Simple Smile

# 678
  • Мнения: 258
Здравейте, бягам от няколко месеца като най-дългото ми бягане е 15км и то само веднъж. Вчера бягах 7км, но след бягането се появи доста силна и остра болка в дясното бедро, горе където е костта. Болката е постоянна и даже накуцвам. Имам предположение, че не бягам правилно. Може ли някакви идеи и насоки как мога да подобря бягането си. Старая се да бягам с едно темпо - 6.3-6.7 горе долу успявам да държа за 10км, после забавям доста. Предстои ми и полумаратон след месец, но взех да се чудя как ще го избягам с тази болка 😁😁. Ще съм благодарна за всякакви насоки 😊

Добавките, които приемам са магнезий, б12, колаген, Б9 и витамин Д

# 679
  • Мнения: 317
Не бях тичал близо месец, с едно-две изключения.
Вчера при едни 5км така лошо се протрих между бедрата, явно в този не особено активен месец сък качил малко по краката и пак са почнали да опират един в друг.
Как се оправяте с такива протривания?

# 680
  • Мнения: 439
Клинове с къси панталонки отгоре примерно. Леля ми ползва деостик и се маже по вътрешната част и казва, че това я спасява. Може да пробваш.

# 681
  • София
  • Мнения: 4 307
Как се оправяте с такива протривания?

Като станат, слагам някакъв крем с цинк - на А-Дерма има един, който поддържаме у нас така или иначе за сина ми, Бочко или Здраве също би свършил работа. За да не се получава така - протритите места трябва да са облечени, например да имаш клин вместо шорти.

# 682
  • София
  • Мнения: 1 178
Здравейте, бягам от няколко месеца като най-дългото ми бягане е 15км и то само веднъж. Вчера бягах 7км, но след бягането се появи доста силна и остра болка в дясното бедро, горе където е костта. Болката е постоянна и даже накуцвам. Имам предположение, че не бягам правилно. Може ли някакви идеи и насоки как мога да подобря бягането си. Старая се да бягам с едно темпо - 6.3-6.7 горе долу успявам да държа за 10км, после забавям доста. Предстои ми и полумаратон след месец, но взех да се чудя как ще го избягам с тази болка 😁😁. Ще съм благодарна за всякакви насоки 😊

Добавките, които приемам са магнезий, б12, колаген, Б9 и витамин Д

Аз получих подобна болка след претоварване, явно не разтегнах добре.
Разтягам повече вече

# 683
  • Мнения: 317
Да, клина върши работа. Днес направих сутринта 10км и нямах проблем с клина, но сутрин е ок.
Но ако тичам следобеда в топлото време ми е много дискомфортно с клин, предпочитам си с къси панталонки, които са по-проветриви.

# 684
  • София
  • Мнения: 4 307
Тогава си вземи някои удобни и фини. Mizuno имат много хубави шорти - къси, леки и минималистични

# 685
  • Мнения: 1 174
Има си такива стикове против протриване. Например този на балея

# 686
  • Перник
  • Мнения: 4 863
При мен протриването се получава от едни конкретни къси панталони с клин и бягане над 5-6 км. Удобните дрехи са много важни Simple Smile

# 687
  • София
  • Мнения: 4 307
HKl, показаният от теб върши ли работа? Лятото тичам само по бюстие и под мишниците стават рани, особено на дългите тичания. Освен да пробвам с този.
Макар че и в Декатлон ми се е мяркал някакакъв подобен продукт.

# 688
  • Мнения: 260
Привет! Да се похваля с първите ми 5 км тичане , без паузи за ходене  Simple Smile изключително съм нередовна в тренировките и от 1 г съм на едва 6-та седмица от couch to 5 km Grinning , но днес за 23 мин си изтичах 5 км, без много зор . Може ли съвет относно дишането , успях да намеря собствен баланс, но ми е много трудно първите 3 мин - забелязвам, че до третата мин ми е много по-тегаво в сравнение с 15-тата.

# 689
  • Мнения: 4 733
Здравейте! Може ли да препоръчате пулсомер, който се свързва успешно с Garmin connect? Може да е от евтините. Имам часовник, който отчита пулса, но гледах видео с обяснения, че пулса измерван по-този начин не е особено показателен.

Общи условия

Активация на акаунт