Tичане (6)

  • 62 867
  • 707
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 174
Coros от running zone или Polar от basecamp. Часовникът не отчита правилно

Последна редакция: нд, 14 апр 2024, 21:15 от HKl

# 691
  • Мнения: 4 741
Предполагам, че не отчита правилно. На моменти когато изкачвам някое каменисто нагорнище изпълнено с всякаква големина камъни ми отчита пулс между 172 и 177.

# 692
  • София
  • Мнения: 769
Привет! Да се похваля с първите ми 5 км тичане , без паузи за ходене  Simple Smile изключително съм нередовна в тренировките и от 1 г съм на едва 6-та седмица от couch to 5 km Grinning , но днес за 23 мин си изтичах 5 км, без много зор . Може ли съвет относно дишането , успях да намеря собствен баланс, но ми е много трудно първите 3 мин - забелязвам, че до третата мин ми е много по-тегаво в сравнение с 15-тата.
Изключителен напредък щом с толкова малко тренировки изтичвате 5 км за 23 мин - за мен това времем е мираж. За дишането не разбрах точно какъв е въпроса, но може би да започвате по-леко в началото.

# 693
  • Мнения: 317
Ти правилно ли си отчиташ времето, това за първи път да изтичаш 5км за 23 минути ми се струва нереално. Една моя позната, която напоследък взима медали по разни състезания по трейл бягане тича 5км за 25 минути.

# 694
  • Мнения: 4 741
Ако правилно е отчетено времето поздравления.
Аз 7200 м ги пробягах за 50 минути миналата година горе-долу по това време когато за първи път през живота си съзнателно и по мое решение тичах. Преди това за мен тичането беше изключителна глупост и скука. 😀

# 695
  • Мнения: 394
Ти правилно ли си отчиташ времето, това за първи път да изтичаш 5км за 23 минути ми се струва нереално. Една моя позната, която напоследък взима медали по разни състезания по трейл бягане тича 5км за 25 минути.
Да. Наистина е за поздравления - времето е състезателно...

# 696
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 850
Наистина рекордьорско ми се вижда това време, а и "без много зор". Simple Smile Зачудих се и аз как е измерено.

Приятели, нахлувам с един въпрос... вероятно ще си нося часовника Garmin Forerunner 55 на ремонт и се чудех дали може да ме посъветвате: къде е най-добре да се занесе?

# 697
  • Мнения: 260
Ами да- 23 мин тичане 5 км, тичах със синът ми , който караше колело и тогава  темпото ми винаги е по-бързо без да се усещам. Аз не тичам за първи път, просто за първи път навъртях 5 км за това време. Измервах с гривна Fitbit и вие сега ме вкарахте в размисъл …. А така се зарадвах Grinning Щом има толкова учудени значи може и да има грешка  Grinning

# 698
  • Мнения: 1 173
Ами да- 23 мин тичане 5 км, тичах със синът ми , който караше колело и тогава  темпото ми винаги е по-бързо без да се усещам. Аз не тичам за първи път, просто за първи път навъртях 5 км за това време. Измервах с гривна Fitbit и вие сега ме вкарахте в размисъл …. А така се зарадвах Grinning Щом има толкова учудени значи може и да има грешка  Grinning
... и един мармот завива станиола на шоколада, бърка ти часовника за съжаление иначе ще си за състезание. 3 km е по-реалистично, измери го пак.

# 699
  • София
  • Мнения: 11 989
Миналата година, когато тичах преди да се контузя с друг вид спорт, си мечтаех за 32 минути за 5 км.
Налагах си ниско темпо заради ускорения пулс. И все пак 23 минути ми звучат извънземно.
В сайта на Екиден има статистики за времето. Може да се види колко е възможно за любители.

# 700
  • Мнения: 260
Simple Smile добре Simple Smile разбрах, че е станала грешка - досега съм ползвала часовника за следене на пулса , не съм го използвала като ориентир за време или разстояния - ще видя следващите дни защо се е получила грешка

# 701
  • Бургас
  • Мнения: 2 067
Ами то доста доста коментари се събраха по темата,ама и аз като прегледах се оказва,че това е време на 5 km run състезанията за мъже в млада възраст (около 25г)'

# 702
  • Мнения: 10 012
He e чак толкова извънземно, недейте така. Официално за 5км състезание имам 23:38, на 45-46г. Не знаех колко бързо да тръгна, за да не прегоря.
За млад човек става по-леко.

# 703
  • Мнения: 1 174
Моето време на 5 км е 22:15 точно измерено по обиколки на стадиона + гармин и то не беше състезателно ( състезавам се на по-големи дистанции). А относно момичето, което за 25 мин. печели трейл състезания от 5 км - тук много си зависи от денивелацията. При трейл не е като на равно.

# 704
  • Мнения: 4 741
Няма невъзможно. Снощи във Фб ми излезе снимка на 66 г мъж, който все още взима 5к за 20:15.
От известно време изпитвам болка при пръстите на краката след 10-15 минути тичане. Отделно и свода ме боли. Правя масаж с топка, но не помага особено.
Реших да сложа стелките, които са в обувките за колоездене. Все едно имах тежести на краката, така ги усещах.
Сега нося salomon alphacross blast. Тесни са ми при пръстите.
Много ми харесва колко широки изглеждат Altra, но доста са скъпи. Може ли да предложите по-евтини маратонки, които да са така широки?

Общи условия

Активация на акаунт