Tичане (6)

  • 60 219
  • 692
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 287
Напълно съгласна за мускулната маса. Пък и нали не сме културисти, за да я следим толкова. С тичане имам толкова красив релеф на бицепса, нищо че е мъничък.

На пътека над 10 км. при мен се случват интересни неща: болки в прасците, натъртени нокти и смърт от скука.
От 3 зими насам бягам навън на сняг и на лед (парк, не много гладки алеи). Внимателно, бавно, по-малко, не всеки ден, но дори и толкова върши доста повече работа от повечето километри на пътека.

# 61
  • Мнения: 10 006

Преглеждайки темата установих, че има много видове маратонки за всеки вкус. Към какво да се насоча като за начинаещ и с цена, която да е разумна?

Влез в реален магазин, и пробвай различни марки- Asics, Mizuno, New Balance.....и краката ти ще си изберат.
Вземи си 1 номер по-големи от обувките които носиш.

Маратонът иде след 3 седмици и половина. Трябва да намаля храната с 30% според дебелите книги....

# 62
  • Враца
  • Мнения: 2 190
Предполагайки, че поне част от вас работят и имат деца и свързаните с тях ангажименти, да ви попитам... кога тичате? Как вмествате това в графика си и по кое време на деня отделяте времето?
Аз съм спортувала сутрин... не е моето.
В същото време следобед, когато съм по-жизнена, ангажиментите и изоставането от графици, плюс звънящият телефон, често са осуетявали намеренията ми да направя някаква тренировка. Така и не успях да го направя рутина.

Съветът за 1 номер по-големи маратонки малко ме учуди. Заради ноктите ли? Няма ли да ми "хлопат"? Или се носят задължително с дебел чорап?

# 63
  • София
  • Мнения: 4 287
Сега съм в период на адаптация. Явно от повечето километри на седмична база, имам апетит и желание за абсолютно тъпи и недопустими храни. А не ми се иска да качвам над определени килограми, че да им е леко на ставичките и да се харесвам, де.

# 64
  • Мнения: 10 006
Harpalike, пак качих над граничните ми допустими и съм гюлленце. Дискомфортно ми е.
Пак ме чака кански напън. На мен никога няма да ми е лесно.

Трънче, трудно е с деца, но с желание и предварителна организация става всичко.
Определи си време което ти е удобно, като ангажимент, в който никой не може да те прекъсва. Не е нужно да е в едно е също време дори. Трябва да сме флексибилни.
Аз си записвам тренировките за седмицата предварително, и докато тичам, телефонът е на самолетен режим.
Като бяха малки, ги гледаше беща им. Ставах в 5:30, кърмех, в 6 излизах.
Няма идеално време. Или се нагаждаме, и придобиваме нови навици, или времето ни се изплъзва от пръстите като пясък.....

Трудно ми е на тъмно през зимата...И студено. Но се нагодих. Тича ми се.

# 65
  • Мнения: 553
Защо 1 номер по големи маратонки?

# 66
  • Мнения: X
Краткият отговор на този въпрос е, че при бягане краката леко се "подуват" и затова е хубаво обувката да е малко по-голяма. Но прекалено голяма обувка също не е добър вариант. Имайте предвид, че различните марки и модели се чувстват по-различен начин - някои да по-тесни, други по-широки. Затова трябва да се пробва на място.

Аз няколко дни бягам с маска, за ужас на ММ, който иска да ми забрани да бягам временно. Въздухът ни е силно замърсен в момента от много пожари ... с маска е с една идея по-добре. Може да се замъкна в зала, макар да не обичам бягането на пътека. До 10 км мога на пътека ...Утре няма да бягам и ще потърся варианти.

# 67
  • София
  • Мнения: 4 287
Sprinkles, тъжна работа е това с пожарите Sad. Не само за тичането, но и заради всички поразии, които може да направи огъня. Да не си в Калифорния Sad?

Аз имах добра седмица - тичах всеки ден и седмичните километри са 105. Притеснява ме, че много налитам на захар с тези обеми, а ми е толкова противопоказна. Дано тази седмица да успея да удържа фронта с нея.

При нас сега е много хубаво за бягане сутрин - утрините са хладни и пътечките сенчести, така че не се налага да мажа слънцезащита по лицето.

# 68
  • Мнения: 10 006
Harpalike, впечатляващ километраж!

Миналата седмица я затворих на 95-97км. Не мога да прехвърля 100 засега, а много ми се иска. Или вали, или решавам да почивам. Мисля, че твърде се щадя от страх от контузии.
Тази седмица ще е ниско-километражна.
Пон. 5км регенериращо
Вт- пълна почивка
Ср- 15км
Днес глася 15км, дано не вали.
Утре йога в хотела
Събота половинка състезание
Неделя 8км easy.

# 69
  • София
  • Мнения: 4 287
Дези, успех на състезанието!
На дъжд е тегаво тичането понякога, особено ако дъждът е хладен. Веднъж от такова тичане, което беше доста приятно като бягане де, се прибрах с цистит Sad

# 70
  • Мнения: 701
Здравейте,искам да започна да бягам рано сутрин,към 5-6,интересува ме дали е по-добре като стана направо да бягам,или първо да пия едно кафе и след това,но понякога не съм ок след кафето,разтрепервам се.Другия ми въпрос е какви маратонки да избера,имам два вида,с гъвкава подметка и такива с твърда,която въобще не се огъва,лично аз мисля,че ще се чувствам по-добре в гъвкавата,но бих искала мнение от хора които вече имат опит?

Последна редакция: сб, 29 авг 2020, 08:21 от Ан3л

# 71
  • Мнения: 10 006
Пробвай, и ще видиш. Всички сме различни.

# 72
  • София
  • Мнения: 4 287
Дез, как мина в събота?

Аз този месец надминах себе си с киломтража, но не мога да кажа същото за пейса. Интересно е как тялото свиква с повече натоварване и му трябват не повече от 10-на дни малко повече ядене, за да "преглътне" километрите и после пак се центрира спрямо обичайното меню.

Хубав да е новия бегачески месец!

# 73
  • Мнения: 10 006
Дез, как мина в събота?



Много добре мина, благодаря. Flowers Hibiscus
Времето беше страхотно, за разлика от миналия път. Предната вечер се изля голям порой, и се тичаше на много хубав въздух.
Много го обичам този полумаратон. Започва на центъра на градчето, но се тича в посока зоопарка, самия зоопарк, и после в лесопарк край поток.

Голям гаф се оказаха новите ми маратонки Brooks Ghost 12. Идеални са за тренировка, но в това темпо много си подбих предната част на стъпалото, на 19тия км се притесних, на 21тия км се молех болката да спре, защото се премести в коленете. Ако беше маратон, нямаше да завърша. На косъм ми се размина. Бях втора в категорията, и 10та от жените. Доволна съм. За първи път съм втора, и много се зарадвах. Blush

Маратонът на 12.09. ще го тичам със старите Брукси, Гоуст 10. Тази седмица ще ида да пробвам Хока, но не ми се инвестира сега в маратонки.....Голям гаф с този избор....Човек в крайна сметка не знае какво ще уцели. А толкова е прехвален този модел, и уж същия, т.е., подобрена 10ка. Другия път.
За трети път тичам този същия терен, 2 пъти с Ghost 10 без да мигна, без да си забележа обувките дори.

Вчера тичах 5км регенериращо, днес почивам. Довечера силова.
От утре тейпър (има ли български термин за тейпър?), и 2 седмици до маратона. Не остана.

Записах се на 23км Nature Run на 04.10., дано се възстановя дотогава.  Май се изсилих, но искам да пробвам дали догодина бих могла в средата на октомври да тичам най-стария Пражки маратон, който тази година няма да се състои. На 23км ще са проба.
Септемврийския ще го тичам пак. Планове, планове....Grinning Пък да видим.

Харп, има ли сега някакви състезания при вас?

# 74
  • Мнения: X
Поздравления, Дез! Винаги много ме надъхват твоите отчети!

Харп, не съм в Калифорния, но въздухът от техните пожари се беше домъкнал до нас + нашите до пожари. Вече всичко е потушено или овладяно покрай нас и разликата е очевидна и безкрайно приятна.

И аз вчера бягах половин маратон - просто така ми се случи по програмата. И аз не мога да свикна с новите маратонки, просто не са моето, но са удобни. Остават ми 6 седмици и няма да ги сменям освен ако не ми направят проблем при по-дългите бягания...

Общи условия

Активация на акаунт