Кръвна група бременност на бебето

  • 1 937
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 352
С 2 АГ се консултирах и те така ми казаха, за това споделих информацията. Вече няколко пъти ми се случва от лекар да получавам подвеждаща информация. Явно човек трябва винаги да си има едно на ум...

# 16
  • София
  • Мнения: 8 644
За резус фактора няма как да се определи от кой ще бъде наследено. За кръвните групи има някакви проценти по-голяма вероятност. Например при B и B е по-вероятно детето също да е с B, но и малък процент шанс за 0.
Аз съм 0- , а мъжът ми B+ . И двете ни деца са с B кръвна група, но едното е rh+, a другото rh- .

# 17
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте,кога и как най-рано може да се разбере кръвната група на детето? Може ли още по време на бременността?
Защо си мислиш, че като разбереш кръвната група на бебето, ще разбереш кой е баща му? Знаеш ли коя кръвна група е забежката или разчиташ само на знанията за на мъжа ти? А ако забежката е с твоята кръвна група и бебето и то, как ще разбереш дали е негово или е съвпадение? Като се роди вземи му направи един ДНК тест и да си рахат, макар че не знам, ако бащата не е мъжа ти, какво би направила и би ли му казала, че детето му не е баш негово.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 14 403
А дали тя това си мисли? Wink

Послепис. Върнах назад мненията на авторката - да, явно точно това е идеята.
Е ми - няма как по кръвната група да се разбере кой е бащата. Ако детето е А, значи изключваме партньора група Б, ако е 0 (нейната според данните и в онова мнение) - изключваме този, който е АБ.  Обаче ако бебето е Б - няма начин да се знае. Точно в този случай не е задължително да е от партньора, който е група Б. А и не знам дали правят пренатално тестове за кръвна група, не съм чула. Технически със сигурност е възможно, но надали се предлага като услуга.
Пренатално ДНК-тест за бащинство може и да се прави, но няма как да стане без знанието на заподозрения баща.

Последна редакция: пн, 10 авг 2020, 11:18 от Магдена

Общи условия

Активация на акаунт