Скръндзи та дрънкат

  • 4 341
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 164
мда, случвало ми се е да си платя моята сметка, независимо че съм била с гадже и той ме е поканил да хапнем.Не мисля, че е нещо кой знае каква трагедия, да не е длъжен да ми плаща сметките.....нито пък аз съм била с него за това.макар, че в повечето случай той е плащал.

 Laughing Не става въпрос за това, прочети пак.
В първия момент и аз се обърках.

 Crazy вЕрно , обърках се Grinning
А тия "господа" и аз не ги обичам, не повтарям с такъв  Naughty някакси са ми гнусни Sick

# 16
  • Мнения: 3 091
Касиди, обикновено мнението на персонала не ме интересува. Данък обществено мнение не плащам. Не търпя да ме правят на идиот!

Така междувпрочем стои и въпросът с бакшишите при мен и връщането на точно ресто. Защо да ме е срам, когато келнеракът си прави оглушки и на своя глава закръглява? Това е друга тема, извинете...

# 17
  • Мнения: 5 577
Според мен са си имали уговорка тя да плати.  Grinning

# 18
  • Мнения: 4 734
Касиди, обикновено мнението на персонала не ме интересува. Данък обществено мнение не плащам. Не търпя да ме правят на идиот!
Абе и аз така, но би било грозно  Thinking
Според мен са си имали уговорка тя да плати.  Grinning
Не съм врачка, но физиономията на мацката говореше друго

# 19
  • София
  • Мнения: 8 283
да плащала съм си и никога не съм си поръчвала нещо което не мога да платя или да се оливам с поръчките когато е за чужда сметка... пуста скромност Embarassed

# 20
  • Мнения: 5 577
 ooooh! Кас, много са ти дълги изреченията - хората се бъркат яко за какво става въпрос.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 901
Аз пък да ви дам задача за една ситуация, пък може това да е причината за дийствият на въпросния младеж.

Имам едни много близки познати, дето от години са си двойка, но момичето много за ухажвана се взема. И двамата работят - той на мааалко по-висока, но твърда заплата, а тя работи като сервитьорка на много добро място с твърда заплата по-ниска от неговата, ама страшни бакшиши, естествено не еднакви всеки ден. Тя редовно си излиза с приятелки и си поема сметките там, той - с приятели и също си оправя сметките. Но когато са заедно - все той плаща, тя все няма пари. Включително има и една серия изпълнения момата (на 2 поне аз съм ставала свидетелка) - правят си среща еди-къде си, той отива да я взема, а тя с приятелки на кафе - черпи се, ама понеже пичът идва да я вземе, той й плаща сметката. Той й казва - да ходим на разходка и после ще седнем еди-къде си на бира, а тя гордо и гръмогласно "Добре, ама аз нямам пари!" Пича й казва - споко, аз имам. И какво си мислите, че всеки път си поръчва девойката дето все няма пари? Ами все водка с кола! Е, някой път ви казвам, няма да се чудя, ако до мен стигне, че я е поставил в ситуация като тази по темата!

# 22
  • Мнения: 5 577
да плащала съм си и никога не съм си поръчвала нещо което не мога да платя или да се оливам с поръчките когато е за чужда сметка... пуста скромност Embarassed

Това не е скромност, а уважение към себе си (според мен) и никой не го прави.

# 23
  • Мнения: 176
Бях на гости на бившия (в друг град) и чакахме гости вечерта, а нашенеца легна да спи и дума не каза да ми даде пари за пазаруване.
Че после не беше и  доволен от покупките. #Crazy

# 24
  • София
  • Мнения: 97
на мен никога не ми се е случвало и изобщо не мога да си го представя! Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 2 901
Бях на гости на бившия (в друг град) и чакахме гости вечерта, а нашенеца легна да спи и дума не каза да ми даде пари за пазаруване.
Че после не беше и  доволен от покупките. #Crazy


И това по коя тема  newsm78

# 26
  • Мнения: 3 091
Аз пък да ви дам задача за една ситуация, пък може това да е причината за дийствият на въпросния младеж.

Имам едни много близки познати, дето от години са си двойка, но момичето много за ухажвана се взема. (...) Е, някой път ви казвам, няма да се чудя, ако до мен стигне, че я е поставил в ситуация като тази по темата!
Валентина, а това по коя тема е?
Хайде стига хапене и заяждане! тази тема изобщо не предполага съскане - или се лъжа? newsm78

# 27
  • Мнения: 491
На мен ми е неудобно да ми плаща сметката някой - който и да е. Случвало ми се е да плащам сметки на тарикати - и мъже, и жени - (според мен разлика няма ). Определено ми се променя отношението после. Не че казвам "край", ама определено са ми смешни в очите. Но думата ми беше за това, че не деля хората на мъже и жени относно плащането. Защо някой ще е длъжен да плати, само защото е мъж? Естествено, всичките ми гаджета са настоявали и са ме черпели, ама аз пък после съм си "връщала" . Дори съм си измисляла поводи, само за да склоня и аз да платя някой път newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 2 901
Аз пък да ви дам задача за една ситуация, пък може това да е причината за дийствият на въпросния младеж.

Имам едни много близки познати, дето от години са си двойка, но момичето много за ухажвана се взема. (...) Е, някой път ви казвам, няма да се чудя, ако до мен стигне, че я е поставил в ситуация като тази по темата!
Валентина, а това по коя тема е?
Хайде стига хапене и заяждане! тази тема изобщо не предполага съскане - или се лъжа? newsm78

Ами по темата, защо може да го е направил пичът от разказа на Каси! Защо си изтрила средата на постинга ми  newsm78

Бях на гости на бившия (в друг град) и чакахме гости вечерта, а нашенеца легна да спи и дума не каза да ми даде пари за пазаруване.
Че после не беше и  доволен от покупките. #Crazy

А това е по повод само на заглавието, но не и по темата. Къде е плащането на сметката в кафене или друго подобно място? Бившият й спи, не й дава пари и не одобрява покупките... Хм!  Crossing Arms

Ламята НЕСПАСКА,  аз не винаги се заяждам, а просто се чудя и питам. Най-малкото означава, че чета мненията на тези преди мен!

# 29
  • Мнения: 9 990
Абе кой каквото ще да ми разправя, как обича да си плаща сметките и как мъжът не е длъжен, все си мисля, че когато мъж те кани на среща, трябва и пари да си е взел.А ако дамата е прекалено капризна и всепоръчваща-ми сигурно той вече я знае че е такава-да не я кани.Такова делене и смятане кой колко кафета е изпила и захарчета ползвал ли е ми е много смешно.Или да гледаш по менюто и да смяташ-една торта, плюс едно кафе, плюс минерална вода...Едно е да сте компания, да сте приятели-естествено че никой не е длъжен.Но да каниш на среща и да делиш сметка е смешно.Може ако се получи връзка и мъжът и жената станат гаджета-да се разберат разбира се и не винаги един да плаща.Аз до колкото разбрах става въпрос за такъв случай...Това е процес на ухажване и на мен не би ми било обидно да ми платят сметката, нито неудобно-напротив-бих се почувствала поласкана.Обикновена на такива срещи не си поръчваш половината меню, че да ми е неудобно, че някой е дал за мен лев и петдесет за едно кафе.

Общи условия

Активация на акаунт